Skocz do zawartości
Konrad_wawa

Jaka tania i MAŁA w rozmiarach cyrkulacja?

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ moje akwarium ma tylko 50l, to potrzebuję kupić jak najmniejszą wymiarowo pompę cyrkulacyjną. Jednocześnie zależy mi na tym, żeby dawała trochę mocy czyli spełniała swoją funkcję. Na zdjęciach nano zbiorniczków widziałem pompki od małych filtrów aquaela - czy coś takiego się nadaje czy to tylko prowizorka?

Oglądam też na Allegro pompę JVP 101 - cena zachęcająca, wygląd też, ale ma aż 10cm. Sam nie wiem czy to dużo na taką pompę, natomiast w akwarium o szerokości 40cm będzie mi trochę zagracała całość. Czy jest coś mniejszego a w podobnej cenie? Może jakiś filtr kaskadowy zawieszany na zewnątrz akwarium?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś Koralia. Tylko chyba one podobne wielkością sa do JVP 101. Ewentualnie Koralia Nano ale ona daje tylko 900l/h więc to będzie za mało.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak małe akwarium ma wyglądać naprawdę dobrze to IMO tylko cyrkulacja oparta na pompach umieszczonych poza akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie popatrz na JBL Cristal Profi i 60. Kosztuje 75 PLN, ma 800l/h i jest to filterek narożny. Ja mam takie dwa i można je ładnie ukryć jak sie troszkę postarasz. jedyny minus to to, że pompa jest mocowana na magnesy ale do pojemnika na gąbkę więc nie da się wsadzić samej głowiczki, no chyba że zrobisz jakiś uchwyt DIY. Choć mi akurat to pasuje bo one zbierają cały syfek :)

LINK

Tu możesz sobie rzucić okiem jak one wyglądają u mnie.

Pozdrawiam


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna pompka chyba ciezko bedzie ustawic cyrkulacje, no chyba ze jeszcze cos bedzie,jakis filterek popychal wode. Uzycie jednej mocnej zrobi monotonna pralke, ale wszystko tez zalezy od tego ustawisz skale i jakie sa wymiary akwarium. Te Nano Koralie sa naprawde spoko. Sam mam u siebie 2 i mimo ze producent pisze na nich 900L to male rozmiary tych pomp,bezglosnosc i szeroki strumien naprawde robia wrazenie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralia nano jest wielkości JVP 101. Zdaję sobie sprawę, że są one dobre jakościowo, ale cena dużo wyższa i do tego mniejszy wyrzut wody niż w JVP. Natomiast JBL Cristal Profi 60 też jest zbliżona rozmiarem i dmucha dużo słabiej :) Chociaż przyznam szczerze że u ciebie Radek wygląda to całkiem przyzwoicie :)

Dlatego kupię chyba jednak tą JVP 101 na magnes. Nie wiem tylko czy to wystarczy w moim baniaczku (50x50x30cm - ok. 50l). Będę miał jeszcze filterek kaskadowy z odpieniaczem:

niagaraskimmer1.jpg

Przy okazji - co o takim odpieniaczu sądzicie? Rozmiarowo mi pasuje bo jest mikroskopijny, nie wiem tylko jak z wydajnością.


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad zamawiasz te kaskade z odpieniaczem ? I ile za nia dajesz ?

Tez sie zastanawialem nad czyms takim do mojego, a opinie sa podzielone, jedni mowia ze shit a inni chwala, wiec zapewne trzeba sie samemu przekonac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik jakio masz to nioe ok50l tylko 70l a pompy do takiego zbiornika to moim zdaniem bede dobre powerhedy ja takie mioalem i widze ze wszyscy juz zapomnieli o tych pompach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłem z wysokością - 50cm to ja mam za pokrywą, a litraż brutto dokładnie 50 litrów, więc wody będzie jakieś 46 litrów :) To na prawdę mały baniaczek, więc myślę, że jedna pompa JVP 101 + odpieniacz Niagara Skimmer mi wystarczą :D


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan, nie znalazłem tego w polskich sklepach, ale mam inne źródło. Najbliżej jest w niemczech po 40 euro. Jeżeli jesteś bardziej zainteresowany, to wysłałem ci wiadomość na priv.


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.