Skocz do zawartości
kiwalski

Swietlówki t8-aktyniczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiej firmy Swietlowki aktyniczne T8 mozecie mi polecic???Potrzebuje 58Watowe .Z moich poszukiwan w sklepach jedynymi swietlowkami o dl 150cm sa Arcadia lecz ich barwa jak dla mnie jest za rozowa.Moze znacie jeszcze jakies firmy godne polecenia aby swiatlo bylo niebieskie

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. Osram Dulux L-67. Uzywam takiej, co prawda jako PC ale T8 swieci tak samo, i jestem zadowolony, to jest dobre niebieski swiatlo, korale ladnie swieca.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Slyszalem o tych swietlowkach jednak nigdy nie widzialem ich w akcji Czy masz moze jakies fotki swojego akwarium abym mogl zobaczyc jak swieca?? thx


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sa takiej dłg ale słysząlem ze dobre sa philipsa Tl.. coś takiego:)

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kiwalski

W galerii jest jedna moja fotka slimaka nagoskrzelnego strzelona wlasnie pod tym swiatlem. Nie sugeruj sie za bardzo, bo bylo to robione tanim aparatem cyfrowym wiec kolory sa troszke przeklamane i to jest wersja PowerCompact nie T8 no ale tak mniej wiecej to wyglada.

Jak chcesz to zaraz wrzuce do galerii pare innych fotek zrobionych pod tym swiatlem.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia juz sa w galerii, zapraszam.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się,że po wielu próbach znalazłem swoje oświetlenie idealne. Moim zdaniem nic sie nie równa z połączeniem światła HQI 20 000K i właśnie swiatła superaktynicznego Phillipsa TL 03. Świecę więc 3xHQI 150W 20 000K i 1xTL 03 140W. Totalny odjazd. Kolory niesamowite, końcówki acropor świecą, miękkie wyłażą z akwa.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śtraśnie niebieściutko (Jak dla mnie zbyt strasznie:) ), nie wiem czy próbowałeś ale spróbuj, chociaż tak dla testu dołożyć do tego zestawu jedną świetlówkę o białej barwie. Teraz masz w akga dwie fale 420nm i 460nm nie wiem czy to dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Phillips świeci na fioletowo. Woda ma lekko błękitną barwę. I co znaczy jedną białą? Musiała by mieć z 200W żeby była widoczna.

Ale to i tak wszystko kwestia subiektywna. Napisałem wyraźnie - znalazłem SWOJE oświetlenie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Tomasz

Odpiszę w odwrotnej kolejności:)

Odnośnie mocy to niekoniecznie od razu 200W jakby nie było teraz masz około 10000lm a zwykła świetlówka philipsa serii 80 o mocy 58W ma 5000lm więc połowę tego co w Twoim akwa. Teoretycznie mogła by być nawet za mocna i zepsuła by efekt jaki Tobie się spodobał.

>Phillips świeci na fioletowo. Woda ma lekko błękitną barwę< :) ???? fakt jeśli chodzi o kolory kwestia subiektywna. Sprawdzałem u siebie 150W 20000K i TL03 – nadal IHMO strasznie niebiesko :) ale wiadomo kwestia gustu. Odnośnie świetlówki białej miałem na myśli coś o temperaturze 6000-10000K. Jeśli ją u siebie zapalę(philips aquarelle) wtedy jak dla mnie jest ok, nie jest tak nienaturalnie niebiesko a efekt zostaje ten sam . ale ale teraz mam jeszcze jeden pomysł tylko muszę poszukać świetlówki o barwie 960 , może będzie fajniej bo aquarelle ma za dużo czerwonego:).

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno w Alfa elektro na ul.Dojazdowej tel.034-3@#5%$& :) jest akwa na żarniku 20000K i świetlówce o barwie 860 i wszystko ma fajne kolorki jak było na aktynicznej wyglądało sztucznie :>

Pozdrawiam

napisz coś jeszcze o tym wychodzeniu miekasów z akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.