Skocz do zawartości
e2rd

klejenie korali

Rekomendowane odpowiedzi

@Peniek a tym klejem to pod wodą kleisz czy wyciągasz skałę z akwarium?

i jak z jego wydajnością?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie przyklejałem AM i Deltekem obecnie stwierdzam ze Deltec jest rewelacyjny


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qulpi kleje pod woda.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peniek

Mógł byś opisać jak stosujesz ten klej? czy kleisz nim tylko skałki,czy też szczepki?

Klej ten to w zasadzie jakiś cement i nie mogę przykleić szczepki sps,bo mi się pod wodą rozmywa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepke najpierw przyklejam do podstawki Cyjanopanem w zelu.A sama podstawke do skaly reef bondem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy któryś z forumowiczów używał do przyklejenia korali (lub też skałki z nim) za pomocą POXILINY? Czy nie jest to zagrożeniem dla życia w baniaku? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest niebezpieczna. używałem dawni i często bez problemu. kliesz i stawiasz w miseczce aż się trochę wypłucze i stwardnieje. teraz używam rewelacyjnego kleju za 75 zł easy glue preisa.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Witek

Dzięki za odpowiedź. Mi właśnie chodzi o to czy mogę przykleić korale w baniaku bez wyciągania skały (nakładam poxilinę na skałkę z koralem, wkładam do baniaka i przyklejam we właściwym miejscu). Jak rozumiem, nie jest to zbyt ryzykowne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zwykłego kleju dwu składnikowego uniwersalnego bez wypełniaczy matalowych np.aluminium(coś a'la poxilina).

Kleje te cechuje taka rzecz iż jako utwardzacz stosuje się aminy trzeciorzędowe,b.słabo rozpuszczalne w wodzie ,a co za tym idzie całość jest bezpieczna.

Polecam tą tanią metodę:)


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poxilinie jest info o zagrożeniu dla zwierząt wodnych więc w małym baniaku bym nie ryzykował. ale pomyśl o patex power żel 3 zeta za tubkę na 4 korale wystarczy - jest to coś jak kropelka (cyjanoakrylowy), ale nie rozlewa się i co ważne twardnieje pod wodą. trzeba tylko grubą warstwę nałożyć i wyszczotkować skałkę pod klejenie szczoteczką do zębów. ja przyklejałem akry i trzyma spoko a poza tym nie oszpeca.

pozdro


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomko

sam właśnie zrezygnowałem z zakupu poxiliny z tego powodu.

Jest wyraźne info o dużej szkodliwości dla środowiska wodnego.

To jak to w końcu jest.... ?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek po sklejeniu odkładał do naczynia do stwardnienia. Tak to zrozumiałem. W takim razie to co się wypłukuje z miękkiej jeszcze masy nie dostanie się do zbiornika, a stan przed stwardnieniem jest chyba najbardziej niebezpieczny. Nie wiem jak wygląda to po stwardnieniu.

Na kleju AM jest napisane, że nie polecają kleić bezpośrednio w zbiorniku, a w naczyniu i po stwardnieniu przenieść, aczkolwiek :) zapewniają, że nie stwierdzono żadnych niebezpiecznych działań na życie :)

Osobiście nie widzę powodu żeby zastępować kleje akwarystyczne technicznymi. Przecież koszt nie jest duży, a przynajmniej mam spokój, że nie zadziała jakiś nieznany czynnik na kondycję zbiornika.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie uwagi! Tylko, że Poxilina nie klei się do wilgotnych przedmiotów. Więc chyba muszę kupić specjalny klej do korali, aby przykleić go bezpośrednio w zbiorniku. Za dużo zabawy z wyjmowaniem skały itp. Jaki klej polecacie, którym można kleić pod wodą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleje Reef-bond'em wymieszanym z drobnym zwirkiem koralowym.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na kleju AM jest napisane, że nie polecają kleić bezpośrednio w zbiorniku

właśnie widzicie nawet na klejach do korali zalecają kleić poza zbiornikiem :) co według mnie jest trochę absurdem bo przecież nie każdy chce przeszczepiać na podstawki żeby ustawić na dnie a każdorazowe wyciągane skały żeby przykleić korala uważam za bezsens zresztą bardzo kłopotliwy.

naprawde polecam patex jak wyżej niewiele do stracenia jakieś 4 zeta a jak sobie nie poradzisz to wtedy będziesz przepłacał na specjalistyczne kleje do korali, które nota bene pewnie niewiele się różnią od poxipolu poza tym że, ktoś je wypróbował wcześniej w morszczynie a dziś w nieco zmodyfikowanej formie sprzedaję pod nazwą kleje do korali.

myślę, że etykietą producent poxiliny zabezpiecza się poprostu ze względu iż target jest inny i tak naprawdę nie sprawdzali czy klej zagraża organizmom morskim.

pozdro


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomko

Czyli oczyszczam miejsce do przyklejenia skałki z koralem (oczywiście to wszystko w zbiorniku), nakładam patex power gel na skałkę z koralem, wkładam do baniaka, przyklejam w odpowiednim miejscu i... hotoweee :)?! Tak to ma wyglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

exacly...... no prawie:

wysusz stope korala np. srajtaśmą nałóż na nią gruba warstwę kleju i do baniaka, oczywiście po dokładnym uprzednim oczyszczeniu skałki w miejscu klejenia.

mam nadziej że nie pijesz dużo bo przyda się potrzymanie przez kilkadziesiąt sekund w bezruchu w wodzie - trochę dłużej zasycha. jak za pierwszym razem się nie przykleii to na warstwie kleju uprzednio nałożonej nanieś jeszcze jedną i do baniaka. powinno działać a przynajmniej u mnie zadziałało, akra i monti wmurowane a zwierzęta inne nie poniosły szkody.

powodzenia


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomko

Thx!! Nie piję wcale (widzę zdziwienie na waszych twarzach :)). A o efektach poinformuję. Chcę przykleić skałkę z sarco i euphyllią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

Kleje Reef-bond'em wymieszanym z drobnym zwirkiem koralowym.

Pieniek,używałeś tego kleju ? Ja prubowałem wczoraj i w końcu po 30 min. wywaliłem bo nie chciał stwardnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze za zatki zrobiles?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie,dodawałem jeszcze samego proszku i był gęsty.Możesz dokładnie opisać sposób rozrabiania i klejenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainteresowałem się klejeniem korali co do twardych to nie ma problemu

ale jak kleić miękie ? Dzwoniłem do kilku firm określając problem tzn slona woda

związki uwalnianie itp. jedynie w firmie soudal zagwarantowali mi że można to kleić

klejem "hight tack" dzisiaj dostałem go cena to 30 zł ale wielkość silikonu starczy

na kilka lat jutro zrobie próbe dam znać co z tego wyszło

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.