Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Zeozym

Rekomendowane odpowiedzi

Stosuje juz ktos? Czytalem na zeovit.com, ze daje fajne efekty z baniakch bez zeo, w polaczeniu z Zeobakiem.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem używać reef actif TM podobno jest to dokłanie to samo, ale użyłem tego dopiero raz, co mogę powiedzieć to że odpieniacz faktycznie dostaje kopa i woda jest krystaliczna


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk a w jaki sposob sie dozuje reef activ??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest taka łyżka i daje się jedną płaską łyżkę na 500l tygodniowo, na początku można dawać trzy razy w tygodniu.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk trzeba to rozmieszac w wodzie z akwarium lub ro i wlac do zbiornika czy bezposrednio dodac do zbiornika??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba bardzo dobrze rozmieszać w wodzie ro lub z akwarium (bardzo słabo się rozpuszcza) najlepiej zostawić na kilka godzin


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzialem to jest tez podobny produkt firmy fauna marin z tym ze pisze ze nie jest oparty na zeolicie http://shop.faunamarin.de/product_info.php?info=p119_Ultra-Life.html

Bardzo skoncentrowany pyłek wiążacy azotany oraz fosforany pozwalając na ich latwiejsze odpienienie. Produkt nie bazuje na pyle Zeolithowym. Może służyć jako pokarm dla bakterii nitryfikacyjnych.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ultra-life, Zeozym i Reef actif to jeden i ten sam produkt? Ma ktos porownanie?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy do tego reef activ trzeba cos jeszcze dokladac tak jak to ma miejsce z Zeozym


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosrabiając ten magiczny proszk reef actif zastanawiałem sie skąd znam ten zapach i teraz mi się przypomniało, mianowicie dokładnie tak samo pachnie preparat do klarowania wina "klarowin" z resztą podobnie działa


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK4344 napisz cos wiecej o tym preparacie, zeczywiscie zwieksza wydajnosc odpiniacza, czy uzewasz jakiegos innego preparatu by zwiekszyc jego dzialanie?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie czy ten reef activ tez trzeba czyms wspomagac


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem to dopiero drugi raz, odpieniacz faktycznie wywala więcej syfu


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spotkanie z Reef Actif wspominam słabo. Przesadziłem z dozowaniem i korale (LPS-y) bardzo słabo się otwierały. Odpuściłem sobie ten preparat. Zacząłem dozować na nowo jakieś dwa tygodnie temu w zdecydowanie mniejszych dawkach. Dawkę sugerowaną przez producenta jako zalecaną podzieliłem jeszcze na pół, co nie jest wcale proste przy mniejszym baniaku, bo miarka jest na 500l. Efekty jakie ja zauważam są przede wszystkim estetyczne - woda jest zdecydowanie bardziej klarowna. Zobaczymy jakie jeszcze plusy przyniesie czas. Mailując z producentem dostałem info, że preparat jest bardzo chwalony w Niemczech, niestety niemieckie fora są dla mnie nieczytelne :)

Ogólnie TM jest bardzo zadowolony ze swojego Reef Actif, bo lada moment na rynku pojawić się ma cała seria produktów - Bio-Actif System. Nowa sól, preparaty wapniowe zawierające, jak to producent określa, aktywne molekuły wspomagające pracę Reef Actif. Na razie z informacji dostępny jest tylko marketingowy bełkot w takim stylu:

"Laboratoria Tropic Marin przez lata badały, co jest niezbędne dla optymalnego wzrostu koralowców i zdrowia ryb hodowanych w warunkach akwariowych. Badania te doprowadziły do opracowania nowej serii produktów. Bio-Actif System to nowatorskie podejście do akwarystyki morskiej, w której kluczem jest efektywny rozkład substancji odżywczych poprzez stymulowanie równowagi mikrobiologicznej oraz precyzyjne kontrolowanie składu chemicznego wody. Produkty serii Bio-Actif przyczyniają się do stworzenia w akwarium środowiska, które zapewni wszelkie niezbędne koralowcom substancje odżywcze, środowiska będącego bliższym naturalnego niż to, które do tej pory akwaryści uzyskiwali konwencjonalnymi metodami."

