Skocz do zawartości
Filavandrel

areometr do wody morskiej - jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

witam i znow pytam :D

jakie areometry uzywacie do miezenia zasolenia?

ktore najlepsze (nie liczac elektronicznych :D:yes -ale mnie nie stac)?

pozdro wszystkim

Filavandrel


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam JBL-a , fakt kosztuje ok 90zł ale wydaje mi sie ze jest precyzyjny.

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

za nim wybierzesz przeczytaj ten artykuł

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=126

a potem może stwierdzisz że firma nie ma aż takiego ważnego znaczenia, osobiście używam firmy ...... :D cholera nawet nie pisze jaka firma- bez komentarza

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dzieki za ten artykol :D widze ze to nie bedzie takie latwe to miezenie zasolenia

bede dalej czytal i prosze jeszcze o podanie jakich uzadzen uzywacie do w/w pomiarow

pozdro

Filavandrel


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam najtanszy marki...Taiwan hehe to chyba byla Sera ale nie mam pudelka

jakie macie zasolenie w baniakach?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak widac dopiero w planach :D

moze za 6 miesiecy bede solic jak dobrze pujdzie i sie wszystko skompletuje a potem to tez bez pospiechu


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam jednego prostego spławikowego, a drugiego uchylnego. Dobrze jest sprawdzić po zakupie, jaki jest błąd tego urządzenia (z reguły jest, ale za to stały). Najlepiej porównać z innym chociażby profesjonalnym spławikowym lub refraktometrem, albo u kolegi, albo w sklepie (ja tak zrobiłem).


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Marx a jakie chcesz książkowe czy użytkowe :D,tak szczerze mówiąc to moja gęstośc wynosi 1,021 ale mysle ze to za mało, próbuje powoli podnośic, bardzo powoli.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem mały sery za 25zeta - ale się skubaniec zbił :D -szkoda bo był wygodny i był mniej więcej dokładny (powtarzalne wyniki)

Teraz mam JBL za 90zeta - taką wielką krowę - dość dokładny. Normalnie po zbiciu małego hydrometru sery bym doinwestował w refraktometr z ebaya za 200zł ale nie miałem wyjścia bo zbił mi się ...w trakcie podmiany wody i musiałem kupić to co mieli na stanie :D

Mam obecnie zasolenie 1.022 i tak chce zostawić.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tropic Marin. Drogi i wielki ale za to dokladny. Polecam. No, ale tu roznica cenowa w stosunku do refraktometru nie jest taka duza....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he aquamaniac - jak patrze na tego mojego nowego JBLa to mi się wydaje że wody mi ubywa w 112L baniaku jak napełniam rure do zatapiania hydrometru, ale ty chyba to od razu robisz 10% podmiane jak pobierasz wode do badania ze swoich 25L :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kreseczki nie sa w toni tylko na tylnej szybie - takie male "slimaczki", jakby rurowki


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smk jak zbiłeś tego serowca to miałeś tyle radości co ja ze zbieraniem kilkuset kuleczek z podłogi??

Polecem refraktometr za 200 z e-bay. Jedna kropla wody i dokłądny odczyt w 1 sekunde.

Pozdrawiam

Irek-VACUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko ne ktorym e-bayu? (*.com czy *.de)

jakbym prosil linka do takiej aukcji (niestety angielski to wielkie 0 - mialem zawsze niemiecki)

i jezeli to ten angielski to jak z platnosciami i kosztem przesylki?


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa juz znalazlem na niemieckim :D

koszt przy duzym szczesciu (a prawie nikt nie licytuje) to ok 150-170 zl +przesylka :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ;-)

Jeszcze jak Masz znajomego w NRD to na niego kup a On niech Ci prześle zwykłą paczką.

Rozliczenie prywatnie wtedy załatwiasz i jest ok.

Pozdrawiam

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam z polowe rodzinki :D

a i pewnie sie bede wybieral wiec jak co do czego dojdzie to kaze kuzynowi kupowac :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek - hehe na szczescie nie miałem takiej zabawy - zbił mi się w butli z wodą do podmiany i jedyne co poszło to ta cienka górna czesc. Ale zirytowałem się mocno - bo u nas w Świnoujsciu nigdzie hydrometru dostać nie można od ręki (nic dziwnego jak są tylko 2 lub 3 morskie akwaria w całym mieście).


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafraktometr powodzenia zycze chyba ze cos zmienili bo pierwsze oszukiwaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie oszukiwaly, na prawej skali pokazywaly zasolenie w promilach a na lewej gestosc wzgledna.

Czyli w temperaturze 25°C gestosci 1.023 odpowiada gesztosc wzgledna 1.0264. i tak wlasnie pokazuja refraktometry. Zawsze lepiej trzymac sie prawej skali i ustawiac zasolenie na 35 promili co odpowiada gestosci 1.023. Przeczytaj dokladnie artykul przytaczany w poczatkowych postach tego watku, tam wszystko jest dokladnie wyjasnione.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smkma czy mieszkasz na UZNAM?

jadę tam na wczasy z tego granitowego zagłębia.

Może Ci jakiś parapet na okno za 50 zeta z granitu przywiozę :D

Tam to z 2 bańki kosztuje :D

Ciekawe że u Was pomniki kosztujący u nas 2000 kosztuje 8000. No ale wczasy u Was kosztują nas sporo więc musicie oddać :D

Są też wady tanich parapetów - codzienne BUUUUUM!!!

w południe:( aż woda w akwa się rusza.

pozdrawiam IREK-VACUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.