Skocz do zawartości
Adam Rybowski

oskarek

Rekomendowane odpowiedzi

Oskarek, bo rybka przeszła metamorfozę w dniu rozdania oskarów i praktycznie w ciagu jednego dnia z cielistej larwy zrobiła się mała, śliczna pseudochromis fridmani

Rybka dziś ma dokładnie 28 dni.Z kilkuset sztuk przeżyły tylko dwie i jest to i tak wynik o 100% lepszy niż zakładałem przd blisko rokiem "zabierając" się do ich rozmnożenia.Wtedy satysfakcjonowała mnie jedna odchowana sztuka.Mam dwie i biorąc pod uwagę koszty związane z całym tym przedsięwzięciem so to prawdopodobnie najdroższe rybki pływające w polskich akwariach.

702-oskarek 1.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam to tobie nalezy sie Oskar w morszczyznie :kapelusz

PS.Zapraszam do konkursu na "Zdjecie Marca"


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie wielkie gratulacje za wytrwałość i cierpliwość i oczywiscie życze dalszych sukcesów w odchowywaniu maluszków . Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czapki z głów. :kapelusz

Gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje:kapelusz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo:clapping


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metamorfoza-cudowne zjawisko przemiany w ciagu kilku dni larwy w małą,kompletną rybkę.

Jednocześnie moment krytyczny gdyż larwy w tym okresie potrzebują odpowiedniego pokarmu do zaspokojenia ich potrzeb energetycznych.

Na zdjęciu larwy tuż przed metamorfozą702-pre.jpg

Na tym zdjęciu dwie moje pociechy zagonione w róg w celu wykonania zdjecia rodzinnego.Zagonione bo same wykazują już terytorializm charakterystyczny dla tego gatunku i nie tolerują się nawzajem.

702-duo.jpg

Jutro jadę na narty na cały tydzień i będą musiały zostać pod mniej fachową opieką.Czy je zastanę jak wrócę? Miejmy taka nadzieję.

Z dostępnych mi informacji wynika ,że jest to pierwsze rozmnożenie tego gatunku w Polsce.Powiem nieskromnie że mnie mnie to nieżle kręci ale było to naprawdę bardzo trudne zadanie , przy okazji chciałbym podziękować Olivierowi Ossywie z Akwa Marin w Krakowie za podtrzymywanie na duchu gdy wszystko młode padały i za dostarczenie mi dość ważnej informacji majacej wpływ na udane rozmnożenie tych pięknych rybek


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wobrazam sobie, jaka to musi byc frajda:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszczersze moje gratulacje Panie Adamie to co udało się Panu naprawde zwala z nóg.

Ileż to radości z takich małych rybek:)

Teraz dwie a póżniej będzie pewnie cała ławica małych fridmanii.:)

Życze wytrwałości i dalszych sukcesów.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Merriq- jak rozmnożę ich troche więcej a pewnie rozmnożę to przyjade do Warszawy wymienić kilka na jakąś łądną gorgonię.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam Rybowski

Nie wiem czy Pana interesują szczepki ale dla Pana wyjątkowo szczepki gorgonni zrobie-jak będzie Pan w pobliżu, więc prosze nie wymieniać rybek za gorgonie:)

PS. ja też strasznie lubie te rybki

Mam fridmani od początku zbiornika, duży już jest.Obserwacja tej rybki jest naprawde niesamowita- zdolna bestia:D

Zawsze jest niezadowolony jak mu coś poprzestawiam wokól "domku"

Tymbardziej zazdroszcze widoków i obserwacji już zachowań terytorialnych u tak małych rybek.:)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję sukcesu i zazdroszczę zaagażowania oraz samozaparcia bo wiem jak zniechęcające może być codziennie odławianie martwych rybek a pewnie coś takiego miało miejsce.

No i najważniejsze: jeden to Oskarek a drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs-drugi to Rozaczek.Roza to 17-letnia sznaucerka,miniaturka ,biała sunia.Na ludzkie to ma chyba ze 100lat ale jest w dobrej formie i najserdeczniej z całej rodziny wita Pana.Nikt jej nie przebije.Od Rozaczka mam trochę mniejsze wymagania-niechby przeżył mój tygodniowy wyjazd.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tygodniowe szaleństwo na nartach Oskarek przeżył, druga rybka-nie.

Takie jest życie.

Oskarek dziś ma 6 tygodni i jest malutką kopią rodziców.

Nie powinno być już problemów i jego karmieniem-każdy pokarm go interesuje.

Przydałoby mu się jakieś rodzeństwo,sądzę ,że jest to do wykonania w Górach Świętokrzyskich mimo kryzysu,wysokiego kursu euro i niezbyt rozgarnietych polityków.702-oskarek 6 tyg.6.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie to i tak wielki sukces i ja cały czas trzymam kciuki za małego Oskarka a słyszac o dalszych planach co do rozmnażania zycze panu powodzenia i trzymam kciuki za kolejne maluszki.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę gratulację ! niebagatelny wyczyn , :kapelusz

Adam Rybowski :

... i biorąc pod uwagę koszty związane z całym tym przedsięwzięciem so to prawdopodobnie najdroższe rybki pływające w polskich akwariach.

ja zapytam o .. koszty (o ile to nie tajemnica), ile orientacyjnie wyniosło wychowanie Oskarka ?

strasznie mnie też ciekawi co musiałeś zdziałać, by osiągnąć taki sukces (hodowla fito / zoo-planktonu ? etc.)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty to 6 lat ćwiczeń z rozmnażania kąsaczowców,zakup 4 podręczników o tematyce związanej z hodowlą planktonu i odhowywaniu narybku oraz preparaty wzbogacające zooplankton i solowca.Ta ostatnia pozycja to wydatek przekraczający 3 tyś zł.

Żadna firma zajmująca się produkcją pokarmów dla narybku nie konfekcjonuje go w ilościach odpowiednich dla hobbystów.

W efekcie trzeba kupić np. karnister pożywki dla zooplanktonu w najmniejszej ilosci 4,75l po 60 euro za litr.Z stąd tak duże koszty.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.