Skocz do zawartości
QesT

Pompa glowna - wylaczanie na noc !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy mozna wylaczac pompe glowna-znajdujaca sie w sumpie na noc?

Czy moze np.jakims bakteria pozytecznym w wodzie czy soli zle to robi?

Jak to jest?

Nie chodzi Mi tu o jakis wariant oszczednosci pradu.

Poprostu nie Moge juz zniesc halasu pompy glownej!

Probowalem juz chyba wszystkie rozwiazania np. gabka, podwieszanie itp.

Oczywiscie w glownym baniaku cyrkulacjia by byla zachowana-taka sama, jak przez dzien.

Pompa glowna mialaby byc wylaczana o godz. 23.00, a wlaczana ponownie o 7.00 - czyli 8 godzin przerwy.

Odpieniacz moglby chodzic caly czas-bo to akurat Mi nie Przeszkadza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odpieniacz masz w sumpie wiec zrobi sie troche duszno w akwarium. Moze praca na nocna zmiane, albo nowa pompa sprawi ze bedziesz spal lepiej:tongues


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wylaczam pompe glowna i odpieniacz na noc i jest ok nic sie nie dzieje z koralami i twarde i miekie sie dobrze czuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quest - kup cicha pompe


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za pompa Ci tak hałasuje? Ja mam Aquabee 2000/1 i akwarium w pokoju w którym śpię, nic mi nie przeszkadza, owszem słychać ją, ale nie aż tak, żeby przeszkadzało to w spaniu... a wracając do pytania to chyba niezbyt dobry pomysł, to tak jakbyś miał 1/3 filtracji mniej.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja tylko pytam i zbieram opinie.

Narazie Moja AB 2000/1 wali, ze hej:help1

Sprzedawaca powiedzial, ze musi sie dotrzec ze 2-3 tygodnie.Zobaczymy.

@Speedfan4 jaki Masz litraz i koralowce?

Dlugo juz tak wylaczasz na noc pompe glowna z odpieniaczem?

Masz mixer, reaktor czy jak dozujesz?

Co z w takim razie z dolewka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
speedfan4 :

Jak cos chcesz jeszcze wiedziec to na priw

Od razu priv to może by ciekawy temat ,chociaż mojego akwa nie słychać.

Jedno mnie zastanawia jak w sumpie by było dsb to nie było by porażki , to czego wszyscy tak narzekają na awarie w dostawie prądu ???


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem w komplecie filtra zewnetrznego eheim ,cos jak masc,smar,zel techniczny ktory nalezalo nalozyc na wszystkie uszczelki. Moja koralia troche na poczatku tez mruczala,wiec przesmarowalem i pomoglo

Dla mnie odlaczenie obiegu to jak powolna eutanazja:whip


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

speedfan4, w takich przypadkach kiedy ktoś twierdzi że coś robi lub czegoś nie robi, a korale czuję się mimo to świetnie, zawsze należałoby to poprzeć zdjęciami owych korali, lub przyrostów w przeciągu np. pół roku, inaczej to tylko puste słowa. Bo coś co dla Ciebie jest ok, dla kogoś innego może nie być ok, to pojęcie mocno względne. Co do wyłączania obiegu na noc to uważam że to nie jest dobry pomysł. Poczekałbym z miesiąc, pompa najprawdopodobniej się dotrze.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jakos nie moge sobie wyobrazic wylaczania pompy obiegowej na noc,przeciez po wylaczeniu pompy czesc wody cofnie sie do sumpa przez komin co moze spowodowac odsloniecie pomp cyrkulacyjnych,pewnie wiekszosc osob ma tez w sumpie grzalke, automatyczna dolewke i inne wazne urzadzenia podtrzymujace zycie w akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quest, ja ci sugeruje zrób coś z tą pompą.

Wyłączanie obiegu na noc to głupi pomysł moim zdaniem.

Ja mam koło głowy akwa 136l z pompą MaxiJet 2300 i nic nie hałasuje, troszkę buczy ale po zamknięciu drzwiczek praktycznie nie przeszkadza. A umówmy się Maxi Jet a Aquabee.... to jednak różnica więc u ciebie powinno być jak makiem zasiał.

