Skocz do zawartości
j@cek

Małopolskie Spotkania Akwarystów Morskich

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za miłe spotkanie. Wykład też przyjemny, podobnie jak atmosfera.

..no i coś tam przy okazji się zakupiło...

Pozdrowienia z CKMK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centropyga z podłogi wylądowała w baniaku mojego kumpla na jego życzenie bo widział całe zajście(zresztą za pierwszym razem była też dla niego odławiana) i po pół godziny pływała dalej więc wiekszych uszczerbków na zdrowiu chyba nie odniosła.

Wkładanie łap do cudzych zbiorników świadczy tylko o kulturze wkładającego,bo obsługa przy takiej gromadzie gości nie miała wielkich szans nad tym zapanować.

Co do spotkania to można wiele pisać ale chyba wszyscy obecni potwierdzą,że było udane!?

Edytowane przez KRUSZYNA (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kruszyna co do kultury i rąk w zbiornikach to chyba niewiele ma to wspólnego.

Biorąc pod uwagę, że każdy przyniesie ze soba lub zabierze jakis niechciany prezent. Tłuszczyk, bakterie, wirusy, grzyby, resztki leków które są wydalane przez skórę , taki mix trafia do zbiornika i nieszczęście gotowe .Trzymając w zbiorniku zwierzaki za "parę groszy" można sobie zrobić nieźle kuku. Ja osobiście trzymam się tego by nie wkładać rąk do nie swojego zbiornika a Ty rób co chcesz. Ryba niech pływa i mam nadzieje ze będzie się miała dobrze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się źle zrozumielismy. Właśnie do tego piję, że jakby każdy trzymał łapki przy sobie a nie w szczepkowniach to by nie było tych komentarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywne spotkanie, pozdrawiam P. Agnieszkę i wszystkich zapoznanych "Morszczaków"

Sklep pierwsza kasa i bardzo życzliwa i sympatyczna obsługa ...


7685_7895.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z ta prelekcja nagrał ktoś???? albo niech opowie ktoś :)


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie super , fajnie się spotkać i pogwarzyć z morszczakami osobiście :thumbup:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję za spotkanie. Było inaczej niż zwykle he he i bardzo fajnie. Szacunek dla p. Agnieszki za organizację wydarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Agnieszka stanęła na wysokości zadania , miłym zaskoczeniem była wysoka frekwencja , wykład o soli bardzo ciekawy , chętnie weźmiemy udział w kolejnych tego typu spotkaniach .

P.S chętnie poznam praktyczne opinie od osób które zastosowały ta sól .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję tą sól. Zbiornik ma lekko ponad 4 miesiące, zakładany był na AFSS, ale po miesiącu podmiany zaczęłam robić na Royal Nature.

Obecnie dodaję Ca i KH, w akwa są głównie miękasy i lpsy- 50l. Mg trzyma i tutaj podmiany wystarczają. Ostatnio zaopatrzyłam się z ciekawości w testy I, Fe, K z Red sea. Wskazują, że I jest na dobrym poziomie, ale jest za mało żelaza i potasu (dokładne wartości mam w zeszycie w domu)...i pewnie jak po przesiadce na większe korale ruszą, będzie trzeba pomyśleć o dozowaniu również tych pierwiastków. Nie wiem jak jest ze strontem. Zasolenie utrzymuje 35 ppm. Stosuję adsorbenty więc nie wiem jak wygląda sprawa z PO4 bo u mnie zawsze wychodzi 0 nawet na małej hance. NO3 trzymam poniżej 10. Korcie mnie żeby jeszcze sprawdzić stront...

Muszę jednaj stwierdzić, że korale "cieszą się" z każdej podmiany, widać większe pompowanie i wyraźniejsze kolory przez pierwsze 2-3 dni po podmiance (10%).

Nie mam doświadczenia z innymi solami.

Pan wczoraj stwierdził odnośnie Fe i K, że musiałam schrzanić robienie testu..bo w soli na pewno te wartości są odpowiednie...

Edytowane przez akarka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś wiosenne spotkanie...?


aquarium2041.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasowało by


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za:)


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba ustalić datę i miejsce


aquarium2041.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem chętny, Mario też, bo jak był u mnie niedawnoto też wspominał o zlocie


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel na prezydenta :)

a na poważnie to każdy pewnie by chciał, ale nie ma komu się wziąć za to (to sporo trudu by zlot fajnie wyszedl)

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może nie zlot tylko wieczorne spotkanie.

To już nigdy nie będzie spotkania w Krakowie?

Edytowane przez Pylik (wyświetl historię edycji)

aquarium2041.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.