Skocz do zawartości
Roman Rożek

ile takie cacko kosztuje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kicha, nie ma Ca :) :)

A tak serio to wspaniały wynalazek a ile czasu zaoszczędzonego.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę burzyć wam spokoju ale możecie mieć to samo w domu bez kupowania :), no może nie do końca to samo ale mierzyć na tej samej metodzie czyli użyć matrycy do oceny koloru :)

Specyfikacja wyjaśnia wszystko :). Opisałem tu na forum metodę z użyciem aparatu fotograficznego (dział nauka)- naprawdę tak to działa. I nie ma co myśleć, że jest to aż taka oszczędność czasu - w specyfikacji jest taka kolumna opisana "Reagent Code" to są kody odczynników, które należy dolać do badanej wody, a przed zmianą odczynnika trzeba by kuwetę wypłukać albo wymienić :) sporo czasu zejdzie :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czar prysł :) Ale i tak chyba zejdzie mniej czasu. Nie ma zabawy z pudełkami i szczegółowemu przyglądaniu się kolorom. Czy to jasny róż czy ździebko ciemniejszy :)

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie takie kosztuje około 1875 netto , swego czasu interesowałem się tym , jednak koszty są wysokie , same reagentty do miernika od 100 - 260 pln. Wystarczają na zrobienie 100 testów. Ale nie powiem urządzenie jest ciekawe.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@fal - rozumiem że jest to polska cena tzn Olsztyn ?

@Qbab - to fakt przy takim urządzeniu też trzeba posiedzieć ale wyniki może będą precyzyjne.


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten miernik co pokazal Roman w stanach kosztuje 572$ ja osobiscie zakupilem sobie inny model i wlasnie czekam za przesylka wziolem 83200 model 2008 jak dojdzie powiem jak sie sprawuje

Tak jak napisal Zatorek pomiar CA odpada ale reszta jest ok

Co do wynikow bardziej ufam tej elektronice niz mojemu postrzeganiu kolorow na ta chwile mam miernik Hanny po4 i jestem bardzo zadowolony (jak dojdzie ten nowy miernik po4 bedzie na sprzedaz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego że mamy problemy z kolorami to można korzystać z aparatu :), można też szukać na allegro czy innych serwisach starych spekoli - wygladają przedpotopowo ale dla naszych celów są bardzo wygodne, potem tylko zakup odczynników (tych samych właściwie co tu) i można się bawić :) aktualnie jest na allegro jeden spekol za 61 zł :)

a i jeszcze jedno - mam doświadczenie z różnymi spekolami - stosunek cena dokładność jest powalający - nawet jak się kupuje z firmy po "odnowieniu". :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

@fal - rozumiem że jest to polska cena tzn Olsztyn ?

@Qbab - to fakt przy takim urządzeniu też trzeba posiedzieć ale wyniki może będą precyzyjne.

Ceny są w pln i jest to Olsztyn


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.