Skocz do zawartości
Olek

Elektroda pH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do obcykanych:) w temcie. Potrzebuję elektrody do pH kontrolera T.E.H system do reaktora wapnia. Na grupie znalazłem taki adres:

http://eurosensor.gliwice.pl/cennik.html

ale jest ich strasznie duzo jakie nadają się do takiego pH kontrolera?

Pozdr i z góry dzięki Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No weźcie:)

Wiem ze sie znacie:):):)

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinienes wybrac jakas elektrode "uniwersalana"...z eurosensora..ta powinna ci zagrac....ESAgP-309W...ale mam nadzieje ze jeszcze jakis specjalista sie wypowie

..ja osobiscie mam elektrode metronu......buja sie od roku..i nie mam sie do czego przyczepic.....chociaz uogolniajac ludziska zadowoleni z nich nie sa...(ph-metr ..samoroba w/g projektu P.Zelaznego).... kalibracji nie przeprowadzalem od 3 miesiecy...(bufor 9-ka znalazl sie na podlodze a nowego nie kupilem ...w najblizszym mi Aquariusie nie bylo i nie ma nadal).....ale jak ustroistwo kalibrowalem to minimalnie

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metron, hmm to te co były na allegro za 75 zł?

Spoko cena ale nie wiem jaka jest ich jakość, porównywałeś jej wyniki w tym samym akwa z inna elektrodą?

Co o tym wszystkim sadzą inni:)

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak używałem kiedyś sondy z metronu, to pomiar lubił się "bujać" - nawet w zakiesie 0.2 - nie wiem więc czy była to przypadłość pojedyńczego egzemplarza(a właściwie dwóch).

Choć znam pare osób które uzywają i sobie chwalą.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olekszwarc....nie widzialem elektrod metronu na allegro (nie szukalaem)......ja zamawialem u producenta.....i zaplacilem chyba 68 czy 66 zeta...+ przesylka....

nieporownywalem pracy tej elektrody z inna w tym samym baniaku...

kwestia wahan wskazan ktora poruszyl Przemek....to rzeczywiscie wystepuje takie zjawisko....ale u mnie w granicach +/- 0,05....z rozna czestotliwoscia....

kolejna jak bede kupowalto w celach edukacyjnych..:)) kupie w eurosensorze...i jesli ta ktora mam obecnie bedzie w miare sprawna to porownam zapewne obie...

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

A slyszeliscie o tych elektrodach nowej generacji ? ponoc ze rewelacja , nie potrzeba ich wogole kalibrowac :)

pozdro...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalibrowac zawsze trzeba chocby sprzet

do elektrody ... Co do metronu to sa to

dobre elektrody dopoki od gory sie nie dostanie

woda z baniaka lub sie jej nie wysuszy :)

Po zakupie nalezy uszczelnic od gory silikonem !


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest :) tam sprostowanie ze niewymagaja one czyszczenia , plyn sie w nich tylko zmienia raz na pol ,czy tez rok chyba ... sa to tzw ;Polymerelektrody

Dokladnie sam nie wiele o nich jeszcze wiem , czytam dopiero :)

Z tad tez moje pytanie , czy ktos o nich slyszal ..?

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

miałem okazje pomajlować z pracownikiem Eurosensoru. Podpowiedział mi że do zastosowań akwarystki są takie elektrody:

ESAgP-309W posiada korpus szklany i jest możliwość uzupelniania elektrolitu.

ESAgP-305W posiada korpus z tworzywa sztucznego i niema mozliwości uzupelniania elektrolitu.

ESAgP-305Wt posiada korpus z tworzywa i ma mozliwość uzupelniania elektrolitu.

Ja zamówiłem ESAgP-305Wt - ponoć jest to odpowiednik Aquamedika jeżeli chodzi o budowę. Narazie od 3 tygodni nie mogę się doczekać na potwiedzenie zamówienia z Eurosensoru więc nie mogę nic więcej napisać.

Pozdr

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza z tych pozostalych jest ta pierwsza ESAgP-309W.

Chociaz mozna pofilozofowac i uznac ta druga na rowni z pierwsza .. z tego wzgledu ze ; kiedys upadla mi szklana i sie zbila , po drugie elektrody i tak wiecej niewytrzymuja podczas stosowaia kalkwasser (po roku nalezy wymienic bo sa niedokladne , gora poltorej jak ktos dba i czysci regularnie ))

A rok czasu to wytrzyma tez i ta plastikowa , nie zbije sie jak upadnie i jest tansza :)

Lepsze sa plastikowe z mozliwoscia wymiany elektrolitu...? na to wychodzi ...

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.