Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Zeozym

Rekomendowane odpowiedzi

witam,najlepiej zrobic posiew w jakims zaprzyjaznionym laboratorium,woda ze zbiornika+odzywka i dodac nz koniec zeozym i pod mikroskop,bedzie wiadomo czy to antybiotyk,generalnie enzymy juz dawno temu wykorzystywala tetra w Bactozym,dodanie tego srodka do akwarium morskiego rowna sie duzym wypienianiem i krystaliczna czysta woda,ale to nie antybiotyk tylko srodek oparty na mieszance enzymow ,pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jestem ciekawy o ta nowa linie produktow Tropic marin,jest nowa sol,beda nowe uzdatniacze do wody,na wyspach niestety te produkty nie sa powszechnie dostepne,ale pare zapowiada sie dobrze ,a wracajac do kz zeozym na ultimate reef com. ma dobra opinie,odpieniacz wypienia o wiele wiecej(TYLKO CO ON DOKLADNIE WYPIENIA?),ale trzeba by wode badac testami i spojrzec na poziom no3 i po4 po dodawaniu tegpo srodka,pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kosek no nie wiem czy dodawanie antybiotyku moglo by wspomagac rozwoj bakteri skoro antybiotyk zluzy do zabijania bakteri.Uzywam obecnie FM ultra life i tez wspomaga prace odpieniacza,na opakowaniu pisze ze poprawia odpienianie po4 i no3.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

@kosek no nie wiem czy dodawanie antybiotyku moglo by wspomagac rozwoj bakteri skoro antybiotyk zluzy do zabijania bakteri.Uzywam obecnie FM ultra life i tez wspomaga prace odpieniacza,na opakowaniu pisze ze poprawia odpienianie po4 i no3.

Słuchaj Peniek.

Nie twierdzę kategorycznie, że tam jest jakiś antybiotyk. Nie twierdzę również, że go tam nie ma.

Harari podrzucił pewną myśl, której trafności nie można odrzucać, szczególnie bazując tylko na szczątkowych opisach producenta.

BTW. Nawet moja bardzo ograniczona wiedza na ten temat pozwala mi twierdzić, że jeżeli coś nazywa się antybiotykiem, to nie musi zabijać wszystkich bakterii, z którymi ma kontakt. Istnieją przecież preparaty działające w wąskim zakresie, np tylko na bakterie Gram-dodatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, jakie to ma znaczenie czy tam jest antybiotyk czy cokolwiek innego? Nie wystarczy że działa tak a nie inaczej? Mnie np. nie jest potrzebny skład chemiczny musztardy żeby wiedzieć że mi smakuje :D przepraszam że tak mało poważnie, ale trza ciśnienie rozładować bo się za łby weźmiecie za chwilę :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, czy ktoś z Was zauważył już skutki dozowania ZEOzymu, zejście cyjano?

Jakie dawki stosujecie i w jakich odstępach czasowych?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jestem w trakcie przeprowadzania testu z ZEOZYM.

Zaczalem stosowac ten preparat nieco ponad dwa tygodnie temu.

17.01(sobota) ZEOZYM+ZEOBAK podany zostal pierwszy raz, drugi raz tak jak zaleca producent po tygodniu 24.01(sobota). Nastepnie zaczalem podawac ten zestaw 2xtydz.

Trafil wiec do akwa we wtorek 27.02 i znow w sobote 31.01.

Byly to dwa tygodnie stosowania, efekty jakie moglem zaobserwowac to:

-zwiekszona praca odpieniacza

-bardziej klarowna woda

-i jakby mniejszy przyrost glonow

Zrobilem testy w niedziele i Ca nie wzroslo a tego sie troche obawialem. Reszta tez ok.

W zwiazku z tym postanowilem przetestowac ZEOZYM w podobny sposob jak tu:

http://www.ultimatereef.net/forums/showthread.php?t=280733

Od ostatniej soboty podawany jest codziennie przez kolejne 7 dni, czyli do przyszlego piatku(06.02) wlacznie. Nastepnie 2xtydz.

