Skocz do zawartości
kivi

światło, prosze doradżcie.

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę

zbiornik 150 x 45 x 45 (wody ok 40cm)

W środku głównie ryby i miękkie ale chciałbym zapewnić warunki dla ukwiałów.

Właśnie zabieram się do robienia oświetlenia. Ze względów termicznych chciałem oświetlenie oprzeć na T5 ale urzekły mnie refleksy świetlne pod HQI no i zaczęły się problemy. Obecnie jestem na etapie 2x 70W HQI (10000K) + 2xT5 (aktyniczna i 10000K), czy takie światło wystarczy dla ukwiałów? Czy ma sens wariantowe włożenie palników HQI 5200K a obie T5 aktyniczne.

pozdrawiam

kivi


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refleksy sa fajowe to fakt ale ja bym ci proponowal oprzec oswietlenie na t-5-kach 4 rury z odblysnikami i bedzie ok....a jak dasz 5 to wogole miodzio

sylvani swietlowy 2 x (ewentualnie 3 przy opcji 5 rur) aquastar i 2 x coralstar....one maja po 115 cm dlugosci tak ze niema jakiejs tragedii ze niedoswietlisz czegos...a do refleksow jak juz koniecznie musisz je miec to daj jeden 70 w hqi..(tyle ze nie bardzo wiem jak przy opcji 5-cioruriowej mialbys go zmiecic)...ale kombinuj...i poczytaj jeszcze forum...bo o oswietleniu troche tutaj jest

w 5200 K sie nie laduj....niby w usa...daja zarniki 6500 i tez sie ciesza...ale u nas przyjete jest 10000K...chociaz tez stosuja ludziska 14000 i 20000....

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQI musi zostać to już postanowione :-)

spróbuję najpierw dwie T5 i między nimi HQI

jeśli jeden HQI da bliki w całym zbiorniku dokupię dwie rury, jeśli nie, dokupię drugi palnik HQI.

Co o tym sądzicie?

Może odezwie sie ktoś kto ma doświadczenia z 70W HQI. Starczy światła dla ukwiała?

pozdrawiam

kivi


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.