Skocz do zawartości
guliwer777

Jaki laptop ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ktoś mi podpowie jakiego laptopa kupić do ok 3000 zł ? jedyna na czym mi zależy to matryca 17.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
big_ben :

jesli najważniejsza jest matryca 17" to kup najtanszego z takim monitorem :clowning

Matryca 17" to jedyne co musi być. Laptop nie ma być najtańszy tylko jak najlepszy za ok 3000 zł

Dzięki za pozostałe rady.

Pozdrawiam:)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na system operacyjny z jakim będziesz pracował na tym laptopie bo do niektórych dostępne są tylko sterowniki do visty a nie każdemu on pasuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qp Toshibe' date=' unikaj wynalazkow i HP bo niestety problemy z serwisem i awaryjne som. [/quote']

Na jakiej podstawie tak stwierdziłeś ? Konkrety, bo nie powinno się pisać bez uzasadnienia.

Miałem Della (może i swego rodzaju mercedes, ale nic poza tym), teraz mam w domu dwa notebooki HP (seria Pavilon). Obydwa są niemal doskonałe (jeden z BluRayem). Nie kupiłbym póki co innej marki, są perfekcyjnie wykonane, świetny design, bardzo dobre matryce i ogólnie ekrany, napakowane użytecznymi bajerami, a jakość...hmmm...chyba tylko laików można przekonywać, że HP nie są w tej chwili z górnych półek. Miałem jedną awarię (córka katowała na "kolanach" non stop laptopa Simsami - więc szlak trafił jakąś cześć co się przegrzała) - serwis sprawnie wymienił na nową prawie od ręki. Zresztą sprzedawcy (Vobis) byli zdziwieni bo to pierwszy przypadek był z HP. W pracy kiedyś miałem styczność z Toshibą, Asusem - nigdy nie powiem że złe lub coś w tym stylu. Bo to rzecz gustu, więc nie krytykując powiem krótko : nie kupię. Od razu dodam o HP : jeden mam z XP a drugi z Vistą, i chyba wolę jednak XP (mniej wk...a) :) A co do gustów, to jak z Nokią i resztą telefonów (80 % powie że marka najlepsza przy czym najwięcej opinii pojawia się po Komuniach):clowning Dla mnie TOP ONE był, jest, a czy będzie to nie wiem...Samsung. Wracając do meritum - szczerze polecam notebooka HP. Będziesz zadowolony. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram jak najbardziej Zbyszka, wlasnie teraz pisze z lapka HP. kiedys tez omijalem je szerokim lukiem, ale hp przeszlo wielka rewolucje od 2 lat i teraz laptopy robione przez HP to niebo a ziemia z poprzednimi modalami. Ja mam Paviliona dv7 wlasnie z matryca 17". Sam laptop parametrami przewyzsza standardowego kompa stacjonarnego, fakt , ze kosztowal tez odpowiednio, ale mozna spokojnie oklo 3 tys. kupic ciut mniej tlustego. Jak do tej pory mialem 2 delle- design dalej ceglany, 1 sony - nigdy wiecej, 2 Asusy- dobre sprzeta ale baterie tragedia. Ale najbardziej jestem zadowolony z HP no i ta obudowa z nierdzewki :clowning.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam HP. Używam HP Compaq 17" od 2 lat w dość trudnych warunkach, zaliczył nawet kilka zjazdów do kopalni, i po każdej wycieczce wystarczyła szmatka i sprężone powietrze i śmiga do dziś. Wczoraj kupiłem kolejnego HP'eka, tym razem DV7 17". Zobaczymy jak się będzie spisywał. Jedyna co mogę zarzucić HP'ekom to słabe zasilacze. Średnia żywotność u mnie w firmie to jakieś 12 miesięcy.


Było 200l jest ReefMax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 17" przecież to zaprzeczenie laptopa, ja mam obecnie 13" i to uważam za ideał do mobilności dla faceta i 10"-12" dla kobiety, a jak ma nie być mobilny to po co laptop - lepiej stacjonarkę z 24" monitorem i pełen komfort za te same pieniądze.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

Dlaczego 17" przecież to zaprzeczenie laptopa, ja mam obecnie 13" i to uważam za ideał do mobilności dla faceta i 10"-12" dla kobiety, a jak ma nie być mobilny to po co laptop - lepiej stacjonarkę z 24" monitorem i pełen komfort za te same pieniądze.

Jakby to było zaprzeczenie to nikt by tego nie produkował i nie kupował a jednak jakimś cudem chętnych jest sporo i powodów dla kupowania takiego kompa również. Jakbym chciał 13" to bym napisał, że taki chcę :clowning.

Zastanawiam się między Toshibą a HP. Toshiba bardziej mi się podoba jeśli chodzi o wygląd.

