Skocz do zawartości
AquaManiac

AquaManiac vs Aiptasia Mutabilis

Rekomendowane odpowiedzi

Wziela sie niewiadomoskad, ma dobre 2cm srednicy i parzy moje korale. Zamierzam wyjac kamien z akwa, wsadzic do pojemnika, nakarmic Aiptazje tak zeby sie nie mogla ruszyc po czem potraktowac paroma cm szesc. gotujacej sie wody podanej srzykawka i igla do jamy ciala. Mam jednak male obawy, obumrze w calosci czy jednak pare komorek przetrwa

i przyczepi sie gdzies do skalki by rozwinac sie za pare tyg. w dorosly organizm? Sama skalka jest porosnieta Pachyclavularia (czy wg. nowej terminologii Briaeum) wiec nie moge jej calej dokladnie wyczyscic....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być ciężko ją wytępić gorącą wodą robiłem to ze dwa dni temu u siebie wlałem ze trzy strzykwy wrzątku i nic to nie dało po trzech godzinach poparzona ale wylazła gadzina żerować teraz przy podmianie wody ją wyskrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tempie takie istoty gorącą wodą ze śmiertelną dawką wapna. jak wyciągniesz koralca z baniaka to się intruz schowa i mało prwadopodobne by się zastrzyk udał.zrobiłbym to w akwa bez ruszania koralca .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... w baniaku 25l. to ostroznie z tym wapnem trzeba bedzie.... Dostepny w handlu preparat na aiptazje to zwykly wodorotlenek wapnia ca(OH)2 ? Boje sie tego uzywac w takim malym akwarium...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa masz strasznie a raczej straszliwie male. Ja w moim 250 mialem,ale kupilem Chelmonna i juz jej nie ma ale obawiam sie u Chelmon u Ciebie mialby raczej problemy :(

dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmon mialby u mnie problemy nawet jakbym mial 1000l. :(

Nie wpuszcze dziada, chyba ze kiedys zaloze zbiornik fish-only.

A moje akwa niedlugo przenosze do 72l. a w perspektywie jest 250l, za jakies pol roku zaczynam.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpuść troche wodorotlenku wapnia ca(OH)2 w wodzie z RO lub akwarium(nieistotne, nie musi być gorąca)nabierz do strzykawki (minimalną ilość,ale stężenie dość duże)i wstrzyknij w nią .powtórz przez 2-3 dni powinno pomóc


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić jak jest dokładnie między zooxantusami (odległość tak 1 cm) cholera boję sie dawać tam coś mocnego.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez sie boje z tych samych powodow. Sa jeszcze aiptazjozerne slimaki nagoskrzelne z gat. Berghia ale trudne do nabycia nawet w Niemczech, wiem ze prywatni hodowcy je rozmnazaja i sprzedaja.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem tylko ze L. Wundermani moze ponoc zjesc takze inne bezkregowce jak jej aiptazji zabraknie?

A ten slimak to absolutny specjalista, odzywia sie TYLKO aiptazja co oznacza, ze bez niej ginie z glodu.

Mozna by wypozyczalnie zalozyc :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chelmon i lysmata wundermani z tego co wiem może sprawiać klopoty na rafce to fakt choć chelmon mnie troche kusi. Przy większej pladze aiptazi to sciganie jej samemu to chyba nie ma sensu bo zawsze cos umknie uwadze a naturalne sposoby są pewniejsze.Sam tez zaczynam mieć ten problem i sklaniam się ku naturalnemu rozwiązaniu .


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz tylko jedna to poswiec skalke i po prostu skalke mozesz wyjalowic (gotowanie, slodka woda itp) razem z zoanthusami (nie sa az tak trudno dostepne czy drogie)

Jesli jest ich wiecej to kicha :(

Mozesz tez odizolowac skale w jakims osobnym zbiorniku i tam trenowac rozne metody


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podciagne ten watek do góry

kiedys likwidowalem aiptasie goraca woda/ roztworem wapna i myslalem ze jest ok

ale te france chyba tylko sie przenosily w inne miejsce bo teraz pojawilo sie kilka dosc mocno wyrosnietych bykow i troche drobnicy. i zastanwiam sie czy kupic Joe´s Juice czy lepiej krewetke, cenowo sa zblizone

bardzije sklanialbym sie ku krewecie, jedno zwierzatko wiecej, metoda naturalna na pozbycie sie tych szkodnikow, ale czy pozniej krewetka nie zabierze sie za jakies male rurowki (albo i duze) lub inne zwierzatka?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem wundermaniego i od tej pory sytuacja się poprawiła. Zostało parę sztuk z klikudziesięciu. Podobno lysmaty tak robię że zostawiają sobie parę by nie zabić całej populacji.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tez tak zrobie

pod koniec misieaca planuje wizyte w poznianiu, to moze bede mial szczescie i w aquamedicu ja dostane


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@alex, pochwal sie jeśli możesz, gdzie kupiłeś ?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L. wundermanni dziala to fakt. Nie mialem co prawda plagi Aiptasi ale zostale tylko jedna dorodna sztuka. Wyczytalem, ze one nie lubia zjadac wielkich sztuk. Ale moze to jest tak iz zostawiajas sobie jakies na pozniej. :D

W kazdym razie sowjego czasu walczylem z Aiptasiami mniej ekologicznie i tez bylo dobrze. Srodkiem do zwalaczania byl kwas solny. Nie polecam aby go mocno rozcienczac.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przez podzial. Czy potrafi sie jeszcze inaczej rozmnazac to tego nie wiem.

Jesli chcesz ja rozmnozyc to zeskrp ja se skaly i z tego co zostanie powstanie kilka nowych. :D


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

a czy wundermanni może zabrać się za większego ukwiałanp. quadrocolora?


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a nie można szklistej po prostu zakleić glutem do skały?


130x64x60, ReefOctopus RO-PS3000Int, 2x150, 4x54, BP, OR3500, 21000 l/h, SPS, LPS, Zoa, Tubi.

czerwiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e.qudricolor - nie sadze. dopoki jest zdrowy oczywiscie. jesli zaczyna chorowac, nastepuje rozklad tkanki to potraktuja go jak kazda swieza padline...

ale szczerze mowiac to jest dobre pytanie - co powoduje, ze wurdemanni akurat za aiptasie sie bierze ?

a z tym glutem - to nie jestem pewien czy zrozumialem pytanie...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.