Skocz do zawartości
judka

PomóŻcie!!!

Rekomendowane odpowiedzi

p.s. panie AlMaster...gdzie lista? ;)

(sorki ze sie upominam, ale to dla mnie wazne zeby juz wiecej nie zadawac pytan takich jak na temat pokolca :D;))

J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twojej liscie skorygowal bym cyrkulacyjne , zobacz atmany na korale.pl 36 zl za sztuke - 10% rabatu i na samych cyrkulacyjnych zaoszczedzisz juz prawie 8 dyszek, zaraz rozlegnie sie larum , ze kiepskie:), ja mam 1 na probe, przechodzi u mnie katusze i na prawde jest ok, a jak za jakisz czas odsapniesz po zakladaniu akwa zawsze mozna wymienic


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to new jety sa zle? to ja juz nie wiem...wszyscy mi mowia co innego ;) hmm...moze ktos jeszcze sie wypowie

new jety czy atmany, oto jest pytanie ;)

pozdrawiam

J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@L.Boleslawski "Nie ma to jak Tunze", "Nie ma jak kasa na Tunze" ;), kupiłem ostatnio ale coraz mniej żałuję wydatku ;)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

judka: jak chcesz tanio to kupujesz atamany za 40PLN a jak masz więcej kasy to jety za 80PLN. mi np. głośność nie będzie przeszkadzać bo akwa postawię w salonie a nie w sypialni

no i oczywiście każdy ma swoje zdanie i dlatego jest tyle opinii

a rybki się karmi jakimiś płatkami, a korale nie wiem - ale pewnie w sklepach są specjalne odżywki ;)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Judka planktonami sie generalnie powinno karmic, fito i zoo, fito dla korali i filtratorow. No tak, a rzeczywistosc wyglada tak, ze karmi sie roznymi fluidami dla korali, bo kto ma w dzisiejszych czasach dostep do fitoplankotu? ;) Czesc ryb zjada rowniez platki ale podstawa to jednak zywy lub mrozony.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tunze fajne, ale dodaj Leszku, jaka minimalna wielkosc baniaka...

Chyba ze robimy symulowany biotop tsunami ;)


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek jaki model Tunze masz w akwa i czy jest ze sterownikiem?

Sam sie aktualnie zastanawiam czy moze sprawic sobie taki prezent. ;)


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktory model tunze (dodajmy: ze sruba, bo tylko one maja tak duza przewage nad reszta, ze warto wydac taka kase) ma wydajnosc 600l/h?

tak wlasnie patrze na te tunze i widze w serii Stream wirnik a nie srube. Czy zle widze?

Ikon.022.jpg

z kolei na tej fotce to pewnie sruba

Ikon.065.jpg

moze tylko zdjecia im sie pomieszaly?

Jest gdzies przekroj takiej pompy, tak jak niedawno byla pokazana Seio?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marx

masz racje, Stream zaczynaja sie od 6000 l/h, ale cala reszta pomp od Tunze tez jest warta wydatku, sa to chyba najtrwalsze i najcichsze pompy.

@Arcadio

mam dwie, jedna zwykla Turbelle 1600/2 i druga ze sterownikiem Kit TF02.

Jezeli zdecydujesz sie na zakup kupuj ten drugi wariant.

Jak w przyszlosci zalozysz wiekszy zbiornik-w co nie watpie :)latwo przerobisz ja ne Stream.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieksze akwa... no tak faktycznie mam to w planach. ;)

Mam nadzieje, ze jeszcze w tym raoku sie zmaterializuja.

I dokladnie zastanawialem sie nad 1600/2. Jesli chodzi o przerobke to chodzi o ta z matuta.com?


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku wątku L. Boleslawski wspomnial o Red Sea Prism. Wlasnie takie urządzonko a dokładniej Red Sea Prism Pro Deluxe rozwiązałoby moje obecne problemy :wink Niestety nie mogę go znaleźć w ofercie naszych sklepów. Źle szukam, czy może jest to nie do kupienia w Polsce ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Colisie jest tylko Prism i Prism Deluxe.

Taki jak ty chcesz kosztuje troche:

http://www.sewatec.de


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leszek

Ale przeciez Turbellki Stream mozna sobie regulowac w zakresie np. Stream6000 2500-7000 l/h. Stream6060 i Stream6080 nie maja regulacji i rzeczywiscie maja odpowiednio 6000 i 85000 l/h. No i warto pamietac, ze Stream daja naprawde niska predkosc i szeroki strumien wiec tsunami chyba nie grozi, spokojnie mozna(by) w mniejszym baniaku uzywac ale 1) rozmiary i 2) CENA.

Za te CENE to ja bym wybral WaveBoxa, w ogole sie zastanawiam bo chcialem miec w nowym akwa koniecznie regulowane elektr. pompki no ale jak widze te ceny to chyba szarpne sie na tego waveboxa. Jest hipnotyzujacy a ja lubie jak cos/ktos mnie hipnotyzuje ;) To jest jednak zupelnie inne wrazenie, akwarium wyglada duuuuzo naturalniej


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym WaveBoxem to bym sie wstrzymal, w zaprzyjaznionym sklepie dwa miesiace temu zalozyli taki do akwa w celu wytestowania. Fakt, efekt jest niesamowity zwlaszcza w akwarium z ukwialami, ale w ciagu tych dwuch miesiecy urzadzonko jest juz trzeci raz w naprawie :con


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prawie tak jak z samochodami: nie powinno sie kupowac pierwszych egzemplarzy nowego modelu bo cierpia na rozne "choroby wieku dzieciecego". Chlopaki z Tunze poprawia i za pare miesiecy bedzie wszystko dobrze, co sie dobrze sklada bo ja za pare miesiecy dopiero bede kupowal ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze wszystko by było cacy gdyby nie stanowiły takiego monstrum w baniaku i to jedyny minus z mojej strony . pozatym duży + ,strimy zamiataja nie miłosiernie .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
strimy zamiataja nie miłosiernie

Bo przeznaczone sa do wiekszych zbiorniczkow, u Mirka Kobierzyckiego nie zamiataja a ma 4 x 12000 l/h

Akwamack tez ma 2 x 12000 i napewno nie zamienil by sie na inne ;)


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.