Skocz do zawartości
inmar

ślimak osiadły

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sinularię,która puszcza sieci.Dowiedziałem się,że prawdopodobnie to ślimak osiadły.Szukałem,aby dowiedzieć się czegoś więcej,ale nie znalazłem.Może ktoś da linka do opisu i fotek tego stworzenia ?Oglądam swojego korala,puszcza te nitki,ale niczego nie widzę na niej,a jest sporo tych nitek.

edit.Czy wygląda to jak czerwony glut ?Bo się wkurzyłem,wyjąłem ją i dopiero jak zamoczyłem w wodzie RO to się pokazały i to z klika sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam się pozbywać tego jak urośnie jest strasznie upierdliwe puszcza dużo nitek drażni korale i brudzi na poziomie wręcz olimpijskim :),.Na koniec dodam że rozmnaża się bardzo szybko trochę nieuwagi i mamy obsypane tym dziadostwem skały :)


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to usunąć , widzialem jak wypuszczał takie jajeczka jakby :) i mój nie robi nitek :D


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągnąłem skałkę z wody i młotkiem rozbiłem skorupki .


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zakleic klejem do korali :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś jeszcze oprócz ślimaków osiadłych puszcza takie nici?

U mnie po zgaszeniu światła dziesiątki jeśli nie setki nitek (ale max do 5 cm) wychodzi ze skał i co dziwniejsze z piasku.

Nie wygląda to na typowe ślimaki osiadłe, miałem kilka w poprzednim baniaku i wiem jak to wyglądało.

Tamte budowały sobie rurki, nici puszczały bardzo długie, nawet takie po kilkanaście centymetrów no i robiły to nawet w dzień.

Teraz tylko nocą, nici są krótkie, wychodzą ze skał, lub z piasku. Ktoś się spotkał z czymś takim?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś jeszcze oprócz ślimaków osiadłych puszcza takie nici?

U mnie po zgaszeniu światła dziesiątki jeśli nie setki nitek (ale max do 5 cm) wychodzi ze skał i co dziwniejsze z piasku.

Nie wygląda to na typowe ślimaki osiadłe, miałem kilka w poprzednim baniaku i wiem jak to wyglądało.

Tamte budowały sobie rurki, nici puszczały bardzo długie, nawet takie po kilkanaście centymetrów no i robiły to nawet w dzień.

Teraz tylko nocą, nici są krótkie, wychodzą ze skał, lub z piasku. Ktoś się spotkał z czymś takim?

To mogą być spageti worms- pomarańczowo- czerwone nitki, właśnie tak do 5cm, lubią siedzieć w piasku. Ja mam ich sporo. Różnica jest taka, że są aktywne i w dzień i w nocy. Są pożyteczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest właśnie problem, bo nitki są białe i chowają się po zapaleniu światła, więc nadal jestem w czarnej d....


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i tu jest właśnie problem, bo nitki są białe i chowają się po zapaleniu światła, więc nadal jestem w czarnej d....

No,ale przynajmniej biale nitki ladnie sie z czarna d*pa komponuja,tak na zasadzie kontrastu :lol:.

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.