Skocz do zawartości
smithpl

Osmoza z DI co i kiedy wymienic - analiza...

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie

mam Osmoza Akwarystyczna RO-3 100gpd z typowymi filtrami

http://allegro.pl/item429169243_osmoza_akwarystyczna_ro_3_100_gpd_od_www_osmoza_eu.html

i na koncu po osmozie DI ( duzy bigblue ) z zywica

Woda na wejsciu ma 360-580 zalezy co chlopcy w wodociagach majstruja :-)

woda po osmozie ( teraz ) ma 65-75

woda po DI ma 1-4-5 !!

Osmoza jest od miesiaca i napenila zbiornik + sump 200l oraz pare podmian.

Chce wymienic elementy ktore sie zlozyly tylko... ktore? :-)

skoro DI robi z 75'ciu 1-4 to chyba jeszcze OK.

Jednak co z osmoza? czy wymieniac wklady filtrujace czy sama osmoze?

Jak to stwierdzic? Jak stwierdzic ktory element sie zluzyl?

Dzieki za pomoc.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smith,cos jest nie tak,moja wyjscie z osmozy to 014 po DI oczywiscie "zero"...w instrukcji jest napisane ze jak pojawi sie 01 nalezy wymienic zywice co wlasnie zrobilem...woda w kranie to 245.Przy takiej wodzie jak u Ciebie bedziesz musial czesto zmieniac prefiltry,moje po pieciu miesiacach sa czarne...jak pomysle co ja pije...hmm...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, 580 na wejsciu to horror.

I wem ze jest nie tak bo na poczatku po osmozie bylo 14 :-)

Tylko musze wiedziec czy wymiany wymagaja filtry wstepne czy osmoza,

bo jak filtry wstepne to zrezygnuje z tych malych i kupie sobie zwykle bigblue

a dopiero z nich osmoza i DI.

Niestety , jak sie mieszka w CC to taki efekt, scieki mamy nie wode :-(


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto zainwestowac w wieksze prefiltry, mieszkam w miare w okolicy i po osmozie mam 9-10


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smith po pierwsze przy takiej wodzie zainwestowałbym w membranę o miejszej wydajności 50GPD - podwójna korzyść - ta membrana lepiej oczyści wodę (tez mam nieciekawą wode i u mnie nowa membrana 100GPD dawała wynik 12-14 a nowa 50GPD daje 3-4 - róznica znaczna) a dodatkowo oczyszczona woda będzie wolniej przepływała przez złoże DI.

Prefiltry obowiazkowo zmień na 10"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po osmozie 100 GPD mam 0 :) Di mam tylko dla bezpieczeństwa jak by mi wartości skoczyły . No ale nie ma cudów na wejściu mam 150 .A ostatnio jak po roku wymieniałem pre filtr mechaniczny to po rozbrojeniu oczekiwałem szamba a tam pre filtr ledwie co zabrudzony :) .Ale niestety to chyba jedyny + mieszkania na wsi dla morszczaka :)


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

No wlasnie

mam Osmoza Akwarystyczna RO-3 100gpd z typowymi filtrami

http://allegro.pl/item429169243_osmoza_akwarystyczna_ro_3_100_gpd_od_www_osmoza_eu.html

i na koncu po osmozie DI ( duzy bigblue ) z zywica

Woda na wejsciu ma 360-580 zalezy co chlopcy w wodociagach majstruja :-)

woda po osmozie ( teraz ) ma 65-75

woda po DI ma 1-4-5 !!

Osmoza jest od miesiaca i napenila zbiornik + sump 200l oraz pare podmian.

Chce wymienic elementy ktore sie zlozyly tylko... ktore? :-)

skoro DI robi z 75'ciu 1-4 to chyba jeszcze OK.

Jednak co z osmoza? czy wymieniac wklady filtrujace czy sama osmoze?

Jak to stwierdzic? Jak stwierdzic ktory element sie zluzyl?

Dzieki za pomoc.

O tych filtrach tu i tam nie najlepiej mówią.

np - http://aqua-reef.pl/osmoza-t557.html?t=557&highlight=osmoza

Ja też przez jakiś czas do mojego holendra używałem filtra od nich, ale też się "przejechałem" i zainwestowałem w filtr z membraną Filmtec.

Generalnie tak jak już ktoś wcześniej napisał chyba najlepszym rozwiązaniem są prefiltry 10" i dobra membrana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos polecic z allegro prefiltry 10" ?

tylko linki na priv bo jak znam Przemka czujnosc to wytnie link do aukcji :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smith,tu masz link do ebay'u,mam ten osmozer z tym ze moj mial dodatkowy filtr DI,ktory natychmiast wywalilem,gdyz wizualnie byl za maly do takiego sprzetu,taka zabawka...tam sa prefiltry 10" i jest to najlepszy osmozer z jakim sie spotkalem(bezproblemowy,brak przeciekow,latwosc instalacji...etc)...wysylaja tez do Polski.Ja do tego dokupilem dwulitrowy DI u Mrutzka,jak i zywice jego produkcji...http://cgi.ebay.fr/Osmoseur-pour-aquarium-F301-50-GPD-190-litres_W0QQitemZ330245219502QQihZ014QQcategoryZ115120QQtcZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danielj :

http://www.sklep-rainbow.pl/index.php?p462,fro3-k2-osmoza-akwarystyczna-50gpd

Ja kupiłem tą osmozę i jest oki:)

Woda po RO 4-7 :)Przed 250-300.

Wodę z zrzutu mam do Malawi:)

Hehe

Mam prawie to samo.

Tylko jeden prefiltr więcej (polipropylenowy 1 micron jako trzeci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Kosek,mozesz powiedziec czy widac jakas roznice majac ten trzeci prefiltr 1 mic,oczywiscie nie tylko wizualna roznice...bo teoretycznie taki osmozer mialby dluzszy zywot i rzadziej trzeba by bylo zmieniac membrane...czy tak jest w praktyce...??...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Iceberg :

...Kosek,mozesz powiedziec czy widac jakas roznice majac ten trzeci prefiltr 1 mic,oczywiscie nie tylko wizualna roznice...bo teoretycznie taki osmozer mialby dluzszy zywot i rzadziej trzeba by bylo zmieniac membrane...czy tak jest w praktyce...??...Pozdrawiam...

Trudno mówić o różnicach, bo nie sprawdzałem jak by to wyglądało bez filtra 1 micron.

Pewnie różnice widać dopiero po dłuższym czasie użytkowania.

Mogę jednak stwierdzić, że w poprzednim filtrze, przy wymianie prefiltrów wszystkie były brudne, więc należy wnioskować, że ten ostatni filtr też coś wyłapuje, a co za tym idzie, gdy go nie ma - ten syfek dochodzi do membrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieku DanielJ - juz zamowilem u nich normalne prefiltry :-)

faktycznie dobre maja ceny...

pojutrze beda wiec przetestuje.

chyba tez zaczne wode pic po filtrze bo to jakis sciek a nie woda u nas w kranach !!

Teraz mam na wejsciu 610 !!

Widocznie wieczorami jak ludzie zlewaja wode to lepsza leci bo spada do 480...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#160604 kosek :
smithpl :

<...>

chyba tez zaczne wode pic po filtrze

<...>

Najwyższy czas.

Picie wody całkowicie demineralizowanej nie jest chyba najlepszym pomysłem, chyba że na wyjściu filtra zastosujesz wkład mineralizacyjny i jonizujacy.

A co do osmozy ja polecam TAKĄ Mam ją u siebie i po niej TDS pokazuje 0-1 ppm (na wejściu 280ppm).


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.