Skocz do zawartości
koi

akwa 500 lit

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy ktos z was ma akwarium z firmy aquamedic percula 120 mam okazje kupic ale nie wiem czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już na tym forum był poruszany temat takich zestawów spróbuj poszukać w wyszukiwarce forum.

Moje zdanie jest na :), gdybym miał około 6000 zł zakładałem bym sam, po prostu cała przyjemność w wyszukiwaniu sprzętu ale też ryzyko że można wybrać złą opcję, ale czy opcja percula 120 jest dobra to ktoś kto "jedzie' na takim sprzęcie moze się wypowiedzieć, i tyle.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać po dłuższej nieobecności na forum...ale wiecie- (S)ystem (E)liminacji (S)tudentów (J)est (A)ktywny:D

Ten temat już tyle razy "wycierany" na forum, ale jeszcze raz można to powiedzieć

Wszelkie zestawy są opcją dla ludzi którzy kompletnie się na naszym hobby nie znają...

Oto argumenty przeciw:

*przede wszystkim kupując zestaw sporo przepłacamy

*stosunek jakość/cena jest beznadziejny bo zazwyczaj niewiele komponentów zestawu, stricte odpowiada naszym konkretnym potrzebom

*Zestaw zazwyczaj nie jest kompletny...zawsze znajdzie się coś, co powinniśmy dokupić

*Kupno zestawu, to co zauważył Roman, pozbawia nas przyjemności kupowania, szperania, szukania....generalnie odbiera całą przyjemność z hobby-przyjeżdża Ci do domu kilku facetó, montują szafkę, kładą akwa...i po sprawie..a chyba nie o to tu chodzi...tak jak w modelarstwie...najwaiększa przyjemność jest wtedy jak sami skleimy model z 1000 elementów, czyż nie?

Argumenty za:

*Dobra opcja dla leni, dyletantów i snobów, którzy chcą zaszpanować, że coś takiego po prostu mają...nie liczy się w to, że palcem przy tym nie kiwnęli

Na koniec pragnę dodać, że nie chcę nikogo obrazić...jest na forum pewna grupa osób, która ma zestaw...i z tego co tu piszą, to KAŻDY coś w nim zmienił


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać po dłuższej nieobecności na forum...ale wiecie- (S)ystem (E)liminacji (S)tudentów (J)est (A)ktywny:D

Ten temat już tyle razy "wycierany" na forum, ale jeszcze raz można to powiedzieć

Wszelkie zestawy są opcją dla ludzi którzy kompletnie się na naszym hobby nie znają...

Oto argumenty przeciw:

*przede wszystkim kupując zestaw sporo przepłacamy

*stosunek jakość/cena jest beznadziejny bo zazwyczaj niewiele komponentów zestawu, stricte odpowiada naszym konkretnym potrzebom

*Zestaw zazwyczaj nie jest kompletny...zawsze znajdzie się coś, co powinniśmy dokupić

*Kupno zestawu, to co zauważył Roman, pozbawia nas przyjemności kupowania, szperania, szukania....generalnie odbiera całą przyjemność z hobby-przyjeżdża Ci do domu kilku facetó, montują szafkę, kładą akwa...i po sprawie..a chyba nie o to tu chodzi...tak jak w modelarstwie...najwaiększa przyjemność jest wtedy jak sami skleimy model z 1000 elementów, czyż nie?

Argumenty za:

*Dobra opcja dla leni, dyletantów i snobów, którzy chcą zaszpanować, że coś takiego po prostu mają...nie liczy się w to, że palcem przy tym nie kiwnęli

Na koniec pragnę dodać, że nie chcę nikogo obrazić...jest na forum pewna grupa osób, która ma zestaw...i z tego co tu piszą, to KAŻDY coś w nim zmienił


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest trochę inne: osobiście mój setup bazuje na DIY, ale jestem w stanie zrozumieć ludzi którzy wybierają gotowe zestawy, bo np. nie mają ochoty biegać po domu z wiertarką, piłą, silikonem, klejami, i innymi, albo mają 2 lewe ręce do prac ręcznych, lub po prostu nie mają zbyt wiele czasu by tygodniami szperać po nacie dobierając wszelkie parametry osprzętu a stać ich by kupić sobie gotowca. To hobby przecież ma na celu coś innego. W sumie postawienie zbiornika to dopiero początek zabawy, choć dobór sprzętu może rzutować na jego funkcjonowanie do końca jego dni.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym mnie bylo stac, kupowalbym wszystko firmowe, ale nie zestawy - gdyz one sa trudno modyfikowalne - ale gotowe pojedyncze urzadzenia

Zestaw nie jest zlym rozwiazaniem ale powinien byc tani i dopasowany.

