Skocz do zawartości
fal

dinoflagellates

Rekomendowane odpowiedzi

@Silver200

Preis'a to Algan, a jak nazywa się preparat Fauna Marin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się to stosuje? Opakowanie 250 ml na ile litrów wody wystarcza? Przez ile czasu trzeba używać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lejesz 5ml na 100 l wody co drugi dzień. Maksymalnie 10 dawek, czyli 20 dni stosowania.

Później trzeba zrobić przerwę ok 3 tygodni, bo część bakterii w baniaku tez padnie. Po kuracji warto dołożyć do baniaka bakterie, ja zastosuje zeobac, bo jeszcze mam;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy np. bakterie Prodibio Biodigest mogą być? Codzi o bakterie denitryfikacyjne? I co z odpieniaczem? Włączony czy wyłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do bakterii to musi się wypowiedzieć ktoś z większą wiedzą, wiem, ze zeobac może być:( Jeśli chodzi o odpieniacz - mój w ciągu 10 sekund od wlania preparatu zapełnił cały kubek, więc teraz go "skręcam" i bardzo zmniejszam przepływ, bo strasznie dużo piany wywala. Preparat podaje wieczorem, wiec cała noc chodzi taki "skręcony"


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimak Dolabella jest dobry na wszelkie glony,z tym ze jak juz zje wszystkie to niestety pada.Wiec trzeba go natychmiast odsprzedac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i stosując Fauna marin nie można używać absorbera fosforanów


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Silver kupowałeś ten preparat bo nie widzę go na stronach żadnego sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje instrukcje stosowania preparatu Fauna Marina ultra algae x. Jest po angielsku ale chyba kazdy zrozumie:

1.) Dosing

Dose in the evening after the lights are out, the photosynthestics of the algae will not work during the night so the algae X will better work

10 ml Algae X of 200L Water every 2 days

DO NOT OVERDOSE AND CALCULATE THE LITRES EXACTLY !!!!

Dose every 2 days until the algae has gone but not more than 21 days at a time

Important !

lighting interval max 6 hours/day

Blue light can be on for 10 hours

Make sure you Heavily skim!!

No water change or Dosing of any Trace Elements during treatment

No Ozone , Carbon , Zeolith or Absorber during Treatment

3.) When to use Algae X

Algae X works against every Algae ( not against bacterias !!! )

o Derbesia, and other feather algae

o Bubble and Goldalgeas, Halimeda calcerous algae&


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

9 dni mnie w domu nie bylo i przez ten czas mialem wylaczone swiatlo i tylko nocne sie swiecilo i dzis po wlaczeniu swiatla szok przezylem tzn. akwa i woda sa takie czyste, ze jeszcze nigdy tak nie bylo ( nie uzywalem tego preparatu jeszcze !) czyli same swiatlo. Ciekaw jestem czy teraz po wlaczeniu swiatla to swinstwo powroci . . .

Co mnie zastanawia to ze niektore rosliny rosnace na kamieniach ( mialem taka czerwonawa trawe) tez zniknely ?? Czy cos to zjadlo ? Widze ze jezowiec Mespilia Globulus ma jeszcze na swoich iglach resztki tej rosliny . . . ale jakos wczesniej nie widzialem aby tam przesiadywal. Parametry wody mi sie poprawily patrzac na te kilka korali co mam . . .moze to wegiel akt. ktory wlozylem przed wyjazdem . . .

Zobaczymy co nastepne dni z pelnym oswietleniem przyniosa . . jak Dino wroci to Algen Ex go wykoncze :-)

pozdrawiam


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino i cyjano na dobre się u mnie zadomowiło i siedziało przez ostatnie 3 miesiące. W akcie rozpaczy kilkanaście dni temu wyciągnąłem i wyszorowałem całą skałę z glonów i tego świństwa. Po 4 dniach wróciło wszystko. Wkurzony kupiłem Ultra Algae X i po drugiej dawce w ciągu jednej nocy wszystko wyparowało. Czy ten preparat jest tak skuteczny, czy pomogła wymiana żywicy (przed wymianą TDS wskazywał 2), czy też świecenie przez jeden cały dzień tylko aktyniką? Nie mam pojęcia. Najciekawsze, ze wraz z dino zniknęło cyjano. A podobno preparat na cyjano nie działa. Jakoś w żywicę nie wierzę, bo zrobiłem tylko dolewkę kilku litrów odparowanej wody. Cud!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem Kent Marine Poly-ox. Sam nie wiem czy to pomoglo, bo dino-cyjano zniknely w ciagu jednego weekandu tylko z aktynika ale juz po zakonczeniu 10cio dniowej kuracji. Od momentu zakonczenia uzywania preparatu do zaniku swinstwa uplynal tydzien.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mały UPDATE z mojej strony a mianowicie po 10 dniach po wlaczeniu swiatla ani sladu po Dino lub Cyjano :-)

Nie uzywalem zadnych srodkow chemicznych ! tylko wylaczylem swiatlo na 9 dni . . .

