Skocz do zawartości
Przemek

W końcu... LED-y już są...

Rekomendowane odpowiedzi

Lachera :

Słuchajcie zamówiłem sobie lampę Aquarium Led - BT EX Modular LED Lamp - 120W

szt 1 i mam pytanko związane z z maksymalną wielkością baniaka które ta lampa mogłaby skutecznie oświetlać. Planowane szkło miało mieć 100*60*50h.

Sprawa wygląda w ten sposób,że akwarium jeszcze nie zamówione a na drugą nawet mniejszą mnie nie stać wiec jeżeli ma sobie nie poradzić to można zmniejszyć trochę rozmiary coby było akurat.

Z drugiej strony nie chciałbym nic pomniejszać bo sami wiecie jak to jest im wiecej tym lepiej.

Może po prostu można ją powiesić na odpowiedniej wysokości, zwłaszcza,że ten model ma być o 20% mocniejszy od poprzedniczki.

Co sądzicie??

Wiesz, sprzedawca napisał że 1 lampa powinna być stosowana na 70-80 cm długości zbiornika. Ja bym chyba trzymał się pierwszej cyfry czyli 70cm.

CO do samej mocy - powinna wystarczyć bo wysokość Twojego zbiornika to 50 cm brutto ( zakładam że wody będzie ze 45-46 cm)

Pytanie tylko czy będziesz miał oświetlony zbiornik na całej długości ? Raczej chyba nie, lub nie wszędzie tak samo. Także chyba będziesz musiał dopalić świetlówkami T5 ( dwie powinny wystarczyć), po za tym naprawdę warto dać dwie świetlówki do Ledów - kolorki korali są fajniejsze.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Przemek mi doradzał na podobne szkło to mówił abym wziął 2 x 90W.

Lepiej rozłożysz światło.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co byscie polecali dla powierzchni 150 x 80 (ew 150x70)? 2x120W to bedzie pewnie malo, czy 3x120w powieszone w poprzek akwa beda OK?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile masz wysokości ?

jak do 60cm to albo 2x120W wyżej albo 3x90W niżej w poprzek...

ale to pewnie najlepiej doradzi jednak Przemek, tylko on na razie miał EX'y :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lampa 120W ładnie oświetli środek - jednak boczki będą ciemniejsze - czasem to przeszkadza, czasem pasuje jak mamy trochę koralowców nie przepadających za nadmiarem światełka.

Do zbiornika 150 proponowałbym trzy lampy - jeśli wysokość to 70cm to na pewno model 120W.

Poniżej przedstawiam screen z wersji BT EX z uruchomionym softem w wersji Advanced - jest kilka opcji nie widocznych, ale nie wszystkich argumentów na przyszłość chcemy się teraz pozbyć :)

obraz.jpg

Jak widać w wersji Adv pojawia się kilka nowych opcji:

- symulacja faz księżyca - auto/ręczna z korektą jasności(ustawiane przez użytkownika)

- sterowanie długością wschodu/zachodu słońca - od 1ms do ... (ograniczenie wyobraźni) - można nastawić 4 godziny wschodu i potem 4 zachodu...

- sterowanie prędkością wentylatorów - ręcznie, ale z obostrzeniem, że w przypadku awarii któregość z wentylatorów(lub ustawionej za niskiej prędkości obrotowej) komputer podnosi moc wentylatorów do 100%, jeśli to nie pomaga i temperatura dalej rośnie - zmniejsza moc lampy o połowę, a następnie gdyby dalej się grzała - wyłącza ją i przechodzi w tryb serwisowy. W czasie pracy lampy obroty wentylatorów zależne są od temperatury radiatora - ważne to jest np. przy świetle księżycowym - dzięki czemu w pewnych porach nie pracują one w ogóle.