Ja niestety efekty ocenie dopiero tydzien pozniej ok 14.01. Cicho licze jednak na znaczna poprawe. Do tego czasu, o tym jak wyglada sytuacja bede informowany jedynie telefonicznie. Wtedy zrobie tez testy. I napisze Wam jak wyglada sytuacja po zastosowaniu tego wynalazku KZ.

Wstawie tez fotki zbiornika(mam nadzieje, ze mi sie uda) w dniu rozpoczecia 7 dniowej kuracji i tydzien po jej zakonczeniu.

Cel stosowania ZEOZYM+ZEOBAK=pozbycie sie glonow(chyba jakies sinice, nie do konca potrafie je okreslic)

Abyscie mieli poglad w jakim srodowisku beda dzialac, ten preparat+bakterie, kilka slow o tanku:

Zbiornik jest taki jak w stopce, w lampie swieca teraz 4xATI SPECIAL i 2x ATI ACTINIC, maja one w tej chwili dwa miesiace. Actinic swieca od 08 do 20, Special od 09 do 19.

Leje Ballinga po 84 ml/dobe.(Sol bez NaCl na zmiane Preisa i TM). To leje pompa Grotecha.

ABC Grotecha po 3 ml/dobe. A to leje juz moja zona(jestem przekonany, ze dokladniej niz pompa do Ballinga)

Korale dostaja po 2 ml/dobe Ultra Amin i Ultra Organic. Do wody w akwa trafiaja tez dwie krople/dobe VSV. Do tego jeszcze REEFBOSTER Prodibio raz w tyg.- wtedy juz bez produktow FM. (to wszystko tez zona)

Absorber PO4 ROWY(50 ml) i wegiel KZ(250 ml) na zmiane(co 4 tyg.) z FM(250 ml), obydwa sa na stale jak na razie w stystemie filtracyjnym,

RO- membrana zmieniana co 6 m-cy, prefiltry co 3 m-ce, zywica w DI co miesiac, przy produkcji wody < 200l/miesiac. TDS(ten tani) pokazuje kolejno: z kranu ok 430, po RO 7, po DI 0.

Podmiany co dwa tygodnie po 45l. Sole Preis-em i HW.

Nastepujace ryby i krewetki karmione sa bardzo oszczednie(mrozonki kilkakrotnie plukane i Spirulina Tropical-a):

1xZebrasoma flavescens

1xAmphiprion ocellaris

1xPseudocheilinus hexataenia

3xLysmata amboinensis- te zjadly juz wszystkie slimaki

5xLysmata wurdemanni- aiptasji juz nie ma, wiec chyba niewiele im sie z tego karmienia dostaje.

Planuje zwiekszyc obsade ryb aby zwiekszyc karmienie i podniesc NO3.

Parametry wody utrzymuja sie na takie:

Ca 450 -Salifert

Mg 1350 -Salifert

Ph 8-8,2 -TM

kh 8 -TM

NO3 0 -TM

PO4 0 -Rowa(tak, ze najprawdopodobniej jest wyzsze)

Ok. 8 kg ceramiki i ok. 25kg LR.

Akwa mam od 12.2007.

cdn.

Pozdrawiam

mariusz

Za ew. bledy sorki. I za rozpisanie sie jesli kogos znudzilo.


125x55x60h + sump, Deltec APF600, 242W w ledach, Deltec HLP 4040, 2xKoralia5 12V+Wawemaker2 i Tunze 6045+6025, balling z Grotecha TEC III NG, AM Niveumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny pomysl:) Dobrze gbybys jeszcze robil fotki baniaka.

2 krople vsv czemu maja sluzyc??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario_b moim zdaniem 3ml na dobe ABC Grotecha to stanowczo za duzo,radze zjechac z dawka do 1ml na dobe,bo w tylko dokarmiasz te glony na ktore narzekasz,a nawet na jakis czas to odstaw te wszystkie dodatki calkowicie(oczywiscie oprucz zeozym) az do zaniku glonow.Powodzenia.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dołącze sie do słów Penka.

