Skocz do zawartości
Szymonster

Pompka do odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

"Do zasilania odpieniacza należy użyć pompkę powietrza" gdzię taką pompkę trzeba zamocować ? Jest to zwykła pompka obiegowa którą umiejscawia się w sumpie ?

Proszę o odpowiedz :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz odpieniacz napędzany kostką lipową, to zwykłą pompkę powietrzną, dawniej zwaną brzęczykiem :clapping, np. Sera czy Eheim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, ze mam midiflotor , muszę do niego zamocować pompkę? pompkę obiegową? nie wystarczy, ze bedę miał w sumpie jedną cyrkulacyjną?

Jeśli byś mógł przedstawić mi jakis krótki schemat jak to ma wyglądać to byłbym Ci wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to powinno wyglądać:

6335a12affaa7a62med.jpg

Przykładowa pompka powietrzna:

trzmielhp4000.jpg


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymonster - mieszasz wszystkie pojęcia jakie się da i z czym się da ja bym proponował trochę poczytać

pompa obiegowa montowana jest w sumpie i tworzy ona obieg pomiędzy sumpem a akwarium

pompę cyrkulacyjną umieszcza się w akwarium ,tworzy ona niezbędne prądy wodne

a pompę powietrzną instaluje się najlepiej powyżej akwarium ,napędza się nią odpieniacze kostkowe (mini midi flotora ,odpieniacze sander itp .


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim ! Rysiu, rufi, zenon i Wojtek :clapping

Zrozumiałem to tak : pompe obiegową instaluje w sumpie, zeby woda z sumpa przemieszczała się do głownego zbiornika, pompy cyrkulacyjne zakładam w zbiorniku głownym które wprawiają w ruch, tworząc tzw. prądy. Pompę powietrzna umiejscawiam niezależnie gdzie, by powietrze przez nią pobierane wprawiało w ruch odpieniacz.

Czy dobrze zrozumiałem ? Jesli nie, to prosze mnie poprawic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie jakiej pompki powietrza należało by użyc do odpieniacza typu midi flotor?

Od siły pompki napowietrzającej bedzie zalezna wydajność odpieniacza ? Przy okazji , jesli możecie to podajcie mi prosze model który bedzie odpowiedni i w miare cichy .

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy do miniflotora będzie dobra pompka TETRA TEC APS 300-POMPA NAPOWIETRZAJACA 300 L/H ,czy może SERA AIR 275R ,czy też Elite 803??? Może ktoś ma i może polecić ,albo chociaż przedstawić spostrzeżenia.


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do miniflotora kup sobie pompke Sera air-275,a od Elite to sie trzymaj z daleka.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy ci na ciszy to polecam JBL pro silent 200, Sera air 275 jest znacznie bardziej słyszalna. Wiem co mówię bo testowałem te pompki.

Polecam ustawić pompki poza szafką (jak jest miejsce), lub w innym pomieszczeniu. Zamknięta szafka jednak wzmacniała odgłos pompki, wytłumienie jej od środka nic nie dawało. Znaczne wyciszenie daje zawieszenie pompki na sznurku.

Zawieszona JBL Pro Silent jest cichsza niż pompki cyrkulacyjne.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedź.


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez serdecznie polecam pompke JBL ProSilent, uzywam od dluzszego czasu i jestem bardzo zadowolony, to chyba najcichsza pompka powietrza na rynku.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co stego ze JBL jest cichy jak jego wydajnosc 100l/h,jest duzo za mala zeby napedzic miniflotora.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Maxima R czyli dwa oczka wyżej niż Elite 803, dwa lata ciągłej pracy, zadowolony bardzo z niej jestem, najpierw pracowała w czymś ala Mini a teraz w Midiflotor :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peniek JBL produkuje takze wydajniejsze pompy niz S-100 :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem,pro silenty 500 ,150l/h co tez jest za malo na miniflotora.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tej tetry ?? miał ktoś, ma aż 3 lata gwarancji


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.