Skocz do zawartości
Przemek

W końcu... LED-y już są...

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek :

Witam

Jutro lampy pojawią się w oficjalnej sprzedaży internetowej(pre order). Pierwsze wysyłki 21.10.2009r.

pozdrawiam

Przemek Cybulski

Jak nie było tak nie ma :cursin


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 21.10.2009 jest dopiero za 5 dni, więc dlaczego się denerwujesz?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silver200 :

Ale 21.10.2009 jest dopiero za 5 dni, więc dlaczego się denerwujesz?

Czytaj uważnie lampy miały wczoraj pojawić się na stronie sklepu a wysyłki 21.10.2009 ,mi chodzi o to żeby wreście zobaczyć ceny :)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam uważnie, tylko miałem wrażenie, że czekasz na wysyłkę, a nie ceny;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam za opóźnienie - niesetety wczoraj byłem na pogrzebie i w ciągu dnia nie znalazłem czasu na wprowadzenie nowych lamp do oferty :)

Model BT EX 120W -dostępny w ofercie od przyszłego tygodnia(wysyłki)

Model BT EX 90W - dostępny w ofercie od 3 listopada

Ważna sprawa - lampa z komputerem jest silniejsza o około 20%(wyższy PAR i strumień) - wynika to z faktu, że komputer steruje prądem zasilającym ledy - dzięki czemu są one w sposób kontrolowany stuningowane ;-)

http://www.reefshop.pl/eshop/aquarium-led-bt-ex-modular-led-lamp-120w.html

pozdrawiam

Przemek Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ouch 2k w promocji oraz 2,5k po okresie promocyjnym ...:)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marqo :

Ouch 2k w promocji oraz 2,5k po okresie promocyjnym ...:)

Marqo - powiem najgrzeczniej jak umiem. Jeżeli nie jesteś zainteresowany kupnem, a jedynie zwróceniem uwagi na wysokość ceny, to odpuść sobie dobry człowieku.

To, że próbujesz sprzedawać moduły LED - stawia Twoją wypowiedź w jeszcze gorszym świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trochę racji przyznam Marqo - normalne 120W za 1480zł, sterowane za 2560... po prostu drobne :) Poza tym sam się napalałem, jak szczerbaty na suchary, ale nie za 1000zł ekstra za elektronikę i oprogramowanie w cenie np. nowego netbooka... wiem, wiem - koncepcja, praca, pomysł itp., co nie zmienia faktu, że to hobby z dnia na dzień robi się coraz droższe, zamiast, wraz z rozwojem techniki - tańsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radek Ch :

No cóż, trochę racji przyznam Marqo - normalne 120W za 1480zł, sterowane za 2560... po prostu drobne :) Poza tym sam się napalałem, jak szczerbaty na suchary, ale nie za 1000zł ekstra za elektronikę i oprogramowanie w cenie np. nowego netbooka... wiem, wiem - koncepcja, praca, pomysł itp., co nie zmienia faktu, że to hobby z dnia na dzień robi się coraz droższe, zamiast, wraz z rozwojem techniki - tańsze...

Ta lampa z poprzednią ma wspólny tylko wygląd - inna wydajność, funkcjonalność, chłodzenie, sterowanie, zasilanie...

Proszę porównać różnicę w cenie między zapłonnikiem t5 sterowalnym i niesterowalnym - jest to ok. 200-300zł(na jednej sztuce). Przy lampie z 8 świetłowkami różnica wynosi więc 1000zł - a jest to tylko sterowanie jasnością t5 - czego bez komputera typu profilux też nie zrobisz - a profulix nie kosztuje 100zł.

Więc naprawdę to nie jest tylko pomysł - spójrz proszę na funkcjonalność.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, proszę o wybaczenie :) Okazuje się po prostu kolejny raz, że coś takiego jak hobby nie jest dla ludzi, którzy zarabiają średnią polską krajową. Jakiego hobby nie sięgnąć, inwestycje idą w ciężkie tysiące złotych. Zresztą - daleko szukać przykładu - kupa posklejanego pleksi, jedna pompa z wirniczkiem w kształcie damskiej szczotki, zaworek Gardeny z systemu MicroDrip za 4zł na końcu, co daje prawie 1200zł i mamy opis posiadanego przeze mnie odpieniacza... to jest... chore... wytworzenie tego cuda kosztowało w Chinach może 10 misek ryżu... A potem się wszyscy dziwią, że polska młodzież woli piwsko pod klatką chlać, zamiast się czymś poważnym zainteresować - dużo taniej wychodzi po prostu - co z tego, że są możliwości, jak nie ma szans na realizację.

BTW - złota zasada ekonomii - jeśli coś jest drogie, kupuje się tego mało, jeśli kupuje się mało, staje się droższe, żeby w ogóle dało się na tym zarobić. Gdyby Profilux nie kosztował we w miarę sensownym zestawie 4tys. tylko tysiąc, nie kupiłoby go 1000 akwarystów, tylko 10000... nie tylko posiadacze 600l ale i ci, co mają 200... bolesne i prawdziwe...

