Skocz do zawartości
inmar

Podłączenie ozonatora

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ozonator i czekam na przesyłkę,ale chciałbym dowiedzieć się jak go podłączyć do odpieniacza.Będzie działał jakiś czas dziennie,Kontrolera kupię póżniej.Poczytałem o stosowaniu ozonu bez niego więc jestem świadom przedobrzenia.Ozonator jest z pompką.Kolega podłącza dziennie na dwie godziny do wężyka zasysającego powietrze,ale skoro jest z sterowaniem to wolałbym tak się nie bawić.

http://allegro.pl/item522271606_ozonator_hlo_300mg_h_z_zegarem_sterujacym_nowy.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ten ozonator ma regulacje czasu pracy od 1 min do bodajże 160 min i taki zakres pracy możesz na nim ustawić po tym czasie się wyłączy i można go włączyć ponownie, ale musisz to zrobić ręcznie.Jest tez regulacja wydajności ozonowania od 10,20,30 …az do 100 procent.Wydaje mi się ze nie będziesz mógł podłączyć do niego żadnego kontrolera .

Pozdrawiam


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez trójnik, ale materiał musi być "dobry", bo ozon jest mocno żrący!


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trójnik powinien mieć zaworek przeciwzwrotny bo wydaje mi się,że jak będzie tłoczyć ozon to część nie będzie uciekać przez otwór zasysania odpieniacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar

Twoj odpieniacz pobiera wiecej powietrza niz pompuje go pompka ozonatora, wiec z wezyka nic nie ucieknie na zewnatrz.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi,myślę,że jutro przyjdzie ten ozonator.Zmartwiło mnie,że podobno nie będzie go można podłączyć pod jakiegoś kontrolera,może da się go przerobić ?Zobaczymy jak już go będę miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mierzysz w akwarium z ozonem to jest potencjał redox, aby nie przedobrzyć.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ozonator po odłączeniu prądu nie zacznie ponownie pracować po włączeniu prądu do póki nie włączy się go ręcznie naciskając na guzik, dlatego myślę ze kontroler, który miał by nim sterować nie zadziała


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już go mam.Faktycznie nie włącza się po zaniku napięcia.Ma możliwość ustawiania mocy i czasu do 180 min.Moc to co 10 % do 100.Po wyłączeniu zasysa powietrze ale coś w środku świszczy,dawać ten trójnik ?Jaką moc proponujecie ustawić i czas na dobę ?.Po załączeniu trochę czuć ten ozon.

Jak ma się stosowanie ozonu do naszych potrzeb do zdrowia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozon jest bardzo szkodliwy dla ludzi i moze powodowac rozne choroby jak nie masz klopotow ze zbiornikiem to daj sobie spokoj z ozonem bo mozesz sobie i zwierzetam narobic samych szkod.Ozon jest gazem drażniącym, powoduje uszkodzenie błon biologicznych przez reakcje rodnikowe z ich składnikami. Po dostaniu się do komórek może hamować działanie enzymów komórkowych, wstrzymując oddychanie wewnątrzkomórkowe. Pierwszymi objawami podrażnienia ozonem (obserwowanym w stężeniach 0,2μg/dm3) są kaszel, drapanie w gardle, senność i bóle głowy. W większych stężeniach może prowadzić do wzrostu ciśnienia tętniczego, przyspieszenia tętna i obrzęku płuc prowadzącego do zgonu ( w stężeniach 9-20μg/dm3).