Pozdrawiam :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HP Pavilion tyle 15.4 (są również 17) i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :
Qbab :

Dlaczego 17" przecież to zaprzeczenie laptopa, ja mam obecnie 13" i to uważam za ideał do mobilności dla faceta i 10"-12" dla kobiety, a jak ma nie być mobilny to po co laptop - lepiej stacjonarkę z 24" monitorem i pełen komfort za te same pieniądze.

Jakby to było zaprzeczenie to nikt by tego nie produkował i nie kupował a jednak jakimś cudem chętnych jest sporo i powodów dla kupowania takiego kompa również. Jakbym chciał 13" to bym napisał, że taki chcę :clowning.

Znam kilka osób które kupiły 17" i wszystkie jak jeden mąż twierdzą, że więcej by tego nie zrobiły, ja zaś nie twierdzę, że 13 jest idealna dla Ciebie, po prostu namawiam Cię byś pożyczył od kogoś 17" na jeden dzień i sprawdził czy Ci się to podoba na 100% :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam HP lub Toshibe.

W pracy mam ponad 20 laptopów HP i zero problemów ( rozpiętość wiekowa 6 mc do 3 lat)

Piotrek jak będziesz wybierał, to patrz przede wszystkim na gwarancję. Jeżeli laptopy będą miały podobne parametry i ceny ale np HP będzie miał 2 lata gwarancji bez możliwości rozszerzenia to kup Toshibe ( lub odwrotnie)

Laptop jest super do póki ma gwarancję, potem należy go sprzedać lub modlić się żeby go szlag nie trafił.

Dam taki przykład. Miałem kiedyś w pracy laptopy marki "..."

Po 3 latach w dwóch z nich coś się powaliło. Wartość rynkowa (allegro) tych laptopów była około 1000 zł , natomiast koszt naprawy ( wymiana płyty) serwis wycenił mi na 1700 zł netto. :clowning


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ co mów Qbab, ja też myślałem na 17", ale jak przez kilka dni targałem taki laptop to podziękowałem i wziąłem 15.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić z tym co pisze kolega Qbab. Laptop to laptop i 17 cali to już jest duży i ciężki sprzęt. Rozumiem multimedialność i chęć oglądania choćby filmów. Ale coś za coś - tak jest ze wszystkim :clowning

Laptop jest super do póki ma gwarancję' date=' potem należy go sprzedać lub modlić się żeby go szlag nie trafił.[/quote']

A znasz jakiś inny sprzęt który nie podlega tej zasadzie ? :)

Piszemy tu na forum morszczaków - a to wybitnie droga impreza. I tutaj nawet nie ma 2 lat gwarancji (mówię o tzw. "życiu"). Wszystko kosztuje, nie znam takiego hobby co jest za darmo. Nawet jak dokupisz gwarancję dłużej to i tak kiedyś minie. Żadna szanująca się firma nie produkuje tak, aby zaraz po gwarancji specjalnie sprzęt się wysypał. Wręcz przeciwnie - awaryjność wpływałaby na prestiż marki i w konsekwencji na bankructwo. Jeszcze raz polecam HP. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, ok masz rację. Wszytko pada.

BTW: Te moje laptopy ( 5 sztuk było w sumie ) padły w nich płyty główne. Ta sama seria. Producent: HP :clowning

Ale to było4 lata temu.

I też polecam HP.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop nie będzie nigdzie noszony. Będzie używany w domu ale ze względu na specyfikę miejsca musi to być laptop. Z nowych laptopów 17" miałem możliwość obejrzenia w domu Toshiby i wrażenia były super. Mam już kilkuletni laptop Acer chyba 5 lat i nigdy nic się z nim nie działo. Tego nowego i tak nie będę używał ja tylko członkowie rodziny.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posypać się może każdy , zależy jak sie trafi .

Przy zakupie chyba powinno sie kierować także tym co jest w środku. Są sklepy gdzie można wybrać konfigurację sprzętową w zależnośći do czego będzie używany sprzęt ( przynajmniej jak tak wybierałem w swoim przypadku, tylko że komputer kupowałem w stanach i niestety sprzet jest bez gwarancji )Kolega kupił dwie toshiby 17" ja dela bo tanszy :clowning i żaden z nich jeszcze sie nie spitolił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ASUS-a, dobry stosunek jakości do ceny. Problem miałem tylko z baterią, ale podobno jest to normalka. Na gwarancji mi ja wymienili i teraz jest jak trzeba.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Acera lub Compala, teraz mam Packard Bella 17" i jestem zadowolony, a zamienilem go z 15,4 Acera, ktory tez sprawowal sie rewelacyjnie, mimo, ze go nie oszczedzalem, a dla milosnikow mobilnosci polecam AspireOne 9" z bateria 8 godzinna.

Co do HP i Della, psuja sie jak wszystkie, plusem HP jest niezly serwis gwarancyjny, pozniej to juz tragedia, nowego Della 17 nie kupisz do 3 tys w dobrej konfiguracji ale ich gwarancja NBD jest naprawde super.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.