Jedyne co zrobilem to wymienilem wegiel. akt. przed wylaczeniem swiatla ( to byl przypadek i nie wiem czy ma jakis wplyw na Dino i Cyjano)

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ponownie ja . . . no i Dino wrocilo jak bumerang ale mysle a nawet jestem przeknoany ze przez to ze wymienilem piach w sobote na konpletnie nowy . . .

sprobuje ponownie wytepic to cholerstwo brakiem swiatla . .

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak większość osób piszących w tym wątku miałem ogromny problem z Dino nie pomagało wyłączanie światła, odsysanie i tak dalej, więc postanowiłem zastosować środek Fauna Marin Algea x, który koledzy opisywali kilka postów wyżej.

Na chwilę obecną pełny sukces mija drugi tydzień od końca kuracji światło świeci pełną parą i zero powrotu Dino jutro robię podmiankę 20% zobaczymy, jaki będzie efekt, ponieważ wcześniej po podmiance wody Dino jakby dostawało jeszcze większego kopa. Z czystym sumieniem mogę polecić ten środek jak na razie żadnych skutków ubocznych nie zauważyłem miękasy i spsy bez zmian żadnej negatywnej reakcji a nawet, co dziwne zoa, który wcześniej się nie otwierał w pełni teraz jest w super kondycji. Jedna uwaga wlewając ten środek do baniaka polecam wyłączyć odpieniacz i po na przykład 30min włączyć i odpowiednio wyregulować, ponieważ odpieniacz zaczyna szaleć i wywala niesamowite ilości mokrej piany, że u mnie wyleciało około 5 litrów na podłogę, z mojej obserwacji taki stan wzmożonego pienienia utrzymuje się około 12 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zoofokusie maja,hemiclean na dino i cyjano dziala.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek sprawdzałeś to że hemiclean działa na Dino, bo ja sprawdzałem i nie działa


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem takie zielone gluty na skale i zniknely razem z cyjano.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Pozwoliłem sobie na odświeżenie tematu ponieważ moja walka z dino zaczyna troszkę mnie denerwować a trwa juz 5 miesiąc:banghead,

więc do rzeczy:

1. lanie do baniaka bakterii Special Blend wcześniej Cycle dino ma sie dobrze

2. wymiany prefiltrów oraz żywicy nic nie zmieniła

3. dołożyłem absorber SI (wynik po RO pokazywał za dużo - test salifert)

4. zaciemnienie 3 dniowe nic nie pomogło

5. Podbicie pH do 8.3-8.4 nie możliwe (opisałem w wątku o pH 7.4)

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=226845#226845

6. Podmiany wody tylko rozbudzały dino do szaleństwa po zbiorniku

7. Zastosowałem CoraSnow + Zeobak i Zeozym wynik BEZ ZMIAN

8. Chemiclean nic nie pomógł

9. świecenie tylko przez 9 dni na "niebiesko" nic nie pomogło

10. Aktualnie stosuje Ultra Algea X (co 2 dni po 15ml) jak na ta chwile wynik mizerny a mija 11 dzień kuracji no może dino nie włazi na skałę jak na ta chwilę (może również mięć związek z 9 dniowym świeceniem ONLY BLUE)

parametry wody

Zbiornik ma 13 miesięcy

Ca - 410 (salifert)

MG - 1250 (salifert)

No3 - 2 (hanna)

Po4 - 0.07 (hanna)

PH - 7,9 pomiar ciągły

KH - 10 (salifert)

Redox - 430 pomiar ciągły

Może macie jakiś pomysł, będę wdzięczny za pomoc (myślałem o usunięciu DSB ale czy tam tkwi przyczyna nie wiem)

PS Bardzo ciekawi mnie jak zakończyli walki z dino poprzednicy w/w postu

pozdrawiam


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy funkcjonuje zbiornik ? Pytam dlatego , ze ja odnoszę wrażenie , ze jest to cykl dojrzewania , mowię to na podstawie moich doswiadczeń z moim zbiornikiem , po roku dino przeszło.

U mnie dużą poprawę zaobserwowałem po zwiększeniu cyrkulacji , a z tego co można wyczytać z Twojej stopki cyrkulacje masz raczej kiepską , mam na mysli pompy , tunze jest dobre , ale w mojej ocenie tylko duże pompy dają zamierzony efekt. Oczywiście mogę być w błędzie i zmiana pompy nic nie wniesie , ale jeśli możesz od kogoś pożyczyć to warto sprawdzić , taka pompa 13 tyś daje dużego kopa w zbiorniku.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.