Coś z tą pompą może jest nie tak....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stopery z apteki za 2zl najlepsze na jakikolwiek halas.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień swoją pompę główną na najmniejszy model pompy mini red dragon. I Ty będziesz spał ciszej i spokojniej, a i Twoi podopieczni będą zadowoleni.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
QesT :

...

Sprzedawaca powiedzial, ze musi sie dotrzec ze 2-3 tygodnie.Zobaczymy.

...

Pewnie znowu wtopię z radą, ale co mi tam :D

Może poczekać kilka dni, może pompa się dotrze ? Nie Ty pierwszy masz tego typu problemy :D


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dotarciem się to jest prawda,potwierdzam to u mnie.Inna sprawa jak się przyzwyczaisz do tego hałasu to jak wyłączą prąd to się obudzisz bo ci tego będzie brakowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale w myśl przysłowia "za psie pieniądze psy na boso chodzą". Też mi mówili że będzie dobrze i tanio - miałem dwie pompy Aquabee 3 i 5 tyś. l to nawet sąsiad je słyszał. Dopiero za namową ekspertów z tego forum Rafał założył mi Red Dragona. Pompa poezja mało prądy żre i całkowita cisza no ale to kosztuje. Niestety na sprzęcie nie oszczędzaj bo stracisz dwa razy :D. A że to jest droga "zabawka" to wszyscy doskonale o tym wiedzą i nie znajdziesz tutaj miejsca na żadne oszczędności.Pozdro


zbiornik 750, sump 350, 80kg żywej skały, i cała potrzebna reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rysiu, a jak Masz dokladnie(po koleii)podlaczona pompe glowna do akwarium czy tam srubunku(oczywiscie od spodu-po akwarium do tej czesc)?

U Mnie jest tak(pompa stoi na przyssawka do gabki w sumpie, probowalem tez ja na boku postawic, podwiesic itp.):

1-pompa na gabce w sumpie

2-srubunek taki wkrecany do AB:

...

Przepraszam za linka ale nie Widze tego w ReefShopie.

3-w srubunek wklejone kolanko 45' - pod takim katem lepiej pasuje

4-waz Neptun

5-dolna czasc srubunka - bo odplyw i splyw jest w kominie.

Moze cos jest zrobione nie tak?

Moze to kolanko powoduje nadmierne opory i w konsekwencji buczenie?

Moze waz jest za krotki?Jakie dlugosci najlepiej lub jak Wy macie?

Prosze o jakies namiary, opinie i rozwiazania, jakie Wy macie, a sa skuteczniejsze w elininowaniu halasu.

Kiedys Mialem pompe OR i zero halasu, choc fakt, ze byla calkowicie podwieszona!

EDIT:

Proszę zapoznać się regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QesT: ja mam prawie dokladnie tak samo jak opisujesz:

1514-sump6.jpg

to zdjecie z fazy testowej akwa, teraz pompa po prostu wisi na rurze, ktora opiera sie na szybie na malej gabce - uwazam ze jest bardzo cicha - ciezko porownac z innymi bo mam AB3000 od poczatku.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiając temat, czy ktoś wyłącza całkowicie falolwnik na noc ? wiadomo celem jest tu cisza, ale wydaje się, że jakaś rybka mogłaby wpłynąć do środka i wypłynąć w wielu kawałkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wylaczam, tak zatrzymanie pomp na noc moze sie tak wlasnie skonczyc ;) kiedys do czyszczenia wylaczylem a rybka zaraz wplynela do srodka i zaczela skubac i wyobraz sobie co by bylo gdybym wlaczyl pompe ;) margarita by wyszla :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed ponownym włączeniem przegoń zwierzęta znajdujace się w pobliżu pomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę, akwarium mam coś koło 6lat od zawsze obieg mam włączany na około 12godz później off. Nie zauważyłem negatywnych skutków miękasy rosną że nie mam co z nimi robić. Grzałka w zbiorniku głównym więc nie ma problemu z ogrzewaniem wody,a i z rana zwierzęta mają coś w rodzaju chłodnego przypływu po włączeniu pompy bo wiadomo przez noc woda w sumpie trochę się wystudzi. Oczywiście odpieniacz też na noc jest wyłączany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.