Skocz do zawartości
Troman

Hodowla phytoplanktonu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak napowietrzam :)

Na tej żarówce ledowej fajnie wczesniej rosło (tzn trzy tygodnie) a potem zdechło i do dziś nie może wystartować :( Może wię wypaliła i barwe zmieniła.... ? Może zrobię jednocześnie drugi baniak z kranówą.. :ninja: Ile dajecie soli? Bo z dwóch żródeł słyszałem że 1.019 i 1.025...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dziś 'ściągnąłem' pierwszy efekt mojej hodowli....

dzbkup.jpg

nie wiem czy wszytko jest ok, ale mam nadzieje że tak ;)

no i teraz pytanie jak, gdzie to mogę przechowywać by się nie zepsuło i jak długo można?

Edytowane przez krzysiek1987 (wyświetl historię edycji)

K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeszcze trochę za jasne, potrzymałbym jeszcze ze 2-3 dni. Przetrzymywać możesz w temperaturach "lodówkowych" bardzo długo jeżeli chodzi o odnowienie hodowli. Po miesiącu w lodówce spokojnie fito nadaje się do odnowienia hodowli w razie katastrofy. Czy po takim czasie ma też właściwości odżywcze ? Tego nie zagwarantuje, niech mądrzejsi się wypowiedzą. Ale przypuszczam, że wartość odżywcza fito spada po długim przetrzymywaniu w warunkach przetrwalnikowych (w lodówce brak światła i dwutlenku węgla). Ja robię fito na bieżąco i na bieżąco zużywam.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napowietrzam :)

Na tej żarówce ledowej fajnie wczesniej rosło (tzn trzy tygodnie) a potem zdechło i do dziś nie może wystartować :( Może wię wypaliła i barwe zmieniła.... ? Może zrobię jednocześnie drugi baniak z kranówą.. :ninja: Ile dajecie soli? Bo z dwóch żródeł słyszałem że 1.019 i 1.025...

ja normalnie robie octavian solanke i na 20l swiece 10w czerony led i fito az brazowe sie robi strasznie szybko mi sie namnaza;'d


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w lodówce "szczepkę" można spokojnie przechowywać pół roku (podobno nawet dłużej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Fitoplankton to głównie okrzemki. Okrzemki budują pancerzyki z krzemianów. Bez krzemianów fitoplankton nie urośnie tak jak koralowce sps bez wapnia...

Gęstość wody mocno zmienia się z temperaturą. Nie można więc ocenić zasolenia na podstawie samej gęstości wody. Trzeba jeszcze podać temperaturę.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok. Ale jak u mnie sprawdziłbym NO2, Zakupiłem pakiet startowy który nie zeżarł całości nawozu i bez sprawdzenia NO2 zacząłem dozować 20 ml na 200l , po jakimś czasie zauważyłem silny wzrost glonôw nitkowych . Przestałem oczywiscie dozować , ale teraz nie mogę sobie poradzić z glonami. Muszę zakupić dolabelle i zbić NO2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

Dzięki chyba NO3? bo NO2 to tragedia w baniaku.

W takim razie pokręcę jeszcze 1 dobę i do lodówki;)

Nie, nie, nie - najpierw porcję startową odlej dla mnie :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie - najpierw porcję startową odlej dla mnie :)

Haha tak czekałem kiedy zauważysz;) i tak wyląduje w lodówce Twoje również;) nic mu się nie stanie:D

mam obecnie 2 litry to z tego dostaniesz 500 ml ( jak kupię jutro butelkę;) ) i na odpalenie 2 litrów również Ci wystarczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, potrzebuję pomocy. Fito jak na fotach... bardziej żółte niż zielone.... Nawóz aqua-art classic, światło ok 12w 12h dziennie, delikatne napowietrzanie (woda się miesza). Co robić? Wydaje mi się, że to fito się może trochę nie nadawać :(

gallery_24943_3714_3589707.jpggallery_24943_3714_2280323.jpg


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Zawsze kupowalem phyto koloru jak na tym zdjeciu, hoduje sobie na nim w butelce na oknie widlonogi dla mandaryna, do tej pory uzywalem glownie wlasnie tego rodzaju phyto.

IMG 20160407 115414652 HDR

Ostatnio mnie podkusilo kupic phyto z innego zrodla na ebay, ktore rowniez ma prawie 100% pozytywnych opinii ale kolor wydaje sie byc bardziej niz podejzany.

Czy to jest wogole phyto?

IMG 20160407 115535383

Kolejna kwestia. Bylem ostatnio na 2 tyg urlopie i przed wyjazdem zalalem swoja hodowle copepodow swieza zieleninka. Po przyjezdzie jak oczekiwalem woda byla prawie przezroczysta (copepody wyzarly wszystko i czas na zbieranie plonow i kolejne zalanie phyto).

Wieczorem delikatnie pokrecilem butelka zeby zobaczyc jak sie wszystko ladnie miesza a rano butelka wygladala jakby byla swiezo zalana nowym phyto (ciemno-zielona).

Robaczkow caly czas przybywa, nic nie smierdzi nic sie nie kisi. O co kaman? Powinienem odlowic wszystko i wymienic calkowicie wode czy czekac, az znowu phyto zostanie pozarte?

Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak coś pomogła zmiana nawozu na bio-florin. Teraz fito mega ciemne.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, potrzebuję pomocy. Fito jak na fotach... bardziej żółte niż zielone.... Nawóz aqua-art classic, światło ok 12w 12h dziennie, delikatne napowietrzanie (woda się miesza). Co robić? Wydaje mi się, że to fito się może trochę nie nadawać :(

gallery_24943_3714_3589707.jpggallery_24943_3714_2280323.jpg

U mnie dzieje się to samo... Ma ktoś pomysł dlaczego fito zamiast zielenieć to brązowieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dozujesz ten bio florin i na jaki litraz fito?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i który - bo są np. do paproci storczyków bonsai czy cytrusów :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozuje go na oko... Kilka kropel, jak widzę, że już nie ciemnieje to znów kilka kropel aż będzie mocno ciemny wtedy połowę zlewam do butli i dolewam wody i tak w kółko. Chyba, że mam duże w butli to trzymam kilka dni już gotowy.

tropical-bio-florin-nawoz-05l.260x260-s.jpg


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z no3 na tym nawozie nie rosnie Ci w zbiorniku?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

NO3 to najmniejszy problem. NO3 jest latwo mierzyć i łatwo zbijać. NO3 nie jest też toksyczne. Nawet przy duzych stężeniach NO3 (>20 mg/l) zwierzęta morskie nie zdychają.

Jakie zmiany stężenia mikroelementów takich jak naprzykład miedź, cynk, molibden, mangan, kobalt, żelazo itd powoduje dozowanie fitoplanktonu hodowanego na takim nawozie???

Fito hodowane na mieszance nie przeznaczonej do hodowli fitoplanktonu może i będzie rosło ale może byc kompletnie nie przydatne na przykład do hodowli zooplanktonu lub korali.

Tani fitoplankton mozna hodować na zwierzecym nawozie ale czy fitoplankton hodowany na krowich lub ludzkich kupach warto dozować do akwarium morskiego? To nie jest żart. Tani fitoplankton na masową skalę naprawde hoduje się na zwierzecych odchodach. Co wiecej na takiej pożywce potem hoduje się slokowodny zooplankton, który słuzy do karmienia narybku ryb słodkowodnych.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grotech sprzedaje fajny zestaw do hodowli fitofood i fitostart, czy ktos moze stosowal?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moglby mi odpisac na post nr #139?

chodzi mi glownie o to drugie zdjecie, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mam pytanie:

Zawsze kupowalem phyto koloru jak na tym zdjeciu, hoduje sobie na nim w butelce na oknie widlonogi dla mandaryna, do tej pory uzywalem glownie wlasnie tego rodzaju phyto.

Ostatnio mnie podkusilo kupic phyto z innego zrodla na ebay, ktore rowniez ma prawie 100% pozytywnych opinii ale kolor wydaje sie byc bardziej niz podejzany.

Czy to jest wogole phyto?

Kolejna kwestia. Bylem ostatnio na 2 tyg urlopie i przed wyjazdem zalalem swoja hodowle copepodow swieza zieleninka. Po przyjezdzie jak oczekiwalem woda byla prawie przezroczysta (copepody wyzarly wszystko i czas na zbieranie plonow i kolejne zalanie phyto).

Wieczorem delikatnie pokrecilem butelka zeby zobaczyc jak sie wszystko ladnie miesza a rano butelka wygladala jakby byla swiezo zalana nowym phyto (ciemno-zielona).

Robaczkow caly czas przybywa, nic nie smierdzi nic sie nie kisi. O co kaman? Powinienem odlowic wszystko i wymienic calkowicie wode czy czekac, az znowu phyto zostanie pozarte?

Jakies sugestie?

Mam dziś 30 urodziny i trochę wypiłem więc mogę pitolić bardziej niz zwykle...

Zacznij sam hodować fitoplankton.

Jeżeli hodujesz widlonogi to hoduj taki gatunek który jest łatwy w hodowli w naszych warunkach klimatycznych. Są gatunki widlonogów ktore nie potrzebują do rozwoju fitoplanktonu.... Ja mam duza hodowle widłonogów i nie dokarmiam jej fitoplanktonem. Wystarczy mi suchy pokarm, materia organiczna, glony które rosną w zbiorniku i fitoplankton który sam rośnie w zbiornikach z widłonogami nawet przy 5 C [nie trzeba go dolewać i rosnie w zimę...].

pozdrawiam

Ten fitoplankton który przyszedł nie jest dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziś 30 urodziny i trochę wypiłem więc mogę pitolić bardziej niz zwykle...

Zacznij sam hodować fitoplankton.

Jeżeli hodujesz widlonogi to hoduj taki gatunek który jest łatwy w hodowli w naszych warunkach klimatycznych. Są gatunki widlonogów ktore nie potrzebują do rozwoju fitoplanktonu.... Ja mam duza hodowle widłonogów i nie dokarmiam jej fitoplanktonem. Wystarczy mi suchy pokarm, materia organiczna, glony które rosną w zbiorniku i fitoplankton który sam rośnie w zbiornikach z widłonogami nawet przy 5 C [nie trzeba go dolewać i rosnie w zimę...].

pozdrawiam

Ten fitoplankton który przyszedł nie jest dobrej jakości.

No to wszystkiego najlepszego. Wypij tez za nasze zdrowie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.