- Natural Sunlight Simulation - dzięki wbudowanym algorytmom komputer dostosowuje moc oświetlenia do panującej pory roku(natężenie światła wynikające z wysokości słońca i długości dnia). W przyszłości planujemy wypuszczenie bezprzewodowego kontolera do grzałki/chłodziarki który będzie sterował temperaturą roczną w akwarium.

- PAR Activity Control - dzięki tej opcji możliwe jest zaprogramowanie krzywej "siły światła" tak jak ma to miejsce w naturze - gdzie w samo południe do koralowców dociero znacznie mniej światła niż o 11:30 i np. przed godziną 13:00

- Cloud Simulation - komputer poprzez zmiany natężenia i barwy uśrednionej światła symuluje dni pochmurne, mniej pochmurne(i bardziej) - oraz te całkiem słoneczne, oczywiście w zależności od pory roku.

- eksport konfiguracji lampy do pliku - i łatwy import jej do kolejnej - w przypadku gdy nad akwarium wisi więcej lamp niż 1.

W przypadku konfiguracji więcej niż jednej lampy można włączyć opcję MovingSun(od następnej wersji oprogramowania - do pobrania z naszej strony wkrótce)- i ustawić lampy w ten sposób, że słońce(podobnie jak i księżyc) będzie wędrował od lewej do prawej - jak słońce po nieboskłonie, dzięki czemu symulacja oświetlenia jest jeszcze bardziej naturalna (lampy po kolei zapalają się i wygaszają od lewej do prawej) - przy czym wszystkie pozostałe funkcje(jak chmury, PAR Actrivity control etc) nadal funkcjonują bez zmian.

pozdrawiam

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa planuje znacznie plytsze, 50-60cm.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu serce lampy :)

comp.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sterownik? fajny:) (jestem zielony w elektronice, więc pisze o wrażeniach artystycznych;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, chciałem zadać pytanie na temat podtrzymania daty i czasu systemowego po awarii zasilania, ale uprzedziłeś moje pytanie pokazując zdjęcie sterownika gdzie od razu rzuca się w oczy bateria podtrzymująca.

Wobec tego kolejne pytanie:

Czy jest możliwość wgrania nowego firmwere'u do lampy poprzez łącze bluetooth? (zakładam że firmwere też jest na etapie rozwojowym)

Zamówiłem 2 sztuki i zastanawiam się czy dwie wystarczą na baniak 120x65x65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Firmware na procesor został napisany w taki sposób, że na dzień dzisiejszy jakakolwiek rozbudowa oprogramowania na lampę odbywa się za pomocą oprogramowania na PC. Nie wdając się w szczegóły - dodanie nowej funkcji do lampy nie wymusza zmiany firmware - więc najbliższe zmiany oprogramowania przewidujemy dopiero w przypadku drastycznej zmiany budowy lampy.

Oczywiście lampa posiada także port serwisowy który umożliwa załadowanie nowego firmware - jednak będzie to możliwe jedynie w naszej firmie( po przesłaniu kurierem lampy - tego sameog dnia będzie odsyłana).

Jednak tak jak napisałem - nie przewiduję sytuacji aby w przyszłości(a mamy pewny zarys jak będzie zmieniał się soft) zmiany firmware były konieczne.

pozdrawiam

Przemek

PS. 2 Lampy powinny wystarczyć - choć faktycznie akwarium jest dosyć szerokie i można by dać lampy w poprzek akwarium(mamy tak nad akwarium wystawowym - 3 lampy w poprzek nad 160x60x60cm)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu poprostu nie udostępnicie firmwae ? Podpinamy programator i ładujemy sofcik w 5 min

Margo "nie rób offtopu" Twój post z batem i linuxem wykasowałem ja - żeby nie było że sam zniknął. - skoczekpl


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błysnę złośliwością: czy dobrze widzę ze screena, że soft do sterownika wymaga MS Windows? ;P


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marqo :

A czemu poprostu nie udostępnicie firmwae ? Podpinamy programator i ładujemy sofcik w 5 min

A dlaczego mają udostępniać ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy producentem tych lamp jest firma z USA ? tak? jeśli tak to może ktoś by mi dał namiar na strone któregoś z akwarystów z USA który tego typu oswietlenia używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :
Marqo :

A czemu poprostu nie udostępnicie firmwae ? Podpinamy programator i ładujemy sofcik w 5 min

A dlaczego mają udostępniać ?