Ponieważ jednak moje dywagacje mogą być mocno nie na miejscu, nie będę miał absolutnie żadnych pretensji, jeśli Mod je najzwyczajniej w świecie wywali do kibla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to ceny tych lamp mają mało wspólnego z realiami rynkowymi, są raczej ustalane z poziomu monopolisty


672L + 260L sump, Skiba Cone na RD, NewJet 8000, 4x BP 160W Cree ,2x Tunze 6105,2x Tunze 6055, 80 kg LR, Profilux III Ex + pompy dozujące, Balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara zasada ekonomii mówi - Produkt jest wart tyle, ile jest skłonny za niego zapłacić konsument. Proste. Nie stać cię, nie kupisz. To tak samo jakby mieć pretensje do Aston Martina że nie kosztuje tyle co Ford...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku gratki za takie lampy . Trochę się naczytałem na temat wersji bt ex i muszę ci przyznać , że to jest to ... Wkońcu bezpieczne napięcie w lampie , ściemnianie itp . Może zdradzisz nam conieco nt kolejnej wersji oprogramowania ? Komputer jest praktycznie dopasowany do konfiguracji sprzętowej ale pozostaje jeszcze dopracowanie software.

Myślałem może nad wersją bez komputera ? Manualne ustawianie natężenia poszczególnej barwy + wschody ? Rozwiązanie znacznie tańsze a funkcje praktycznie te same .

Jakie diody i w jakiej ilości są zastosowane w obecnej wersji ?

Masz w planach wprowadzenie tańszych odpowiedników tych lamp ? Nieoszukujmy się ale na rynek wychodzą coraz to nowsze i tansze alternatywy .

kosek powiem najgrzeczniej , odpuść i nie poruszaj tego tematu bo to nie miejsce na to.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nikogo nie zmusza do zabawy w akwarystykę morską, nie rozumiem bezsensownych wypowiedzi nie na temat nadających się do off topica.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radek Ch :

BTW - złota zasada ekonomii - jeśli coś jest drogie, kupuje się tego mało, jeśli kupuje się mało, staje się droższe, żeby w ogóle dało się na tym zarobić. Gdyby Profilux nie kosztował we w miarę sensownym zestawie 4tys. tylko tysiąc, nie kupiłoby go 1000 akwarystów, tylko 10000... nie tylko posiadacze 600l ale i ci, co mają 200... bolesne i prawdziwe...

Ponieważ jednak moje dywagacje mogą być mocno nie na miejscu, nie będę miał absolutnie żadnych pretensji, jeśli Mod je najzwyczajniej w świecie wywali do kibla...

boje sie, ze nie jest takie oczywiste, ze jak ktos obnizy ceny to nagle sprzedaz mu skoczy z 1000 do 10000.

pamietaj, ze to jest sprzet ktory jeden akwarysta kupuje raz na pare lat. nie wiem czy ktos prowadzi w tej branzy badania, ale strzele : kupujesz lampe led i oprocz wymiany diod co dwa lata, samej lampy jako takiej nie kupisz wczesniej niz za nastepne 5 lat a moze nawet dluzej. z tego co kupiles, a dokladniej z marzy na diodach producent musi sie utrzymac, zapewnic R&D zeby co jakis czas proponowac nowe modele lamp , etc etc w przypadku odpieniaczy jest jeszcze gorzej. bo nie ma w nich zuzywalnych elementow , ktore uzytkownik musi systematycznie kupowac, a na ktorych producent moglby co chwila zarabiac. czyli jesli zrobisz dobry niezawdony odpieniacz to jeden klient kupi tak samo raz na 5 lat a w miedzyczasie nic wiecej. dlatego tez wiekszosc producentow predzej czy pozniej zaczyna dostarczac na rynek cos wiecej niz produkt podstawowy - poszerzaja oferte o rozne modele, w roznych cenach, dla roznych odbiorcow, dodaja inne produkty towarzyszace etc etc wystarczy popatrzec na katalog tunze...

cene determinuje popyt. rynek ma okreslona pojemnosc, cykle uzytkownia i wymiany i to sa czynniki ktore decyduja o tym jak na koniec dnia wyglada cena. producent taki jak tunze , deltec i inni potrafia dosc precyzyjnie okreslic jaki jest roczny popyt na ich produkty, ile sa w stanie z grubsza sprzedac i za ile musza sprzedac, zeby po pierwsze byc w stanie utrzymac sie na rynku a po drugie zarobic.

nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych i nie werze, ze producenci odpieniaczy sie zmawiaja, zeby ich produkty byly drogie. mamy wolny rynek i przy ciagle rosnacej konkurencji to po prostu nie jest mozliwe. na szczescie nie ma tu ani monopolu ani oligopolu. rzadzi czysta ekonomia.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko jesli nie mówimy tu o pozycji monopolisty, to pokaż mi innego,jak RS dostawcę tych lamp :)


672L + 260L sump, Skiba Cone na RD, NewJet 8000, 4x BP 160W Cree ,2x Tunze 6105,2x Tunze 6055, 80 kg LR, Profilux III Ex + pompy dozujące, Balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutus skipa ma ledy od Przemka tak samo jak kilkanaście innych sklepów w pl .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margo zlituj się :) Lubisz offtopy, ale przynajmiej nie rób błędów w nazwach kolegów.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajfer :

@kaziko jesli nie mówimy tu o pozycji monopolisty, to pokaż mi innego,jak RS dostawcę tych lamp :)

a w jakiej perspektywie czasowej patrzysz akurat na tą niszę rynkową ? od kiedy to jest w sprzedazy ? jesli to nie jest chronione patentem i sie przyjmie to za dwa lata bedzie tego masa na rynku w wykonaniu roznych producentow. oczywiscie jesli ktos jest pierwszy to ma okres prosperity i zarabia lepiej (nagroda za innowacje, odwage za wejscie w nowy rynek), jest to w ekonomii nazywane czasami "first-mover advantage", ale potem pojawia sie tzw "fast follower", ktory widzac sukces pierwszego wprowadza na rynek kopie produktu (nie doslownie oczywiscie - po prostu stara sie skopiowac pomysl wzbogacajac/zubażajac o pewne elementy). dobrym przykladem jest np.nokia - kilkanascie lat temu na rynku telefonii komorkowej byli zdecydowanie first moverem i dzieki temu wykreowali swoja silna nawet dzisiaj marke , ale szybko znaczna czesc rynku przejeli inni producenci, fast followerzy, ktorzy na rozne sposoby wyprodukowali rozne odmiany tego co nokia zrobila pierwsza.

nowszy przyklad : iphone apple wprowadzil zupelnie nowa jakosc jesli chodzi user interface w telefonie, w tej sytuacji apple byl first moverem, a juz w pare miesiecy pozniej pojawil sie pierwszy first follower ktory zrobil to samo, oczywiscie bez naruszania praw autorskich, chodzi o zasade interakcji uzytkownika z telefonem. podobnie bylo z ipodem, apple zrobil cos takiego pierwszy, a potem creative wypuscil zen czy jak to sie nazywalo.

wszystko to kwestia czasu. wiec proponuje patrzec szerzej i nie tylko wycinkowo na jedna nisze.

pomijam juz kwestie definicji monopolu, bo z tego co rozumiem w tym przypadku nie ma zadnych przeszkod , zeby dowolny inny producent lamp sie pojawil na rynku. to raczej kwestia decyzji, czasu, planu, checi do zainwestowania w R&D produktu. nie widze (moza sa, tylko ich nie znam) zadnych istotnych ograniczen zamykajacych ten rynek dla innych, wiec nie ma tu monopolu, jest po prostu pozycja _pierwszego_ gracza na rynku, ktory sila rzeczy bedzie mial pozycje uprzywilejowana tak dlugo jak nie pojawi sie nasladowca , ktory wymusi konkurencje - co niestety dla kupujacego nie od razu musi oznaczac obnizke ceny...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SkoczekPL :

Margo zlituj się :) Lubisz offtopy, ale przynajmiej nie rób błędów w nazwach kolegów.

Heh nie zauważyłem , oczywiście miałem na myśli skibe = thcskiba


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zamówiłem sobie lampę Aquarium Led - BT EX Modular LED Lamp - 120W

szt 1 i mam pytanko związane z z maksymalną wielkością baniaka które ta lampa mogłaby skutecznie oświetlać. Planowane szkło miało mieć 100*60*50h.

Sprawa wygląda w ten sposób,że akwarium jeszcze nie zamówione a na drugą nawet mniejszą mnie nie stać wiec jeżeli ma sobie nie poradzić to można zmniejszyć trochę rozmiary coby było akurat.

Z drugiej strony nie chciałbym nic pomniejszać bo sami wiecie jak to jest im wiecej tym lepiej.

Może po prostu można ją powiesić na odpowiedniej wysokości, zwłaszcza,że ten model ma być o 20% mocniejszy od poprzedniczki.

Co sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jak skała będzie odsunięta na bokach od szyb o kilkanaście cm to skałę oświetlisz, a jeśli nie to masz opcję dokupić dwie lampy firmowe po 2 x 24W T5 (można je stawiać już od 58 cm lub wieszać więc ustawisz je wzdłuż bocznych ścian)i jak z każdego boku dołożysz po 50 W to będzie dobrze (dwie takie lampy to dodatkowy koszt ok. 460 zł)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.