Z jednej strony chcesz zwalczyć glony z drugiej mega je dokarmiasz - wiec się nie dziw ze są.

Mialem ten sam problem, po rozmowie z Lukaszem z Acropory odstawiłem wszystko, dodalem wegiel i antiphos, Prodibio BioDigest i ... jezowca. Po 3 tyg glony praktycznie zniknely az musze dokarmiac biednego jezowca :-)

Teraz leje pokarm dla korali Reefbooster, preparaty KENTa itp....

Ostatnio dorzuciłem KZ CoralSnow i dzieki temu rzadziej czyszcze szybki :-)

Podsumowujac zostaw ballinga i Zeozym i poczekaj... ewentualnie dodaj jeszcze jezowca co by recznie nie usuwac glonów


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek mnie ubiegł :) mario, z tego co zaobserwowałem u siebie to nie ma takiego generatora glonów wszelakich jak ABC, u mnie wyszło to przypadkiem, kiedy wyjechałem na tydzień i później wróciłem, przez ten czas tylko Coral ABC nie był dozowany, glony zeszły całkowicie. Niedawno zacząłem znów dozować, metoda prób i błędów, dawka dzienna ustaliła się na 0,4 ml przy około 450 litrach w obiegu, juz przy 0,6 ml jest wysyp glonów i kolory sps-ów wyraźnie dążą w kierunku dzikich brązów :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeby nie było , że koledzy ściemniają i mają firmy konkurencyjne do grotecha :) to tez podzielę ich zdanie połaczenie ballinga z abc daje kiepskie skutki , sól jaką dolewasz w ballingu jest z mikroelementami ile ich tam jest zaden producent nie podaje ale pewnie są . W połaczeniu z ABC po pewnym czasie ściemniały mi krzaczki,pojawił się nalot na piachu i szybach , po jakimś miesiącu od odstawienia ABC kolorki wróciły do normy , nalotów brak .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad,tak do końca też nie można mówić,że ABC jest be:)

Przy dobrze dobranych ilościach dozowania i dojrzałym zbiorniku,stosując ABC uzyskiwałem zadawalające efekty.Korale dobrze rosły i pięknie się wybarwiały.

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie uzupełnić moją wcześniejszą wypowiedź. Niestety informacja nie będzie zbyt dobra z mojego punktu widzenia bo nie pozwala wyciągać wniosków.

Otóż:

Pozbyłem się glonów "włosowych" ze zbiornika mam nadzieję że pernamentnie

Po zaprzestaniu dozowania ZZ problemy pokarmowe pokolców powoli ustąpiły, przypominam, że były to brzydkie odchody.

Tak więc:

+ za usunięcie glonów (brak pewności czy spowodował to ZZ, może po prostu mój zbiornik wszedł na kolejny poziom dojrzewania ZEO)

- nie wiem nadal co robi ZZ i czy warto kupować tak drogi preparat

Cóż w dłuższej perspektywie czasu prawdopodobnie nadal nie dowiem się co zawiera ZZ (tajemnica, producenta) ale na przestrzeni miesięcy może uda mi się zaobserwować i wyciągnąć wnioski co tak na prawdę on daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dostalem reef actif TM, i lyzeczka jest przeznaczona do 500l. Mam pytanko jak ja podziele na pol, czy ewentualne minimalne przedawkowanie nie wplynie niekorzystnie na zbiornik?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej daj znacznie mniej niż miałbyś przedawkować. Reef Actif łatwo jest przedawkować i można mieć wysyp cyjano.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje Zeozym 2x tyg i narazie jestem bardzo zadowolony , nie zauwazyłem żadnych dziwnych zjawisk u ryb czy korali.

Po dozowaniu ZZ skała i piach sa wyraźnie czysciejsze. Korale tez lekko sie rozjasniły.

