Skocz do zawartości
radek911PL

[105L] Moja druga Nano Rafa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Tak jak wczoraj obiecałem chciałem pochwalić się Wam moim nowym baniakiem. Stary 45 litrów, szybko uświadomił mi, że ciężko w nim umieścić parę ciekawych rzeczy, bo brak w nim miejsca. Dlatego zacząłem kombinować by postawić coś większego. I co najważniejsze, udało się :)

Moje nowe akwarium to zbiorniczek o wymiarach 75 cm x 35 cm x 40 cm wysokości, co daje 105 litrów pojemności. Ponadto ze zmian to do oświetlenia doszła 20W świetlówka aktyniczna. Akwarium prezentuje się teraz doprawdy świetnie. Nie będę się więcej rozwodził, tylko wrzucę fotki jak teraz prezentuje się akwarium.

Oto zdjęcia:

Bałaganik w trakcie przeprowadzki

10429186.jpg

Chwilowy dom dla zwierzaczków

19336963.jpg

Widok na akwarium z kanapy, chyba zamienię akwarium miejscem z TV :)

23812292.jpg

Widok całości

43879288.jpg

83922155.jpg

Lewa strona

87107922.jpg

Prawa strona

16890973.jpg

Mam nadzieję, że Wam się podoba.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie fajnie to wygląda tylko odpieniacz na pierwszym planie troche straszy


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że w akwarium pojawiły się pewne zmiany zarówno w ułożeniu skały jak i pojawili się dzisiaj nowi mieszkańcy postanowiłem dla zainteresowanych wrzucić kilka fotek. Powoli zaczynam rozumieć co jest do czego w moim aparacie i na zdjęciach ukazują się coraz bardziej rzeczywiste kolory korali. Brakuje mi tylko statywu, bez którego nie wszystko mogę aparatem zrobić. Ale i tak jestem coraz bardziej zadowolony ze swoich fotek :)

W dniu dzisiejszym do akwarium wprowadzili się następujący mieszkańcy:

* Błazenek ( Amphiprion ocellaris )

61880784.jpg

* Krewetka czyszcząca ( Lysmata amboinensis )

86468448.jpg

* oraz gratisowy koral, niestety nie pamiętam dokładnie gatunku ( Euphyllia )

95566883.jpg

Całe akwarium natomiast prezentuję się obecnie tak:

82649837.jpg

52079719.jpg

A poniżej prezentuję kilka fotek pozostałych mieszkańców mojej rafy:

52770869.jpg

86208434.jpg

49601321.jpg

64670767.jpg

59523143.jpg

75182045.jpg

11950354.jpg

A tu ciekawostka, bardzo ładna swoją drogą, która przywędrowała do mnie wraz ze skałą. Jest najładniejszym przedstawicielem jednego z pięciu gatunków osłonic które mieszkają w moim akwarium.

46170786.jpg

Mam nadzieję, że zdjęcia się podobały.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokup błaznowi partnera bo będzie smętnie pływał :) (potem wykształci się para samiec i samica - zmieniają płeć :))


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w przyszłym miesiącu. W tym i tak budżet na akwa znacznie przekroczyłem :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka tez nie powinna zyc w pojedynke.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne :) W końcu kupiłem ją w sklepie, w którym jak sądzę po dzisiejszym spotkaniu również często bywasz :)

A co do krewetki to chyba tak jak błazen będzie musiała poczekać do przyszłego miesiąca na towarzysza.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy z Wrocka znaja ten sklep:)

Pozdrawiam i polecam:)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tam gdzie slychac bzyczenie z oddali:D

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ulica ma rogatą nazwę i jest na ND :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial nie rogata tylko rogowa:D

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i tak :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej może jakies aktualne fot ?? :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę bardzo :) Moje akwarium obecnie prezentuje się następująco:

38142172.jpg

Niewiele widać bo na akwarium pada obecnie światło słoneczne zza okna. Może wieczorkiem będzie widać więcej :) to coś jeszcze wkleję.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sa rybcie i rurowka?

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurówka się schowała do zdjęcia, jak się przyjrzysz to po prawej stronie widać rurkę tylko :) Rybcie też gdzieś w skałach siedzą. Chwilę przed zrobieniem zdjęcia czyściłem szyby.

Błazenka przeniosłem do ojca żeby miał towarzystwo. Ojciec też miał jednego razem będzie im raźniej.

Natomiast niebieski garbik niestety zdechł parę dni temu. W sumie to nie bardzo wiem czemu. Wszystko było ok, aż jednego dnia przestał pływać tak ochoczo, siedział cały czas w jednym miejscu i nic nie jadł. Dodałem do wody jakieś witaminy i taki środek Praisa do stosowania w ogólnym akwarium, tak na wszelki wypadek, chociaż poza mniejszą ruchliwością nic na nim nie było widać. Coś tam się trochę interesował jedzeniem ale tylko podpływał do niego, ale nic nie zjadał. Po dwóch dniach zdechł. Pozostałe ryby, krewetka i korale mają się OK, pięknie się pompują.

Zdjęcia niestety nie zrobiłem teraz wieczorkiem, bo wpadli do mnie znajomi i tak siedzieliśmy, aż pogasły światła w akwarium, a teraz nie chcę zwierzaków stresować. Może jutro się uda coś cyknąć, żeby oddać lepiej wygląd akwarium.