Pozdrawiam

A wolisz płacić 2 razy za przesyłke , czekać kilka dni i modlić się aby lampa po drodze nie zagineła ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to chyba, żeby każdy cwaniaczek mógł skopiować elektronikę i jechać na czyimś pomyśle za friko. Ja myślę że Reefshop to nie jest Polska reprezentacja piłkarska i samobójczych goli sobie nie funduje;)

A co do linuxa - o "Wine" chyba każdy nawet nie linuksiarz słyszał czyż nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
loccutus :

Po to chyba' date=' żeby każdy cwaniaczek mógł skopiować elektronikę i jechać na czyimś pomyśle za friko. Ja myślę że Reefshop to nie jest Polska reprezentacja piłkarska i samobójczych goli sobie nie funduje;)

A co do linuxa - o "Wine" chyba każdy nawet nie linuksiarz słyszał czyż nie ?

[/quote']

Jestem tego samego zdania. Przepraszam za off.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

Witaj

Firmware na procesor został napisany w taki sposób, że na dzień dzisiejszy jakakolwiek rozbudowa oprogramowania na lampę odbywa się za pomocą oprogramowania na PC. Nie wdając się w szczegóły - dodanie nowej funkcji do lampy nie wymusza zmiany firmware - więc najbliższe zmiany oprogramowania przewidujemy dopiero w przypadku drastycznej zmiany budowy lampy.

Oczywiście lampa posiada także port serwisowy który umożliwa załadowanie nowego firmware - jednak będzie to możliwe jedynie w naszej firmie( po przesłaniu kurierem lampy - tego sameog dnia będzie odsyłana).

Jednak tak jak napisałem - nie przewiduję sytuacji aby w przyszłości(a mamy pewny zarys jak będzie zmieniał się soft) zmiany firmware były konieczne.

IMHO softwere determinuje sposób wprowadzania danych do kontrolera. Poprawia się go aby usprawnić/ułatwić wprowadzanie danych lub dostosować do zmian w firmwere'rze. Natomiast to firmwere zawiera wszelkie funkcjie sterowania oświetleniem i wodotryski z tym związane. Ale może tu jest inna filozofia której do tej pory nie znałem. Pytam tylko dlatego, że w sobotę updatowałem firmwere profiluxa bezprzewodowo przez WiFi i tak mi przyszło do głowy:) Nie że się czepiam :)

Przemek :

PS. 2 Lampy powinny wystarczyć - choć faktycznie akwarium jest dosyć szerokie i można by dać lampy w poprzek akwarium(mamy tak nad akwarium wystawowym - 3 lampy w poprzek nad 160x60x60cm)

Więc pozostaje tylko sprawdzić różne kombinacje, choć za wiele ich niema:)

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
loccutus :

Po to chyba' date=' żeby każdy cwaniaczek mógł skopiować elektronikę i jechać na czyimś pomyśle za friko. Ja myślę że Reefshop to nie jest Polska reprezentacja piłkarska i samobójczych goli sobie nie funduje;)

A co do linuxa - o "Wine" chyba każdy nawet nie linuksiarz słyszał czyż nie ?

[/quote']

Miałem na myśli upgrade softu a nie cały wsad.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co masz go upgradeować - czytaj co napisał Przemek:

Firmware na procesor został napisany w taki sposób, że na dzień dzisiejszy jakakolwiek rozbudowa oprogramowania na lampę odbywa się za pomocą oprogramowania na PC. Nie wdając się w szczegóły - dodanie nowej funkcji do lampy nie wymusza zmiany firmware
Jednak tak jak napisałem - nie przewiduję sytuacji aby w przyszłości(a mamy pewny zarys jak będzie zmieniał się soft) zmiany firmware były konieczne.