czyli 0 konkretów. Za jakiś czas powinno być gotowe obszerne opracowanie autora serii Bio-Actif - H.-W. Ballinga, mam nadzieję, że tam znajdą się jakieś wartościowe informacje.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja uzywam

bio-calcium i bio magnez nie wiem czy to tasama seria ale chwale je


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

nowa sol TM jest dostepna w DE juz od dawna, w PL jeszcze nie widzialem jej w ofertach sklepow :) ale to nic nowego :D

np tu:

http://www.meerwasser-rent-the-aqua-men.de/


125x55x60h + sump, Deltec APF600, 242W w ledach, Deltec HLP 4040, 2xKoralia5 12V+Wawemaker2 i Tunze 6045+6025, balling z Grotecha TEC III NG, AM Niveumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie Panowie że bez analizy chemicznej możemy tylko wróżyć z fusów, ale na mój gust - wpadłem na to dopiero wczoraj wieczorem, a właściwie naprowadziła mnie żona. ZEOzym prawie na pewno zawiera w sobie antybiotyk czemu tak uważam:

1/ Pachnie jak jeden z antybiotyków (nie mogę przypomnieć sobie nazwy) podczas zażywania tego leku wszystko nim pachnie łącznie z potem i moczem.

2/ Stosuję od dłuższego czasu ZZ ponieważ borykam się z glonami włosowatymi i zaobserwowałem u pokolców problemy jelitowe - podobne jak u człowieka długo przyjmującego antybiotyki.

Oczywiście tak jak napisałem są to jedynie domysły ale może jest w nich ziarnko prawdy i skorelują się z obserwacjami innych użytkowników forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Harari :

Pamiętajcie Panowie że bez analizy chemicznej możemy tylko wróżyć z fusów, ale na mój gust - wpadłem na to dopiero wczoraj wieczorem, a właściwie naprowadziła mnie żona. ZEOzym prawie na pewno zawiera w sobie antybiotyk czemu tak uważam:

1/ Pachnie jak jeden z antybiotyków (nie mogę przypomnieć sobie nazwy) podczas zażywania tego leku wszystko nim pachnie łącznie z potem i moczem.

2/ Stosuję od dłuższego czasu ZZ ponieważ borykam się z glonami włosowatymi i zaobserwowałem u pokolców problemy jelitowe - podobne jak u człowieka długo przyjmującego antybiotyki.

Oczywiście tak jak napisałem są to jedynie domysły ale może jest w nich ziarnko prawdy i skorelują się z obserwacjami innych użytkowników forum.

Ciekawe jest to co piszesz i całkiem sensowne (ZZ reklamowany jest jako cyjanokiller).

Jedną z ostatecznych metod walki z cyjano (przynajmniej w słodkich akwa), to kuracja erytromycyną czyli antybiotykiem.

Jednak ZZ musiałby działać wybiórczo na tą grupę bakterii, bo przecież w kuracjach przeciwko cyjano i dino dozuje się ZZ+ZB, czyli ZZ musi działać selektywnie i nie zabijać bakterii wprowadzanych z ZB.

Ale to śmiałe teorie i na razie tylko teorie.

Pewnie ktoś bardziej gruntownie wykształcony w tej materiiu mógłby jakoś bardziej ukierunkować nasze rozważania. Może jakiś farmaceuta :):D:D:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeozym jest to enzym rozbijajacy bialka i poprawiajacy metabolizm bakteri.Poprawia jednoczesnie prace odpieniacza.A nie zaden antybiotyk.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

Zeozym jest to enzym rozbijajacy bialka i poprawiajacy metabolizm bakteri.Poprawia jednoczesnie prace odpieniacza.A nie zaden antybiotyk.

Ty też sensownie piszesz, ale może wiesz jakie konkretnie białka rozbija i w jaki sposób wspomaga metabolizm bakterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykozystalem tlanslator google,wiecej sie nie doczytalem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

Wykozystlem tlanslator google,wiecej sie nie doczytalem.

To znaczy, że nie było tam napisane, że w składzie nie ma jakiegokolwiek antybiotyku?

Skąd więc taki kategoryczny wniosek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.