Skocz do zawartości
rafal19

[570] moja rafka :) - Rafał19

Rekomendowane odpowiedzi

A co Cie skłoniło do przejścia na same t5?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie mniejsze zużycie prądu o ponad 200w, przy czym odrazu się jaśniej w baniaku zrobiło w porównaniu do tego jak było na HQI. Przypomnę że wcześniej miałem 2x250 + 2x54, obecnie 8x54. Dużym plusem jest też możliwość kombinowania barwą w oświetleniu dobierając sobie odpowiednie świetlówki - jak się komu podoba :), wystarczy sie zaopatrzyć w 2 niebieskie świetlówki więcej + 1 lub 2 różowe i można się bawić cały dzień przekładając świetlówki i kombinując jak jest ładniej. Kolejna sprawa, wymiana świetlówek 8 sztuk jest tansza a niżeli wymiana dobrych jakosciowo żarnikó HQI + 2 świetlówek

Fotka nowej maszynerii

atiodpieniacz.jpg

nowe swiatełko, wszystkie świetlówki ATI, frontowa szyba akwarium jest po prawej stronie

atiswiatlo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys napisac od frontu jakie masz swietlowki?? z tego co widze to sa 4 niebieskie 3 biale i actynika tak?? nie jest twoim zdaniem za bialo??mam tez 8x54 i kombinuje wlasnie ze swietlowkami :) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba...to chyba kwestia indywidualnego podejścia...ja teraz świecę samymi blue (PC) i wcale nie uważam żeby było niebiesko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz 6 niebieskich actynike i fiji i jest git, ale widze ze koraliki super bujaja dlatego jestem ciekaw co do swiatla, baniaczek jest wypas :thumbsup: i fajnie jak sie patrzy na takie aktualizacje bo widac jak sie rozwija :):unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał dlaczego zmieniłeś Ati 250i? Miałeś go niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna maszyna

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał dlaczego zmieniłeś Ati 250i? Miałeś go niedługo.

potestowałem ati powercone 250i 1,5mc i stwierdziłem ze to nie to czego szukałem więc zmieniłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał , a jak z przyrostami korali pod świetlówkami ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz bio pelletek używasz coś do zbijania PO4? Czy same pelletki i duży odpieniacz wytarczą? Ja używam peletek ale w filterku kręcą się dodatkowo PO4X4. Jakoś nie mam odwagi poeksperymentować bez :)

Pomimo to nie udało mi się zejść z PO4 poniżej 0,03. Cały czas jest w okolicach 0,03-0,05. Podejrzewam że jak bym nie podmienił absorbenta to podskoczyłoby do góry.

No i zbiorniczek bardzo Ładny :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz bio pelletek używasz coś do zbijania PO4? Czy same pelletki i duży odpieniacz wytarczą? Ja używam peletek ale w filterku kręcą się dodatkowo PO4X4. Jakoś nie mam odwagi poeksperymentować bez :)

Pomimo to nie udało mi się zejść z PO4 poniżej 0,03. Cały czas jest w okolicach 0,03-0,05. Podejrzewam że jak bym nie podmienił absorbenta to podskoczyłoby do góry.

No i zbiorniczek bardzo Ładny :thumbup:

Nie rozumiem, serio :) jak to mozliwe, ze przy normalnej obsadzie, normalnym karmieniu, normalnym odpieniaczu PO4 jest tak wysokie? W sensie niskie, ale przy takim nacisku powinno być zero absolutne. Może kulki nie robia tego co powinny? Rafal, a jak parametry u Ciebie?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelety to filtracja biologiczna i warto zwrócić uwagę na stosunek NO3/ PO4 , jesli NO3 masz zerowe PO4 nie spadnie i żadne adsorbery PO4 nie pomogą. Spóbuj dodać NaNO3 lub CaNO3 aby podnieść NO3 wtedy Po4 spadnie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał , przepraszam że prowadzimy dyskusję na Twoim wątku... :whistle:

andrniew - Cenna uwaga. Dziękuję. Faktycznie mam NO3 bliskie zeru. Podniosę delikatnie i zobaczymy co się stanie z PO4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do po4 w moim akwarium... nie mierzę :) Korale karmię miksem mrożonek 1x w tygodniu około 12-15 kostek miksuję blenderem ze szczypotą cyclopeeze oraz coral v-power preisa + kilka kropel aminokwasów. Po za tym regularnie podaję aminokwasy co drugi dzień kilka kropel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafal19 ,ja mam pytanko odnosnie suchej skaly ktora masz w akwa-jak ona dzis po tym czasie wyglada?,czy moglbys pstryknac jakis kawalek aby mozna bylo zobaczyc jak wyglada po "ozywieniu"-dla mnie bedzie to cenna informacja-czy jeszcze do tej pory widac roznice pomiedzy zywa a sucha?,

p.s.niesamowity zbiorniczek ,szczere gratki,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.