Skocz do zawartości
fal

dinoflagellates

Rekomendowane odpowiedzi

...tak jak napisałem zbiornik ma juz 13 miesięcy, a jeśli chodzi o cyrkulacje to w sumie mam 11 tys to chyba nie tak mało. Obserwując mój zbiornik to w miejscach gdzie jest mniejsza cyrkulacja np. pod pompami dino jest mniej, więc myślę ze nie tutaj tkwi problem...kurcze może jeszcze baniak dojrzewa ale tak długo...........hmm...


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to ile masz tej cyrkulacji , pompa 6055 ma małą siłę , uwierz mi na słowo mam w swoim zbiorniku pompy 6045 3 sztuki i jedną tunze 13 tyś , te trzy pompy razem nie dają nawet w polowie tego co daje jedna 13 , dlatego jesli masz mozliwość pożyczenia od kogoś to pożycz i zobacz jakie będą efekty.

Dino jest to takie dziwactwo , ktore chodzi własnymi ścieszkami , czasami wystarczy drobnostka i znika , a czasami sam wiesz , ile już zrobiłeś.

pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pompek tunze 6045 nano proponuje zrobić modyfikacje tak jak tu

http://reefinabox.blogspot.com/2007/03/how-to-tunze-nano-stream-mod.html

i do tego wyciąć połowe "pręcików " w siatce i dam głowe że dmuchnie min.1000-11000tys/godz.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efendi nic nierób tylko spróbuj przez długi okres wody nie wymieniać około miesiąca tylko dolewać wyparowaną to mi pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie fanów Dino po krótkiej przerwie:playing

Mam pytanie do osób które wygrały z tym dziadostwem Ile czasu trwała wasza walka??

Aktualnie mija 6 miesiąc a mam dziwne wrażenie że końca nie widać...nie widać...nie widać:)


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem ok. 3 miesiecy. Co dwa-trzy dni odysanie syfu. U mnie był prawdopodobnie problem z jakością wody, gdyż na początku nie miałem filtra DI. Póżniej jakoś powolutku zaczęło zanikać. I jak na razie mam spokój. Życzę powodzenia w walce, bo to dziadostwo i mnie krwi napsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parman@ można wiedzieć w jaki sposób odsysałeś z piachu bez piachu

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem coś koło 6 miesięcy, a po tym jak znalazłem przyczynę w ciągu dwóch tygodni odeszło w zapomnienie:)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec, niestety, odsysałem z piachem. Starałem się minimalnie, ale z różnym skutkiem. Po zwalczeniu i tak musiałem dosypać piach. No i lałem trochę bakterii nitryfikacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver200...a jak to była przyczyna????


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver też jestem ciekaw przyczyny...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rowniez zajelo 6 miesiecy wykonczenie tego dziadostwa, wspolczuje wszystkim "posiadaczom" dino :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danp to napisz co zrobiłeś że to załatwiłeś to chyba nie jest tajemnica?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie problemem był piach, a raczej zbyt późne wpuszczenie ekipy przekopującej. w piachu zebrało sie za duzo syfu i pewnego dnia zaczely sie problemy. jedynym wyjscienm bylo wywalenie calego piachu


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dino pojawiło się po tygodniu od włożeniu do baniaka żwirku , puźniej dodałem świeżą skałę 6kg

i walka trwała ok 2 miesięcy teraz powoli znika i jak twierdzili poprzednicy samo przyszło samo poszło.

A w sumie to zwiększyłem cyrkulację ,wzruszałem piach i tylko gdzie niegdzie jest gdzie jest słaba cyrkulacja.

Leję Cycle ,Waste Control,Zeostart2 może to coś pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może wobec tego przyczyną jest właśnie piasek, to może każdy napisze tutaj jaki piach ma w swoim zbiorniku, ja mam piach Bio Active Live Aragonite - Natural i znam conajmniej dwie osoby które maja ten piach i mają dinosy


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LUK jasne ze nie, tu masz wstep do mojego opisu mojego baniaka, gdzies w polowie pierwszej stronki znajdziesz co ja zrobilem by sie tego g... pozbyc:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=26189&d=0

Od razu ostrzegam, jednej porady tam nie znajdziesz, ja zrobilem szereg rzeczy ktore pozwolily mi zapomniec o dino, mam nadzieje ze juz na zawsze.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekowośći ...jakiej porady nie umieściłeś???


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumielismy sie, jednej jedynej zlotej porady ktora ci rozwiaze ten problem, ja zastosowalem wszystkie ktore tam podalem w swoim watku praktycznie w jednym okresie czasie, wiec nie moge ci podac tego jednego zlotego srodka ktory pomogl mi to zlikwidowac.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 8 miesiącach walki z dino VICTORIA.....walka troche trwała i tak jak wcześniej wspomniałem cały arsenał chemiczny i nie tylko został użyty...lecz w moim przypadku całe ZŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁOOOOOOOO lezało w DSB, po wywaleniu co zajeło około 1.5 miesiąca (posiadałem DSB w głównym zbiorniku) wszystko zaczeło powracać do ładu. Na dzień dzisiejszy skała w 95% czyściutka...koraliki SUPER...parametry też w normie (PO4 0.05, NO3 1-2) tylko redox od momentu ruszenia DSB spadł z 400 do 200 i tak pozostał...:)


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży wpływ na usunięcie brązowego dziadostwa w moim zbiorniku miały biopellets , nie chcę tego reklamowac jako cudowny srodek , ale prawdą jest , że brązowy nalot ustapił calkowicie po włożeniu kuleczek. Nigdy mój piasek nie był tak bialy jak jest teraz , byc może jest to jakiś zbieg okoliczności , ale wydaje mi się że na 99,9 % to kuleczki pozbawiły pokarmu dino.

Moje problemy nie skończyły się , w tej chwili mam jeszcze czerwony glon , jednak jestem optymistą i wierzę w kulki.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się pod temat bo nie wiem

Czy podczas używania algae x odpieniacz ma być wyłączony?

Nikt nie wie?


500 litrów uruchomione 07.2010 3xPS100W cyrkulacja:2xjvp102,tunze 6105,obieg NewJet6000,odpieniacz SC2060

350 litrów 3-letnie

Reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam to chyba powinien byc wyłączony, ale dopytaj tego, kto Ci sprzedał.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu jest informacja, żeby odpieniacz pracował podczas używania. Mam resztki tego preparatu i sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.