Widze same plusy i nie zamierzam odstawiac tego preparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Stosuje Zeozym 2x tyg i narazie jestem bardzo zadowolony , nie zauwazyłem żadnych dziwnych zjawisk u ryb czy korali.

Po dozowaniu ZZ skała i piach sa wyraźnie czysciejsze. Korale tez lekko sie rozjasniły.

Widze same plusy i nie zamierzam odstawiac tego preparatu.

Czy razem z ZZ dajesz ZB?

Chodzi mi o mieszanie tych dwóch preparatów przed wlaniem do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Zeobak mieszać razem z Zeozymem, czy lac osobno do zbiornika? ZZ musi stać ok 8 godzin, więc jak dodać zeobak to przed wlaniem do akwa, czy niech stoi razem z zz przez 8 godzin?

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Jesli masz problemy z glonami to mozesz dodać zeobak, wtedy wzrasta skutecznosc takiej mieszanki.

Co do glonów, to jak na razie - Bogu dzięki - omijają mnie jakieś plagi. Aczkolwiek nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej, więc zastanawiam się nad użyciem ZZ w zbiorniczku bez Zeovitu.

Co do ZZ - czy dozując 2 x tygodniowo zuważyłeś wpływ tego preparatu na poziom Ca, KH, K czy inne parametry wody?

Czy przy rozpoczynaniu dawkowania ZZ, należy zmieniać dawki innych preparatów dozowanych do zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ZZ mieszam z woda z akwa ok 8-10 h przed wlaniem, ZB wkraplam bezposrednio do tanku zaraz po wlaniu tego pierwszego, na 1 godz. odpieniacz zostaje wylaczony.

Zastanawialem sie jak podzielic ta lyzeczke dolaczona do ZZ przez producenta( na 1000l ) na 4 czesci mam tylko 250l, nawet niecale. Znalazlem na wloskim forum informacje, ze nibieska lyzeczka z testow SALIFERTA to 1/8 lyzeczki z ZEOZYM. Dozuje wiec na swoj zbiornik 2 takie lyzeczki. Tak stosuje od samego poczatku.

Dzis ostatni dzien 7 dniowej kuracji, teraz podawany bedzie ten zestaw 2xtydz.

Z inormacji jakie mam akwarium az sie swieci. I jestem w stanie w to uwierzyc, widzialem bowiem efekty jakie przynioslo stosowanie ZZ i ZB w poprzednich dwuch tygodniach.

Glony nie przyrastaja i chyba schodza. Na zwierzetach nie odbilo sie to negatywnie. Czy wplynelo to pozytywnie na korale? Prawdopodobnie tak.

Bede w stanie jednak odpowiedziec na te pytania z pelnym przekonaniem dopiero za tydzien. Kiedy osobiscie zobacze zbiornik.

Jesli chodzi o ABC, to na dzien dzisiejszy nie obwiniam tych plynow Grotecha o ich glonotworczosc, glony mialem zanim wprowadzilem do systemu te mikroelementy. Stosuje je dopiero od nieco ponad miesica. Powod to odpienianie na mokro, a naczytalem sie, ze przy tym sposobie pracy odpieniacza wywala sie z wody nie tylko bialko.

Za tydzien dokladniejsza relacja+wyniki testow+pogladowe fotki z przed i po.

Pozdrawiam sedecznie

mariusz


125x55x60h + sump, Deltec APF600, 242W w ledach, Deltec HLP 4040, 2xKoralia5 12V+Wawemaker2 i Tunze 6045+6025, balling z Grotecha TEC III NG, AM Niveumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeozym ,stosuje to cudo,ale problem z glonami mam nadal choc daje to już od około 2 miesiecy glony sa może w mniejszej ilosci ale są. Może trzeba dać ZZ wiecej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu , zeovit daje wiele możliwosci walki z glonami . ZZ pomaga , jednak potrzeba czasu .

Mozesz połaczyć ZZ+ PCS i podawaj te mieszanke 2 x tyg .

Po wymieszaniu odrazu wlewaj do zbiornika i nie wyłączaj odpieńka.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.