Skocz do zawartości
hajtaler

szafka pod akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam wymienic akwarium na nieco wieksze o mymiarach 120x61x61 plus dotego sump 90x41hx60 i tu mam pytanko z czego szafke zrobic? Czy konieczna bedzie metalowa rama czy obejdzie sie?. Tutaj w uk stawiaja baniaki na szafkach kuchennych,czy to wyczyma?co wy na to jakies porady


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to takie akwa bedzie mialo 430 litrow a po dolozeniu skaly itp itd., mysle ze prawie z 0,5 tony ja bym z szafka kuchenna nie ryzykowal. Dodatkowo sump obciazy spod szafki. moze nie bedzie mialo to jakiegos kolosalnego wplywu ale zawsze cos wiecej.

Mozesz przetestowac szafke. Zakladajac ze wazysz z 70 to popros z 7 kolegow i stancie na tej szafce:)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem na innym forum na ten temat bo było takie same pytanie.Napisałem,aby zobaczyć jakie szafki robią pod akwa renomowani producenci sprzętu akwarystycznego.Stoją te szafki i jeszcze nie słyszałem,aby komuś się rozjechała.Druga sprawa to oczywiście dbanie o nasze akwaria i zwierzaki co to tłumaczy całkowicie.Sam mam zrobioną szafkę na wyrost.Kiedyś zrobiłem szafkę tylko z płyty meblowej i stoi na niej już ok.7 lat ok 1500 L !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam 198cm i 115kg zywej wagi,

to co polecacie moze zrobic rame z 10x10cm i to dopiero oblozyc plyta kuchenna a tyl zrobic z 18mm mdf


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hajtaler, nie ten dział trochę :) a co do szafki, to ja mam swój pogląd, nie takie "kolosy" latami stoją na szafkach bez stelaży.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś uparł się na stelaż, to spokojnie wystarczy z profili 40x30x3,


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo bardziej o to bezpieczenstwo i komfort urzytkowania. Nie mowie ze ma sie od razu rozjechac. Tylko ja poprostu takim szafkom nie wierze. Mozna by ja troszke poprostu wzmocnic zeby sie np nie uginala za bardzo.

Ja poprostu na oryginalnej nie wzmocnionej szafce bym takiego akwwa nie postawil.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja szafka jest wykonanana z plyty wiorowej o grubosci 18mm stoi na niej zbiornik 412litrow po okresie dwoch lat zauwazylem wygiecia nad przednimi drzwiczkami ktore sie powiekszaja.Nie zamiezam czekac az sie szafka rozleci i za tydzien przekladam zbiornik pod stelaz.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy o pierwszej lepszej szafce z Ikea tylko o meblu zaprojektowanym i wykonanym pod konkretny zbiornik.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mĂłj zbiornik stoi na oryginalnej szafce. W caĹoĹci wykonana jest z elementĂłw z litego drewna. WyglÄda lekko. I szczerze mĂłwiÄc gdyby nie to Ĺźe kupiona w zestawie miaĹbym obawy. :-) ale spisuje siÄ bez zarzutu. MoĹźe trochÄ Ĺźycie utrudnia pionowe wzmocnienie usytuowane dokĹadnie na Ĺrodku od przodu, przez co sump musi byÄ wykonany z plastikowych pojemnikĂłw ĹÄczonych przepĹywkami (rĂłwnierz oryginalny z zestawu). Ale to teĹź ma plusy swoje :-) nic siÄ nie tĹucze przy nie delikatnej szarpaninie :-) konstrukcja bazuje na listwach 45x25 mm. WyglÄda lekko a jest naprawdÄ solidnÄ. Pozdrawiam


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze chlopaki przepraszam za te krzaczki chinskie. Obiecuje wiecej nie probowac uzywac polskich fontow :/


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał stelaż z 2 powodów:

- więcej przestrzeni na sump, szczepkarium czy co tam nam przyjdzie do głowy, przy szafce z płyty meblowej będzie trzeba dawać wzmocnienia poprzeczne zwłaszcza przy dłuższych zbiornikach

- dużo szybciej i prościej zespawać sobie stelaż niż się szarpać ze skręcaniem płyt meblowych


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Akurat w tej dziedzinie to moge cos powiedziec, bo od 10-ciu lat skladam meble w UK a ostatnio same kuchnie.

A wiec szafka szafce nie ruwna, duzo zalezy na jakich nogach sie trzyma. Bron boze nie uzywaj szafek z Argosu lub z Wickes (nie nadaja sie do niczego). Czasem ustawiam bardzo ciezkie i grube blaty granitowe(ok.500kg)i wytrzymuja.

Jezeli bedzie sump to nie uzywaj plyt z MDF poniewaz po jakims czasie nasiakna wilgocia i sie rozleca. Jezeli to bedzie gdzies na pietrze, to zwroc uwage z czego wykonana jest podloga.

Ale przezorny zawsze ubezpieczony wiec metalowy stelaz napewno nie zaszkodzi w tej sytuacji

(znam w Londynie dobrego slusaza)

Pozdrawiam !


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzyskog czy moglbys sie zorientowac ile za taki stelarz ten slusarz wezmie, to jest taka frema co mnie interesuje2722-img_0017_1.jpg, na wymiar 120x60x 80h


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem Ci namiary na priv


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.