Skocz do zawartości
Wiciu

Komary

Rekomendowane odpowiedzi

Na tylniej "szybie" mam pełno jajek , a na tafli wody lataja komary ale nie polskie tylko jakies duże i taka wielka czerwona d*pa ;) help meeeeeeeeeeeeeeeee plxxxxx


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??????? Możesz jaśniej?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo jak sie tego pozbyć :/ kilka smiga mi po tafli wodya kilka juz usnietych pływa


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos pisał jakis czas temu o owadach, ale nie mogę sobie przypomnieć wątku


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada-zmień dilera!


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NowicjuszKret :

na tafli wody lataja komary ale nie polskie tylko jakies duże i taka wielka czerwona d*pa ;) help meeeeeeeeeeeeeeeee plxxxxx

Wrzuć zdjęcie!!! Nigdy nie widziałem latającej, wielkiej czerwonej d*py ;)


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może przesadziłem z wielka ale takie z 1cm na długość d*pa czerwona , nieda rady zrobić foto bo zaszybkie to ;/


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek wlasnie niech powie, gdzie takiego znalazl ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To my nie czaimy, Ty czaisz aż za bardzo ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to młode pawiany:D?one mają czerwone tyły ;) sorry, ale poprostu gratuluje posta!:kapelusz

dawno sie tak nie usmialam, bardzo dziekuje za dotlenienie, aż mi łzy poleciały ale nadal chce zobaczyć te nie Polskie komary i ich czerwoną d***

przepraszam ale nie moglam sie powstrzymać;)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj na te ;) komary mogą przenosić malarie!!!!;):clowning:clowning

pozdrawiam (bez urazy chwila śmiechu się przyda)

ps. daj znać jak się sutuacja rozwineła (komuś się to może przyda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda ;), rozne rzeczy ze skala przynosimy ale wielkie nie polskie czerwone d.... , to pierwszy raz slysze, ale mam dla ciebie w off-topic link do forum gdzie chetnie z Toba o tym pogadaja ;).


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że zrobił się "śmiech na sali" ale ja też miałem ten sam problem z komarami co NowicjuszKret , u mni plaga trwała ok 3-4 m-cy a potem wszystkie ustąpiły Sam nie wiem jak z tym walczyć? Teraz przyszedł mi pomysł żeby nad akwa ustawić silny wentylator żeby je wydmuchiwał , co wy na to? bo chemiczna walka chyba odpada.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz nasuwa sie pytanie. Po ktorej stronir tafli wody sa te komary?;)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morskie komary??? Takich nie znam:) Chciaż...skoro mamy świnie morskie, słonie morskie, zające morskie i krowy morskie to może i komary;)Ehhh a może to jakieś stadia rozwojowe syren:O_o:O_o


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z nimi walczyć? Hmmmm... Kup wiatrówkę i celuj w czerwone ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....fajne takie posty przy sobocie:D dla mne 6 z +

Prosba do moderatorow jezeli jes mozliwosc w Off topic jest watek "Troche usmiechu" to dobry kawal o morszczyznie:clowning


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ,dość żartów.Z tymi komarami wcale nie żartuje ,miałem je i to był poważny problem , nie przeszkadzały i były mało widoczne w oślepiającym swietle HQI ale ja a zwłaszcza żona obawiała się jakiegoś choróbska.U mnie jajek nie było ale komarów ok 15-25 w różnych rozmiarach.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;)

370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał że nie widział jeszcze komara "morskiego" -Magdalena7 , chodzi tu o rozmnażanie które może przebiegać w wodzie słonej lepiej prosze poczytać biologie komara.A dla najbardziej uradowanych forumowiczów życze komarów nad akwarium może dopiero wtedy potrafią zrozumieć ten problem.

http://www.bayer.molosy.pl/komary/komary_art1.htm


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.