Niestety nie sa one ani tanie, ani dopasowane (zazwyczaj niedowymiarowane). To chyba kuriozum, ze nawet w ksiazkach pisza, aby kupowac odpieniacze o rozmiar wieksze w stosunku do tego co pisze na opakowaniu. jakby na opakowaniu nie mozna bylo prawdy napisac...


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moge tylko napisac, ze u mojego sprzedawcy stoi od dluzszego czasu Percula 120 bez zadnych modyfikacji.

Akwarium wyglada pieknie, czysto i zdrowo przede wszystkim. Ale to o niczym jeszcze nie swiadczy.....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

szkoda ze tak pozno reagujecie

mam juz aqwa percula 120

kupilem je okazyjnie za 4 tys szkoda ze jestescie a techniczni jezeli taka firna jak AM robi gotowe zbiorniki to znaczy ze sa dobra

a wy jestescie wychowani w duchu Adama Slodaowego

czyli zrob to sam a nie daj zarobic innym

czekam ja k dorosnieci i pomytslicie niedlugo przesle wam zdjecia z maojego zbiornika

pozrawiam

mercedes kalsy S nigdy nie bedzie toyota awensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od nosnie do pqwel_jaw

trzeba miec dwie lewe rece zeby na to nie zarobic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jestes taki dobry w tej kasie to powinnes jechać na tanaryfy odlać sie w te skałki i jeb...sie w łeb.......błazenku -3-rzeczpospolitej Polski.Zlałes wypowiedzi kolegów, jestes umysłowo po prostu płytki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej kolo

1. nie przeginaj bo np pawel_jaw zna sie na fachu bardzo dobrze a to że kupujesz zestaw do morskiego zamiast za taka kase kupić mase swietnego sprzętu do takiego akwa jeszcze by ci na zwierzaki zostało... po prostu świadczy o twojej niewiedzy akwarystycznej...

2. Nie obrażaj nikogo

3. Zbyszek jest od robienia zadym.

4. piateczka piono niezły texścik

5.Czy to twój pierwszy zbiornik?(do koi)

6. Doratać to chyba musisz ty żeby się wypowiadać na forum bo swoją wypowiedzia prezentujesz bardzo niski poziom(też do koi_)

Pozdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze 4 tys zl to bardzo dobra cena za ten zestaw Wydaje mi sie ze ciezko bedzie takie akwarium skompletowac za tak niewielka cene i popieram kolege KOI .Mial pieniadze kupil i jest git stoi juz akwarium pewnie w domku teraz troche skalki wlewac wode i gotowe.Przynajmniej nie trzeba latac po sklepach nie traci sie czasu i zbednego czekania nawet do miesiaca na zamowiony towar w pewnych sklepach internetowych.Czekam na fotki


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego "koi" po przeczytaniu twojej odpowiedzi myślę ,że mało kto będzie zainteresowany oglądaniem twojego "mercedesa S klasy firmy AquaMedic" :kma

gdybyś miał trochę wiedzy na temat morszczyzny ,wiedziałbyś ,że właśnie kupiłeś Daewoo Lanosa :):):)

TROCHE POKORY

ps."jezeli taka firna:D jak AM robi gotowe zbiorniki to znaczy ze sa dobra" (bez komentarza:D:D:D)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszelkie zestawy są opcją dla ludzi którzy kompletnie się na naszym hobby nie znają...

Z tym sie akurat nie zgodze, zakup zestawu nie ma nic wspolnego z wiedza o akwarystyce. Gotowego zestawu firmy Deltec lub Royal Exclusiv nie powstydzil by sie najwytrawniejszy akwarysta.

http://www.royal-exclusiv.de/Royal-Exclusiv_Aquarien-Anlagenbau.htm


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koi, Toyota Avensis prezentuje znacznie lepsza jakosc niz Mercedes S :) Wystarczy spojrzec na statystyki awaryjnosci.

Tak wiec nie ma sie co sugerowac obiegowymi opiniami na temat danej firmy, typu: skoro cos jest od mercedesa albo od AquaMedic to musi byc dobre. To takie troche myslenie magiczne.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym AM to firma dobra ale nie najlepsza, ciekawe czy koi kupi tez sól AM? Jak widzisz są firmy o wiele lepsze niż AM np. Deltec, itp. Na poczatku też myslałem że jak AM to super, a tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM jak kazda firma produkuje rzeczy bardzo dobre, dobre, średnie i do kitu więc tutaj raczej trzeba by się wypowiadać co do konkretnego produktu a nie firmy jako całości.