Acha, jeszcze jedno. Czy jeśli rodactis się podzielił sam z siebie to oznaka że jest mu dobrze??


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po małej przerwie w aktualizacji :)

Postanowiłem się pochwalić swoim baniaczkiem, gdyż troszkę się pozmieniało. Przy wczorajszej podmiance wody postanowiłem zrobić coś co chodziło mi po głowie już od jakiegoś czasu, a mianowicie podwiesić jedną skałkę tuż pod lustrem wody :) Ponad to dołożyłem 5 kg żywego piasku i w efekcie całkowicie poprzestawiałem skałki w akwarium :)

Mam też jednego nowego mieszkańca którego znalazłem w akwarium ojca podczas ostatniego polowania na dzikiego kraba, który dostał nakaz eksmisji, gdyż prawdopodobnie to on był sprawcą śmierci już kilku rybek. Teraz siedzi w sumpie i nikomu nie zagraża. Zwierzaczkiem tym jest krewetka pistoletowa Alpheus Leviusculus. Także obecnie wieczorami mam prawdziwy dziki zachód w akwarium :)

A teraz fotki:

Widoczek na całe akwarium ze skosu

75070224.jpg

Widok od czoła

70517522.jpg

Prawa strona

53849485.jpg

Lewa strona

52903090.jpg

Pływająca skałka ...

68174487.jpg

... a pod nią krewetka nietoperz :)

22184947.jpg

Grządka z rgzybkami

15751291.jpg

95678352.jpg

Samotna góra

21776247.jpg

I wspomniana wcześniej krewetka pistoletowa

67019088.jpg

Teraz jestem naprawdę zadowolony z akwarium. Mam nadzieję, że i wam się podoba :)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą skałką zamysł był troszkę inny, ale mam za małe akwarium by móc budować bardzo wymyślne konstrukcje więc zostało tak. Jeden plus tego rozwiązania jest taki, że nadal mam dużą skałę z Xenią w akwarium a reszta gruzowiska zachowała swoją lekkość, nie jest za gęsto.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciagnales ta krewetke ze skaly?

Mam cos takiego u siebie. Juz nawet skale w ktorej siedzi odizolowalem do innego zbiornika. Ale ona wylezc z niej nie chce. Postawilem na podwyzszeniu skale (patent wyczytany tu na forum) dodalem pulapke.....i nic. Ona siedzi w kamieniu i nie w glowie jej wylezc....


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzykawka, RO i heja w norkę w której siedzi :) Ale jeśli masz dokładnie taką, to raczej jest nie groźna. Dorasta do 2cm i chyba nie zagraża innym krewetkom i zwierzakom. Przynajmniej taką mam nadzieję :) Z początku miałem zamiar założyć jakiegoś Nano-Quba dla nich ale chwilowy brak kasy na sprzęt do kolejnego akwa, sprawił że mieszkają w akwa razem z resztą inwentarza.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest grozna. Jak dotad zjadla 2 babki (symbiotyczne), 5cm wargatka (spal na piasku), padnietego firefisha, 3 krewetki wurdemani i dwa duze slimaki..... mam dosc.....

Moja nawet nie ma 2 cm..... strzela glosno jak z karabinu.... tylko nie ma tych pasow. Ma raczej jakies granatowe nieregularne wzory. Widzialem ja tylko raz jak przechodzila z jednej dziury do drugiej w skale ktora ma. 30 cm srednicy i zbudowana jest z samych dziur 8-). Wyglada jak splatane szkielety koralowcow i rurowek razem wziete 8-) (ta skala oczywiscie) Wiec wstrzeliwanie RO do dziury moze byc tu duzym wyzwaniem. Zwlaszcza ze nie wiem w ktorej akurat siedzi. Poza tym to raczej nie sa dziury a polaczone ze soba korytarze, taka platanina.... juz chyba lepiej bedzie wlozyc ja cala do RO i poczekac....

pzdr

Zbych


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wyjąć i przy odrobinie szczęścia akurat zobaczysz ja w którymś kanaliku i wtedy lejesz w niego ile wlezie może wyleci akurat. Ja nawet nie wiedziałem, że u ojca jest pistoletowa, szukałem kraba. Zaglądam w dziurę i siedzi gagatek. Więc odwróciłem skałkę do góry nogami i wstrzykiwałem w otwór dużo RO po chwili wylazła.

Co do babek to z tego co się dowiedziałem to też jest kwestia babki. Jeśli krewetka należy do gat. który tworzy parę z babkami, to daje ona rybkom jakieś sygnały. Nie wiem dokładnie jakie i babka jakoś tam reaguje na nie. Jeśli babka nie zareaguje to krewetka może zabić rybkę. Jesteś pewien że reszta ofiar to też sprawka pistoletowej?


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radek911PL :

Jesteś pewien że reszta ofiar to też sprawka pistoletowej?

O tak. Tej, lub drugiej ktorej sie pozbylem wkladaja znacznie mniejsza skale w ktorej siedziala do RO. (tej drugiej wogole nie widzialem) Tyle ze tej wielkiej skaly troche szkoda ''zmartwic'' calej.... Trudno zobaze co uda mi sie zdzialac wstrzeliwujac RO strzykawka....


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.