Skocz do zawartości
e2rd

klejenie korali

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - czym najlepiej przykleic kawalek clavularii do skalki? Mam w tej chwili 1 duza clavularie i 3 kawalki, na razie obwiazane razem ze skalkami gumka (nie czarna) - chce je jak najszybciej przymocowac do skalek bez tych gumek, kladzenie nic nie daje - rano zawsze znajduja sie gdzies w kacie na dnie.

Ktory klej polecacie, ew czy ktos moze probowal przyklejania na gume do zucia (wg M.Kosteckiego z natura.awkarium.morskie)?

Z gory dziekuje za pomoc i pozdr,


e2rd Darek K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ze clavularie chcesz kleic, bo wystarczy zaklinować a ona sama przez szybki rozrost umocuje sie stabilnie. Jeśli jednak potrzebujesz kleic polecam Reef Construct firmy Aqua Medic, z powodzeniem stosuje go do klejenia korali twardych. Cena około 23 zł.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaklinowac kawalek 1x2cm? :(

Przyczepienie do malej skalki (mam 2kg w malych kawalkach w panelu) wydaje sie najlepszym rozwiazaniem, na razie zobacze co sie bedzie dzialo.

pozdr,


e2rd Darek K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem, że ktoś klinował szczepki za pomocą igły do strzykawki - po prostu "przypilał" koralowca do małej dzurki lub szczelinki. Na początek warto też chyba zadbać o to, aby taka szczepka nie znajdowała się w miejscu o nadmiernej cyrkulacji.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dowiedzialem sie tez o metodzie na super-glue, skalke osuszyc, wytrzec czesc korala, ktora ma byc przyklejona i sklejac... ale balbym sie osobiscie tak zrobic. Znacznie lepsza wydaje sie druga metoda - "przyszywanie" zylka, stosowana w praktyce i podobno sie sprawdza :(

Na razie sprawdzam jak dlugo trwa "przyrastanie" korala do skalki.

Pozdr,


e2rd Darek K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

Witam, rozmaiwałęs ze mną przez gg?

Bo komuś tak wczoraj radziłem :(

A tak serio - koralowce "leijste" typu cladiella itp. najlepiej przyszywać - około 2-3 tygpodni trwa przyrastanie.

Grzybowieńce, sinularie - można sklejać - używałem kropelki - bez najmniejszego problemu(warunek sucha skałka plus wytrata tkanka koralowca).

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na necie widziałem, taki sposób:

Koralowiec był przebity igłą od strzykawki, a następnie ta igła została zaklinowana w szczelinie skały.

Oczywiscie nie mozna centralnie`dźgnąć` koralowca igłą 0,8mm:cry tylko igła powinna być jak najcieńsza, a koralowiec delikatnie zahaczony za brzeg tkanki

pozdr


Show Must Go On... mlv87@interia.pl Browar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jakis zloty srodek i najprostszy sposob klejenia korali i szczepek w poziomie mnie interesuje sa jakies metody, prosze o sprawdzone rady-metody i szybki efekt schnecia kleju moze jakis klej ekstra?

Pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wszystko zależy od tego co chcesz kleić. Z klejów w postaci :"plasteliny" najlepszy jest Preis i Deltec. Preis po zmieszaniu dość szybko wiąże, Deltec trochę wolniej i czasami się to przydaje jak chce się jeszcze trochę pomodelować. Przy bardzo kruchych koralach używam kleju w żelu, sprawdza się świetnie również przy zoantusach.

Wiadomo że najłatwiej przytwierdzić korala ja się go wyciągnie z wody ale ja stosuję klej w żelu również bezpośrednio pod wodą.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guliwer777 dziekuje za info , ktory szybciej schnie i lepiej przytwierdza do skal wiadomo na skale zawsze cos jest glony piach itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tylko GROTECHa - to jakies mega badziewie - wlasnie wyalilem pol laski bo mnie szlag juz trafil jak po 2 godzinach walki z kolejnymi porcjami nadawal sie tylko do kosza.

Np. odpadal od skalki po przyklejeniu :-)

Jutro ide po preis'a


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nie zdziw tym Preisem :) Guliwer, powiedz jakie efekty klejenia pod wodą tym żelem i jaki to żel?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co w takim razie ?

Potrzebuje plasteliny ktora klei, idealna jest poxilina, stosuje do desek surfingowych ale nie wiem jak w akwa :-)

klej w zelu tez jest fajny, mam go i kleje pod woda ale ... przy wiekszych powiezchniach sie nie nadaje :-)

Za drogo wychodzi...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tych które próbowałem wygrywa pod każdym względem Aqua Medic, to jedyny klej który "klei".

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Delteca - ladnie klei sie do skal.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kleiłem Preisem i na przymocowanie jednej montipory talerzowej straciłem 3/4 opakowania-tragedia


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używałem kleju Grotech gel a obecnie, po prostu kropelki w żelu z marketu budowlanego, efekty są zadowalające :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ok moze powiem co mnie interesuje przyklejenie duzgo korala ( duzy ze 12 cm na 8 na podstawce do skalki poziomo ) sa jakies szannse na to?robil Ktos cos takiego? ktos kiedys mowil ze kleil poksipolem i jak korale po takim czasie - zyja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz mozliwosc chocby chwilowego polozenia tej skalki? Bo poziomo ciezko moze byc, a jakbys ja polozyl i przykleil korala pionowo, to jak klej zwiaze to moze utrzyma?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klejenie korali to jedyna rzecz, która zniechęca mnie do akwarium.

Każda próba kończy sie 2 koralami połamanymi na jednego przyklejonego.

Używam grotecha (innego nie próbowałem) i każda operacja klejenia kończy się bluzgami.

Sorry, że nic mądrego nie wniosłem do wątku, ale musiałem się pożalić po dzisiejszej dawce frustracji po klejeniu.

Pzdr

Rafał


320l (124x54x50h); BM200; 2x6045; 2xSunsun; T5 ATI: 6x54W.

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy tak samo, dzis montipora digata mi pekla ... :-(


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepki do skalki w akwarium przyklejam Reef Bond'em Eco System i nie narzekam.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zaschnieciu trzyma jak beton,bo to nawet chyba cos podobnego do betonu,rozrabia sie ten klej z woda jak zaprawe.

Czas schniecia to jakies 15min.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.