Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Zeozym

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem Andrzeju i nie mówie tego ,że jest z tym ZZ cos nie tak, po prostu mam z czymś w akwarium kłopot i nie moge sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo nie wiem czy oplaca mi sie na baniak 200l kupic cale opakowanie, czy raczej szukac kogos do spolki:)

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Coz, woda w akwa faktycznie jest duzo bardziej klarowna i krysztalowa po zastosowaniu ZZ,

szyba czyszczona byla kika dni pozniej niz zwykle i nie byla jeszcze tak pokryta nalotem,

glony jednak nie zniknely w jakis cudowny sposob po tej 7-dniowej kuracji,

ale ich przyrost zostal dosc mocno przystopowany, jest to pocieszajace, na przyszlosc.

Teraz bede podawal dalej ZZ+ZB 2xtydz.

Ehinopora lamellosa sie nie rozpuscila, innych LPS-ow nie mam, SPS-y jak najbardziej ok.,

odchody i kondycja Zebrasomy flavescens bardzo dobre, (wg. moich obserwacji), wiecej pokolcow brak.

Testy zrobie jutro i wstwie wyniki. Ale po kondycji zwierzat wynika, ze jest ok.

Bede podnosil no3 przez wieksze zarybienie+karmienie. Moze ten zabieg wplynie na exterminacje tego paskudztwa.

Teraz wsatwie kilka fotek, moze mi sie uda.

Pierwsza jest z poczatku kuracji(po czyszczeniu skaly, szyb, pomp i podstawek korali przy podmianie wody)

Reszta z wczoraj.

2258-dsc_7548iii.jpg

2258-dsc_7551.jpg

2258-dsc_7552.jpg

2258-dsc_7553.jpg

2258-dsc_7554.jpg

Walka z tymi cholernymi glonami bedzie trwac nadal, az do skutku, ktory mam nadzieje nastapi raczej wczesniej niz pozniej.

pozdrawiam mariusz


125x55x60h + sump, Deltec APF600, 242W w ledach, Deltec HLP 4040, 2xKoralia5 12V+Wawemaker2 i Tunze 6045+6025, balling z Grotecha TEC III NG, AM Niveumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastosowałem tygodniową kurację ZZ.Za radą Andrzeja połączyłem ZZ z ZB.Oprócz w/w efektów,czyli czyściejszej wody i skały,zauważyłem poprawę w wygłądzie spsów.Kolorki się rozjaśniły:) ,to mi się podoba najbardziej:)

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie skusilem na TM reef actif po 2tyg. woda wyglada o niebo lepij, nawet zona to zauwazyla


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to napewno glony na skale? a nie nalot bakteryjny? z przedawkowania "wszystkiego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te glony od kiedy masz, bo nie wyglada to najlepiej, parametry masz w normie, ja u siebie dodawalem zeostart2 i zauwazylem wysyp cyjano, na razie przerwalem i walcze z cyjano podmianami i odsysaniem.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Parametry sie nie zmienily,

wszystko utrzymuje sie na tym samym poziomie.

Glony czy nalot bakteryjny, jest to bardzo sliskie w dotyku (nie potrafie tego sklasyfikowac, niestety) mam od wielu miesiecy, odkad zeszly zielone i pozniej wargnelia. Skale czyszcze i ceramike przy kazdej podmiance, wyciagam z akwa i szoruje we wiadrze ze spuszczona woda z akwa, tak samo korale(ich podstawki). NO3 bylo od zawsze niewykrywalne przez testy TM.

Chce teraz zabrudzic troche wode aby zwiekszyc NO3, doloze ryb i zwieksze karmienie.

Skoro czysta woda sprzyja temu dziadostwu zobacze co bedzie jak sie przybrudzi.

Do tego bedzie caly czas podawany ZZ+ZB.

Jak podniose NO3 bede mogl zmniejszyc lub na jakis czas zawiesic karmienie korali.

Przy takiej wodzie jak teraz nie chce tego testowac.

pozdrawiam

mariusz


125x55x60h + sump, Deltec APF600, 242W w ledach, Deltec HLP 4040, 2xKoralia5 12V+Wawemaker2 i Tunze 6045+6025, balling z Grotecha TEC III NG, AM Niveumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUK4344 :

ja zacząłem używać reef actif TM podobno jest to dokłanie to samo, ale użyłem tego dopiero raz, co mogę powiedzieć to że odpieniacz faktycznie dostaje kopa i woda jest krystaliczna

wlasnie dostalem gazete z testem tego Reef Actif i pisze tam ze to jest jedzenie a nie to co Zeozym, dodam ze bylo to pisane przez TM

Co wy na to


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario_b

Jesli to jest faktycznie nalot z bakterii, to ja bym sie na jakis czas troszeczke wstrzymal na Twoim miejscu z ich karmieniem.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

AquaManiac :

@mario_b

Jesli to jest faktycznie nalot z bakterii, to ja bym sie na jakis czas troszeczke wstrzymal na Twoim miejscu z ich karmieniem.

Nie wiem czy dobrze zrorumialem, chdzi Ci o to, zeby wstrzymac sie troszeczke z karmieniem bakterii?

Czy odstawic garnek koralom?

pozdrawiam mariusz


125x55x60h + sump, Deltec APF600, 242W w ledach, Deltec HLP 4040, 2xKoralia5 12V+Wawemaker2 i Tunze 6045+6025, balling z Grotecha TEC III NG, AM Niveumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.