Skocz do zawartości
seb

Ustrzelone "z partyzanta" :)

Rekomendowane odpowiedzi

Seb pozostało pogratulować, choć od zielenizny, ale jednak :)

Akwarium i twoje podejście budzi jak najbardziej pozytywne odczucia, widać że lubisz to i podchodzisz z głową, olbrzymia to zaleta.

Co do fotek to będę trochę krytyczny :) ale w tej materii mam trochę rozeznania.

Polecę do takich fotek przymknąć przysłonę przynajmniej do f5,6 lub jedno oczko więcej. Tamron macro 90 choć słynie z ostrości nie jest jednak mistrzem w tej dziedzinie i wymaga przymknięcia. Co prawda wydłużą się czasy, ale robisz większość na 1/125s więc 1/60 nie będzie tragedii. Postaraj się również o statyw, wtedy jeśli nie będzie zbyt dużego ruchu w wodzie, zejdziesz z czasem do nawet 1/30s bez poruszenia. Postaraj się też dodatkowo doświetlić fotografowany obiekt z góry choćby mocną latarką, i zejść z ISO na poziom nie przekraczający 400. Nikon D80 zaczyna mocno szumieć i tracić na ostrości właśnie powyżej ISO 400 zaczyna działać też programowe odszumianie walące kontrast na maksa.

Fotki pomimo moich uwag i tak jedne z najlepszych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomajk nie wiesz nawet że miałem plan uderzyć do Ciebie po radę :) byłem na Twojej stronie i zauważyłem że NikonClub nie jest Ci obcy, aparat miałem na kilka dni tylko i uwierz mi że to dla mnie czarna magia, pierwszy raz robilem zdjęcia lustrzanką, dopiero zaczyna mi się kluć w dyńce jakie są zależności między czasem i przesłoną, do tego nie miałem statywu, a marzyły mi się takie fotki żeby pień acropory był ostry, a polipy rozmyte, nie wiem czy dobrze myślę, ale chyba należałoby przymknać przesłonę i wydlużyć czas w celu osiągnięcia takiego efektu? W każdym razie łyknalem bakcyla i aparat będzie, będzie Nikon tylko nie 80, co do Tamrona to wszystko super, tyle że ostrośc musiałem łapać ręcznie bo AF strasznie się "gubił" i łapał nie zawsze to na czym mi zależało. Nie masz pojęcia jaka byla zabawa i ile mi zająło czasu ustawienie balansu bieli tak żeby odwzorować kolory. Mam nadzieję Tomku że będę mógł się do Ciebie zwrócić po kilka rad przy kompletowaniu sprzętu foto i później po kilka rad co zrobić żeby ten sprzęt odpowiednio wykorzystać?

Pozdraiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, to lepiej powiedz jak szczepke tej moti dorwac od ciebie :-) :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że będę mógł wam służyć radą w zakresie fotografii. Nie powiem że jestem wybitnym mistrzem, ale sztukę tą opanowałem dość dobrze, szczególnie sprzęt Nikona jest mi znany, sam używam tej marki.

Wszystkie wątpliwości czy pytania śmiało do mnie :)

Przyznam się że swoje akwarium buduję właśnie po to między innymi by bawić się w fotografię :) Zawsze marzłem gdzieś w czatowniach, mokłem rosie a teraz w ciepełku, światełko dopisuje BAJECZKA panowie i panie BAJECZKA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się miewa twoje akwarium seb? Masz jakieś nowe fotki do porównania zmian? To co do tej pory obejrzałem wygląda bardzo obiecująco i jestem ciekawy, jak mocno poszło do przodu po 5 miesiącach.

Pięknie sobie dobrałeś zwierzaki, zestawienie kolorków miodzio.

Chętnie bym sobie od Przemka takiego gruzu nazbierał :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee no teraz to ja mam coś jak Wimbledon czy jakieś pole golfowe:clowning po wakacyjnym olewatorstwie nie mogę się z glonów wygrzebać, do tego stare żarniki, nie kupuję nowych bo inna koncepcja mi się narodziła, natomiast korale czują się świetnie, widać służy im takie refugium w głównym baniaku, jak pozbędę się glonisk to wkleję jakąś aktualizację, a co do gruzu to śmiało możesz do Przema walić, ostatnio zawiozłem mu trochę gruzu od siebie - dzieci gruzu który kiedyś wziąłem od niego:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, cienka jest lina po której stąpamy. Czekam w takim razie na doprowadzenie zbiornika do ładu i wstawienie ładnych fotek :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo :) kolorki zatykają !:) Widzę że jedziemy na tym samym wózku. U mnie toże szczepkowe heh.:waving Pozdrawiam :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb pokaż co tam teraz masz po tej Twojej katastrofie ;/ znając życie baniak już się ładnie prezentuje :goofy


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj jeszcze nie, jeszcze długo nie, ale nic straconego, póki co skały tak czystej jak w tej chwili to jeszcze nigdy nie miałem, jest kilka lps-ów i nawet Sarco mam choć nigdy nie miałem :goofy Ale niedlugo pierwsze szczepki sps-ów włożę i za czas jakiś fotki, póki co to zakupiłem aparat w miarę ludzki :goofy

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb nie bądź taki skromny! Wrzuć jakaś fotę niech szczęki opadną!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#234652 seb :

Ale niedlugo pierwsze szczepki sps-ów włożę i za czas jakiś fotki, póki co to zakupiłem aparat w miarę ludzki :)

Pozdrawiam

seb

no i co z tymi fotkami Panie kolego, pochwal się aparatem :D i zbiorniczkiem :D

Pozdr

Tom


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeee:googleye dnie tego baniaka są policzone, następny projekt zostanie opisany :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu! Kiedy to było :smoke: chyba czas wrócić do korzeni, czyli DSB i HQI, i w końcu zerwać z gaciowymi kolorami, na rzecz takich jak za starych dobrych czasów :welcome:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starzejesz się.... :smoke:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja pierdziu! Kiedy to było :smoke: chyba czas wrócić do korzeni, czyli DSB i HQI, i w końcu zerwać z gaciowymi kolorami, na rzecz takich jak za starych dobrych czasów :welcome:

:thumbsup:

koniec z duperelami, akwarium ma się podobać właścicielowi :welcome:

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! A widziałes jak sie kończą eksperymenty i inne takie, kończą się tak że bagno doczeka się reseta, z resztą i tak długo, trzeci rok leci, a co się na nim nauczyłem to moje :welcome:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam reseta od razu :whistle: , Stani by Ci poradził węgiel w czopkach :lol:


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Dokładnie! A widziałes jak sie kończą eksperymenty i inne takie, kończą się tak że bagno doczeka się reseta, z resztą i tak długo, trzeci rok leci, a co się na nim nauczyłem to moje :welcome:

w sobotę widziałem na żywo to Twoje bagno, no cóż jak to mówią decyzja należy do Ciebie :welcome:

zrób reset,weź węgiel, postaw fotel tak jak Krzysiek i luzik :harhar:

centrum_03_06_2012.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mały "update" by się Panie Kolego przydał. :smiling:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.