Wnioskuję z tego, że nowe funkcjonalności lampy do czasu wyczerpania możliwości hardware (lub zmiany założeń :) ) będą pojawiały się odsłaniane przez kolejne wersje programu na PCta - Proste. Z tego powodu nie ma powodu :) udostępniać firmware (wsady na procesor) - chyba że się chce nakarmić nieuczciwą konkurencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
loccutus :

Wnioskuję z tego, że nowe funkcjonalności lampy do czasu wyczerpania możliwości hardware (lub zmiany założeń :) ) będą pojawiały się odsłaniane przez kolejne wersje programu na PCta - Proste. Z tego powodu nie ma powodu :) udostępniać firmware (wsady na procesor) - chyba że się chce nakarmić nieuczciwą konkurencję.

Aaa, że wszystko jest już napisane i Reefshop będzie nam dozował wrażenia:) Bo przecież nie da się dodać funkcji do firmwere przez zminanę softwere bez update'u firmwere'u. Chybaże, funkcja jest już do firmwere'u dodana lecz zablokowana softwere'm który jej nie obsługuje. Na to nie wpadłem.

Loccutus, czy dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwe a nawet pewne. I nie trzeba być jasnowidzem żeby to wiedzieć - wystarczy czytać uważnie to co napisano:

Poniżej przedstawiam screen z wersji BT EX z uruchomionym softem w wersji Advanced - jest kilka opcji nie widocznych' date=' ale nie wszystkich argumentów na przyszłość chcemy się teraz pozbyć :)[/quote']

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotnik , po prostu nie rozumiesz :-) albo nigdy nie pisales softu.

Normalnie pisze sie tak...

Firmware to firmware - taki robotnik - dajesz mu lopate i mowisz gdzie ma kopac.

ale zawsze mozesz modyfikowac "kierownika" ktory "umyslowego" kieruje jego praca

I tak z reguly to dziala. Robotnik trafia do firmware'u a kierownik np. do eepromu, epromu itp itd...

Nie iem czy tutaj akurat tak jest , czy poprostu sa nieaktywne opcje ale... wiekszosc przemyslowych robisz jak w/w. Tyle ze to wiecej roboty w programowaniu...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

Lotnik , po prostu nie rozumiesz :-) albo nigdy nie pisales softu.

Normalnie pisze sie tak...

Firmware to firmware - taki robotnik - dajesz mu lopate i mowisz gdzie ma kopac.

ale zawsze mozesz modyfikowac "kierownika" ktory "umyslowego" kieruje jego praca

I tak z reguly to dziala. Robotnik trafia do firmware'u a kierownik np. do eepromu, epromu itp itd...

... sam bym tego lepiej nie ujął. Dokładnie jest jak mówi :) - w sensie - tak się to robi na świecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

Lotnik , po prostu nie rozumiesz :-) albo nigdy nie pisales softu.

Normalnie pisze sie tak...

Firmware to firmware - taki robotnik - dajesz mu lopate i mowisz gdzie ma kopac.

ale zawsze mozesz modyfikowac "kierownika" ktory "umyslowego" kieruje jego praca

I tak z reguly to dziala. Robotnik trafia do firmware'u a kierownik np. do eepromu, epromu itp itd...

Nie iem czy tutaj akurat tak jest , czy poprostu sa nieaktywne opcje ale... wiekszosc przemyslowych robisz jak w/w. Tyle ze to wiecej roboty w programowaniu...

Nie jestem programistą więc nie wszystko jest dla mnie takie oczywiste, ale dziękuję za łopatologiczne objaśnienie:)

Tośmy polecieli w OT.

P.S. Posługując się przykładem łopaty chyba się wszystko wytłumaczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.