Zestawy gotowe nie są złe i jeśli ktoś nie chce się bawić w zbieranie podzespołów po kawałku tygodniami to myśle że to dobry wybór, a 4 tyś za cały zestaw to faktycznie nieźle.

Do KOI:

1. Albo to co napisałeś w odpowiedzi na posty z radami to prowokacja zeby wywołać dyskusję albo jesteś totalnym burakiem.

2. Jeśli chcesz od kogoś uzyskać pomoc to go nie obrażaj - widać mama cię nie nauczyła tego.

3. Na tym forum wypowiadają się ludzie zarówno którzy ostatni grosz swoj przeznaczą na to hobby jak i osoby dobrze sytuowane którym na nic nie brakuje więc teksty w stylu "trzeba mieć 2 lewe ręce żeby nie zarobić na akwa za 4 tyś" to sobie daruj. Widać że chyba dopiero co się dorobiłeś tych pieniędzy skoro tak o nich trąbisz - typowe zachowanie nowobogackich ruskich.

4. Po twoim wstępie - ja osobiście nie sądze zebym odpowiadał na twoje pytania co to akwarystyki na tym forum - a bedziesz miał ich sporo. Reszta forumowiczów zrobi jak chce.

zegnam


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smmk ma rację, na samym początku "kolego" zamykasz sobie drzwi. Nikt po takich postach nie będzie ci pomagał, a zakup zbiornika to dopiero początak zabawy....TROCHĘ POKORY!...albo zostaniesz samotnym białym żaglem.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram SMK!

nowobogacki ruski:D:D:D

dobre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostałych kolegów przepraszam za mocne słowa używane na wczorajszym moim poscie.Sam nie jestem biedny lecz samo czytanie tego forum ,poparte czytaniem literatury to dla mnie to co mie kręci uwielbiam latanie z wiertarką i robienie rzeczy które zaczynają łaczyc sie w jedną całość.Sam osobiście uważam że zrobienie czego kolwiek samemu daje100%zrozumienia danego tematu .Jak to działa i czemu ma służyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

widze ze wywolalem prawdziwa burze na forum , szkoda ze zamiast sie wypowiedziec i podpowiedziec staracie sie nazucic swoj tok myslenia

po pierwsze czy kupujac taki zbiornik przekresla sie szanse pogawedki i wymiany doswiadczen na forum ? wydajac taki pieniadz na aqwa 500lit to duzo? sami wiecie ile co kosztuje i skompletowac to to kto wie czy wiecej by sie nie wydalo. zbiornik jak ktos widzial na oczy robi piekne wrazenie spodobal mi sie bardzo i dla tego go mam . soli AM nie kupie!.pewnych modyfikacji napewno dokonam

pozdrawiam rozdraznionych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@koi

Nie wiem dlaczego się dziwisz ???

Rowinie dobrze można Tobie napisać , ze : trzeba miec dwie lewe rece zeby nie zrobić tego samemu . !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty kolo chyba masz jakaś schize. Zachowujesz się jak oszołom

..." szkoda ze zamiast sie wypowiedziec i podpowiedziec staracie sie nazucic swoj tok myslenia

po pierwsze czy kupujac taki zbiornik przekresla sie szanse pogawedki i wymiany doswiadczen na forum "

chyba sie nie dziwisz że po takich słowach z tymi rękami niektórzy mają już o Tobie pewne :D zdanie...

Jak zrobiłeś G.. to je posprzątaj i przepros pewne osoby, jak masz jakis honor i kulturę. Ja tez zrobiłem kieys z botią :) burzę ale przeprosiłem tych których obraziłem i jest ok.

Myslę że sprawa skończona.

P.S

Fajne tapetki z hepatusikiem i nemo:

http://serwisy.gazeta.pl/film/1347949,49787,1772359.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koi, jestes niecierpliwy, bo nie chcialo ci sie czekac na odpowiedzi (to nie platny support ale darmowe forum, widzisz roznice?)

Byc moze bedzie u ciebie wszystko dzialalo i tego ci zycze, jesli jednak bedziesz mial problemy to wiedz ze cierpliwosc to podstawa w akwarystyce morskiej


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.