Najwyższe dopuszczalne stężenie ozonu w miejscu pracy wynosi 0,1mg/m3


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go za radą niektórych kolegów.Chcę go stosować jako profilaktykę może dwie godziny dziennie,to do ustalenia.W międzyczasie poczytałem o ozonatorach do mieszkań do usuwania zapachów i dla lepszego samopoczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokoj jak nie masz chorych ryb jak przesadzisz z iloscia ozonu to Ci wszystkie ryby padna.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka ryb miało ospę i już ich nie ma.Poza tym poczytałem o wspomaganiu odpieniacza i że woda jest kryształ.Faktycznie nadmiar na pewno zaszkodzi i zdaję sobie z tego sprawę jak i z tego,że nie jest to sposób na ospę.Czy ktoś doradzi na ile bezpiecznie ustawić dawkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam go od miesiąca dwa razy dziennie rano i wieczorem 90min, 60proc. I jak na razie jest ok. .Ozon rzeczywiście czuć, ale na szczęście samp mam w osobnym pomieszczeniu, nie powiem ci ile dawać ozonu, ale lepiej dużo za mało niż troche za dużo wiec uważaj!!


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Piotr - jak nie masz problemów to daj sobię spokój z ozonem bo nieumiejętne używanie może właśnie do tych problemów doprowadzić. Prawidłowa instalaca, oprócz trójnika na wężu powietrza do odpieniacza, powinna umożliwiać wodzie z odpieniacza przejście przez złoże z węglem dla usunięcia cząstek O2 (o ile dobrze pamiętam). Ozonowanie to nic innego jak spalanie "materii" i nadmiar ozonu może popalić Ci np. koralec czy ryby. Pomijam fakt konieczności zainstalowania komputera redox ale używanie ozonu w dawce powodującej wyczuwanie go przez osoby wewnątrz pomieszczenia w którym jest zamontowany jest niebezbieczne dla akwarium jak i dla Ciebie


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz Twoje urzadzenie jest b. wydajne nawet na njnizszym ustawieniu (10%) co daje 30 mg/h, to zacznij od 30 min./dziennie. Jezeli w szafce czuc mocno ozon to znaczy, ze dawka jest jeszcze za duza. W tym przypadku, jak napisal Rebciu, powinienes wode wychodzaca z odpieniacza przepuszczac przez filtr z weglem.

poza szafka, ozon nie powinien byc wyczuwalny.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł jak z odpieniacza przepuścić wodę przez węgiel.Może na wylot założyć woreczek z węglem,ale myślę,że dokładnie cała woda nie przejdzie przez węgiel.Jak macie to rozwiązane ?U mnie trochę tego ozonu chyba ulotni się po drodze bo odpieniacz jest w pierwszej komorze potem jest DSB i komora z pompą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Twoj odpieniacz ma takie pudelko na wylocie, do ktorego mozesz wsypac kilogramy wegla.:)

Jak nie, to moze zbuduj cos w tym stylu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest pudełko na złoże zraszane z biobalabi,ale za radą kolegów zostało zlikwidowane.Wadą jest jeszcze wielkość tego pudła i je wywaliłem.A wystarczy jak kupię plastikowy koszyczek z małymi otworkami i luzem wsypać węgiel,wylot z odpieniacza do tego pudełka na węgiel ? I jeszcze jedno węgiel może być wynurzony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wegiel moze byc wynurzony. Nie zlikwiduje to zapachu ozonu w szafce, ale do akwarium wpadnie go znacznie mniej.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak troche z innej beczki.....ale jakie były argumenty za usunięciem części z biobalami w Turboflotor 1000??


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo tak naprawdę nie wiem,ale klikanaście osób mi to sugerowało w tym znający się na rzeczy.Ale AM sprzedaje to nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3PIOTR4 :

Ja używam go od miesiąca dwa razy dziennie rano i wieczorem 90min, 60proc. I jak na razie jest ok. .Ozon rzeczywiście czuć, ale na szczęście samp mam w osobnym pomieszczeniu, nie powiem ci ile dawać ozonu, ale lepiej dużo za mało niż troche za dużo wiec uważaj!!

A jakiej jest mocy Twój ozonator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przjmuj sie . ja mam ozonztor na 80 100 m/h na okrągło od kilku lat i żadnych glonów i chorób. woda jest wyraźnie kryształowa. a bez niego nie. sprawdziliśmy to kilka lat temu u kolegi. o siebie sie nie martw, niektórzy płacą za kąpiele ozonowe.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.