Skocz do zawartości
Tomasz Młot - Kwidzyn

100-lecie akwarystyki polskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Właśnie wycztałem w Magazynie akwarium, że podobno w tym roku mamy obchodzić 100-lecie akwaystyki w Polsce. PKMD już sie szykuje do świętowania, pewnie inni też. Tylko my morszczaki jakoś dotąd nie możmy się zintegrować, zalegalizować i zaistnieć tak na serio w polskiej akwarystyce jako jakieś oficjalne stowarzyszenie albo klub. Czy nie sądzicie że już czas by o tym pomyśleć. Mamy kilku znanych klubowiczów i nawet poza granicami kraju np. Szymon, Waldek Kwiecień, andreniew, Przemek, Łuasz Kur itd.

Czy jest tu jakiś prawnik i ewentualnie mógłby wyjaśnić jak prawnie wygląda założenie Stowarzyszenia albo klubu?

pozostawiam temat do dyskusji....włączmy sie w obchody 100 lecia.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim musisz zebrać grupę min. 11 członków aby powołać "prezesostwo", "sąd koleżeński" itp. następnie musisz się zarejestrować w KRS'e i mieć jakąś siedzibę której należy podać adres w momencie rejestracji. Tyle wiem a prawnikiem nie jestem:) a wiem tyle bo jestem członkiem WTA (Wrocławskie Towarzystwo Akwarystyczne) i mamy zarejestrowaną organizację.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, a nawet moge zostac prezesem Sekcji Zagranicznej :) To byloby cos, taki Związek Akwarystów Morskich... z tym ze wymaga pewnego poziomu zorganizowania, pare osobom musi "sie chcieć".


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie generalnie też można liczyć. Niech się tylko zbierze odpowiednia ilość osób i zaczynamy :)

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac - Europejskie Stowarzyszenie Akwarystyki Morskiej. ;)

Szkoda tylko, że temat powraca a i tak z tego niewiele będzie. ;) (wiem jestem czarnowidzem)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....moze kiedy bedziemy juz na emeryturach bedziemy miec wiecej czasu na spotkania i znizki na przejazdy. Jako biedni emreyci latwiej nam bedzie pozyskac sponsorow ;)

A tak bardziej serio

AquaManiac :

Jestem za, a nawet moge zostac prezesem Sekcji Zagranicznej ;) To byloby cos, taki Związek Akwarystów Morskich... z tym ze wymaga pewnego poziomu zorganizowania, pare osobom musi "sie chcieć".

Ja sie pisze! Mam juz dosyc spotkan studenckich po ktorych boli glowa, albo kac moralny:clowning


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o organizację zlotu to ja zapraszam do Krakowa tu mógłbym pomóc.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chodzi narazie o zlot, ani nawet o rejestrowanie po Sądach Stowarzyszenia. Chodzi o to żeby stworzyć przynajmniej jakiekolwiek zorganizowane struktury i zaistnieć w polskiej akwarystyce jako konkretny jej odłam a nie grupka kilku szalonych zapaleńców.

pozdro


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek - to napisz jakie masz pomysły bo nie do końca łapię.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się! Na pewno szalonych ale nie grupka kilku ;) Jest nas tu całkiem dużo.

No dobra, co chcielibyśmy albo inaczej, co moglibyśmy dostać uzyskując osobowość prawną w ramach jakiejś organizacji?

Czy rzeczywiście są do osiągnięcia jakieś korzyści w sytuacji gdy członkowie są rozrzuceni po kraju tak jak my?

Lokalne kluby mają oczywisty sens ale taki ogólnokrajowy...

Krótko mówiąc: Po co?

Nie jestem na "nie", tylko pytam jak to widzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nano-Reef to taki "Polski Zwiazek Akwarystyki Morskiej" chyba najwieksze forum hobbystyczne. Moze po prostu jakies zloty czesciej i glod zwiazkowcow bedzie zaspokojony


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy by występować na arenie ogólnopolskiej potrzebujemy statutu stowarzyszenia ?

czy nie można zrobić czegoś pod szyldem np. "Nano-Reef" ?

myślę jak i inni koledzy że osobowość prawna w naszym przypadku nie jest dobrym pomysłem

;)

nie lepiej coś zdziałać jako grupa ludzi, i dopiero jeśli to zaskoczy - tworzyć z tego jakieś Stowarzyszenie ?

chyba lepiej zrobić to tak, a nie odwrotnie - tak myślę, a Wy ? ;)

ps. Jak mielibyśmy/możemy świętować 100lecie akwarystyki morskiej w Polsce ?

Baner na forum z tej okazji ? Wystawienie akwarium na którymś z targów ?

dziwne to jakoś mi się to wydaje ;) o !

Pozdrawiam

-(peace)-


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu na pl.rec.akwarium (jest takie cos w usenecie) byl rozwazany pomysl zarejestrowania organizacji o nazwie IZA Internetowy Zwiazek Akwarystow sprawa koniec koncow sie na szczescie rozmyla ale efektem tego dzialania bylo pojawienie sie lokalnych zwiazkow akwarystow. W ramach tych lokalnych zwiazkow zawsze mozemy tworzyc sekcje morskie inna sprawa ze prawde piszac nadal nie widze sensu organizowania sie w ramy organizcaji. Jesli ludzie beda wobec siebie zyczliwi i uczynni to zadne ramy zwiazkow nie sa potrzebne a jesli pojawia sie ambicje i ambicyjki to nawet te skromne skaldki beda potrafily jeszce bardziej zatomizowac srodowisko.

Sorry za takie marudzenie wapniaka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.