Skocz do zawartości
pa_blo

Jaki kupić aparat fotograficzny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest tutaj wielu specjalistów od fotografii to może coś doradzicie.

Chce kupić lustrzankę, jestem totalnym laikiem i nie bardzo wiem co wybrać.

Głównie fotografować będę akwarium, zabiorę na wakacje itp.

Wszystko amatorsko.

Mogę przeznaczyć na to ok.1500PLN

Czy Nikon D40 jest wart ceny ?

Jeśli chodzi o lustrzanki to opłaca się kupować używki czy lepiej kupić nowy.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeśli jesteś jak piszesz laikiem i nie bedziesz niał chęci spędzać czasu na obrabianiu zdjęć,to kup dobrej jakości aparat kompaktowy.Napewno będziesz bardziej zadowolony z efektów:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigwalker - nie zgadzam się.

Ja bym szukał canona 350D powinno byś sporo poniżej 1400 zł.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kompakta, ale on jest dobry na imprezki gdzie trzeba nacisnąć ino przycisk i zdjęcie się zrobi.

Chętnie bym się pobawił nowymi możliwościami.

Na teraz nie potrzebuje jakieś super maszyny z milionami funkcji ale coś co pozwoliło by mi wejść w świat fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem przed miesiacem olympus E-510...:yes


160x100x60 rogowe, refugium zeolit+aragonit 1:3,AM Turboflotor 5000,2 x Tunze 6100,2 x koralia 4,calcium reaktor,phosex, Oswietlenie 3 x 150W HQI(2x20K+1x21K)+1xATI actinic 80W,1xATI blueplus 80W, chemia coral shop,Tunze osmolator,UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do podwodnych uzywam OLYMPUS u770 SW 7,1 Mpix (jak go kupowalem, nie bylo jeszcze na rynku u1030 SW). Nurkowalem z nim W Morzu Karaibskim u wybrzezy Meksyku, w Atlantyku u wybrzezy kuby, w Morzu Czerwonym itd... Generalnie jestem z niego bardzo zadowolony. Szkoda tylko, ze jest wodoszczelny do 10m (ale do 15m z nim tez zszedlem i dal rade;) ). Do zdjec ladowych uzywam FUJIFILM FinePix S700 i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie jestem zawodowcem, ale moim zdaniem Fuji robi najostrzejsze zdjecia. Dlatego bede chcial kupic FinePix S9200 i tego bym polecal.

Tylko niech mnie nikt nie linczuje za moje zdanie ;P

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Zadzam sie z opinia Marcina odnosnie aparatów Fuji i osobiscie polecam Aparat Fuji FinePix 9600.Mysle ze w tym przedziale cenowym jest najlepszy!Faktem jest ze nie jest to lustrzanka ale zdjecia wykonuje sliczne i jest intuicyjnie prosty w obsłudze.Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem 2 aparaty fuji s5000 i s7000 oba byly doskonale a zdiecia naprawde piekne teraz mam canona d400 zpodstawowym obiektywem i jezeli nie chcesz poswiecic troche czasu na nauke to kup najnowszy fuji s9200 bo to sa naprawde dobre aparaty maja wszystko ewentualne canon G serie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale on szuka lustra, zapewne chce eksperymentować z nowymi obiektywami, pobawić się lampą itp. a to dostanie tylko w lustrze :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu sie zgodze Qbab ze lustrzanka ma naprawde duze mozliwosci ale nie napisal czy chce eksperymentowac tylko ze jest totalnym laikiem bez obrazy


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że za 1500 wiele z obiektywami nie poeksperymentuje,a kupno używanego aparatu zdecydowanie bym odradzał.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zacząć przygodę z lustrem.

Jak już pisałem na początek takie abym mógł właśnie poeksperymentować - dokładnie tak jak napisał Qbab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki model tego Nikona?

a czy warto kupić używkę canon 350D ?

Przebieg - wykonał max 12 000 zdjęć, Przejściówkę na gwint M42 z ostrością w pełnym zakresie - do nieskończoności!!!

Kto to mi przetłumaczy na polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na kupnie nikona D80. Rozglądałem się samo body w usa 750$, zakochałem się na urlopie (pożyczony d80) zdjęcia robi masakra w porównaniu z kompaktem Sony W55 i to na auto. Przy akwa miałem go bardzo krótko i bez siakiś większych doświadczeń :)

I teraz wielka prośba do znawców tematu jaki obiektyw do d80 ?

He najlepszy to taki który pogodził makro z „ normalnymi zdjęciami” czy lepiej przygotować się na zakup 2 obiektywów ?

Pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupil nowy nie wiadomo jak byl uzywany nie ryzykowalbym canony ogolnie sa badzo dobre


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro w Media Markcie jest wyprzedaż i jest Nikon d40 za 999PLN - warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena wyglad kuszaco moze na jakas lape wystarczy


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,że warto:)W przyszłości będziesz mógł pomyśleć o zmianie obiektywu,te z zestawu nie są najlepsze.Obecnie używam nikonaD80 z obiektywem Nikkora 18-200(bardzo uniwersalny)i do macro Tamrona90mm.Z obydwu szkiełek jestem bardzo zadowolony:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie polecam do eksperymentowania nikona - nie mierzy światła z obiektywami podpiętymi przez przejściówki, i nie pozwala ostrzyć na nieskończoność, pozostałe systemy canon pentax olympus i sony nie mają takich ograniczeń.

Uzywki też bym nie brał, napisałem o 350D bo widziałem gdzieś ostatnio totalną wyprzedaż tego modelu za 1300 z kitem i jakimiś dodatkami, sam polecam 400D lub nowsze ale to już lekko powyżej tej ceny.

A co do eksperymentowania to w komisach jest mnóstwo szkieł z gwintem M42 za grosze - czasami optycznie bijących o kilka klas to co sprzedają jako nowe szkła do lustrzanek, jedyną wadą jest brak AF przy pracy z takimi obiektywami - reszta jest taka sama.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brac tego D40? Brak silnika do AF w korpusie troche mnie odstrasza, czy 350D ma silnik w korpusie? Nie ukrywam ze najchetniej chcialbym wlasnie ww. ficzer i jeszcze LiveView.... Co niniejszym dyskwalifikuje D40... A moze Olympusy?...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.