Skocz do zawartości
rafal19

[570] moja rafka :) - Rafał19

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie fotki można obejrzec w mojej galerii na photobucket

http://s476.photobucket.com/albums/rr124/rafal19/ na peirwszej stronie zawsze są najnowsze zdjęcia

Hej,

W końcu udało mi się zmienić baniak z 180L na 570 :clowning

Tak się prezentuje akwarium niespełna 2 tygodnie po przeprowadzce ze 180tki

wymiary i pojemność: 138,6 x 68,5 x 60h (grubość szkła 10mm, front i boki z opti white) 570L + 190L sump,

oświetlenie: Aquasunlight NG 2x250w 16kk + 2x54t5 15kk

cyrkulacja 2x tunze 6105 + multicontroler

obieg: OR 3500

skała: około 40kg LR + 19 kg suchej skały

odpieniacz: ATI BM200

rowaphos + węgiel

baniak21maj.jpg

...kilka fotek z 'przeprowadzki' która miała miejsce 11 maja :)

sump-1.jpg

miejscenabaniak.jpg

podkladka.jpg

sump2.jpg

570.jpg

19kg sucha skala w ro

skaasucha.jpg

komin2.jpg

hydraulika2.jpg

test szczelności na kranówce

testakwarium.jpg

PICT3390.jpg

zalewanie.jpg

Pierwsza solanka w akwarium

zalewanie.jpg

nastepnego dnia rozpoczeła się przeprowadzka :)

przeprowadzka2.jpg

przeprowadzka1.jpg

kilka godzin później

baniakkk2.jpg

baniakkk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Rafale BRAWO :clowning niebawem dołączę do ciebie i innych kolegów z moją 500-tką . Pozdrawiam i do usłyszenia :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal brawo , ale mnie interesuje techniczna strona przeprowadzki widze ze masz SPS i jak zes zrobil ze podczas przeprowadzki Ci nie popadaly , Czy lales swieza solanke czy moze wode pozyskales od innych ???? Czy dawalas moze jakies startery aby przyspieszyc proces dojrzewania ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No imienniku - widzę że kwiecień i maj są miesiącami przeprowadzek :clowning

Gratulacje super baniaczek!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wildschek :

mnie interesuje techniczna strona przeprowadzki widze ze masz SPS i jak zes zrobil ze podczas przeprowadzki Ci nie popadaly , Czy lales swieza solanke czy moze wode pozyskales od innych ???? Czy dawalas moze jakies startery aby przyspieszyc proces dojrzewania ???

w kwestii dojrzewania.... baniak ma niespełna 2 tygodnie, od tego czasu był mały atak okrzemek ale ślimaki turbo doskonale sobie radzą. W ostatnich dniach pojawiło się trochę glonów zielonych - dziś wjeżdża ekipa pokolców do walki z nimi :clowning

Cała żywa skała była z mojego starego zbiornika więc jest odgazowana, ponad połowa użytej na start wody jest z działających zbiorników - jedynie czym można się przejmować to sucha skała, chociaż ją moczyłem w RO 2 tygodnie przed włożeniem :) ...co będzie czas pokaże :) zaraz po 'starcie' zbiornika wlałem dwie fiolki bakterii prodibio BioDigest w kilku dniowych odstępach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa nie za wysoko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

lampa nie za wysoko?

w 'starym' akwarium korale rosły pod samymi t5, aby nie poparzyć korali mocnym światłem z 250watowych żarników hqi lampa jest na razie wysoko, stopniowo będę ją obniżał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rafal19 :

w kwestii dojrzewania.... baniak ma niespełna 2 tygodnie, od tego czasu był mały atak okrzemek ale ślimaki turbo doskonale sobie radzą. W ostatnich dniach pojawiło się trochę glonów zielonych - dziś wjeżdża ekipa pokolców do walki z nimi :clowning

Cała żywa skała była z mojego starego zbiornika więc jest odgazowana, ponad połowa użytej na start wody jest z działających zbiorników .

Hmm . Szkoda , że nie dałeś znać , kierowca codziennie bywa w Białymstoku - miał byś 100L wody dojrzałej wiecej , co prawda moja ma 3 miesiące ale zawsze to lepsza niż świeża :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal zarnikami 250W chyba nie da sie cokolwiek poparzyc, moze jakies bez zooa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze spsy by zniosły taką przeprowadzkę z pod t5 prosto pod nisko zawieszoną lampe HQI ! ...raczej nie, po co narażać korale na zbędny stres

-----------------

edycja 2009-05-26

kilka fotek z rybami, zdjęcia robione pod samymi t5 2x54w więc trochę nieostre, ciemno w baniaku :clowning

rybki3.jpg

rybki4.jpg

rybki2.jpg

bialobrody.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś mija 22gi dzień istnienia akwarium, kilka aktualnych fotek poniżej, dzięki pokolcom glony znikneły z akwarium niemalże w 100%, rybki z braku glonów dokarmiam spiruliną JBL, glonami nori, mrożoną artemią, lasonogami. Na spsach widać juz przyrosty, do akwarium leje ballinga po 150ml, powoli zwiększam, dodaje też aminokwasy i vitaminy, niebawem zaczynam lać ABC grotecha.

akwarium02-czerwiec-2009.jpg

570baniak.jpg

akwariumryby2.jpg

ryyyybkiwakwarium.jpg

rybyyy.jpg

bialobrodyskubieskale.jpg

flavescens.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium ładnie się prezentuje , nawet pod tymi 2ma t-5, powodzenia


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
azja-83 :

akwarium ładnie się prezentuje , nawet pod tymi 2ma t-5, powodzenia

te fotki z dnia dzisiejszego były już robione pod pełnym oświetleniem 2x250 + 2x54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal,

bardzo ladne akwarium!

Korale sobie rosna, wiec kiedy zakladasz wieksze?:goofy

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne! :goofy ciekaw jestem jakie sa koszta zalozenia takiego zbiornika, bez zwierzakow, samo szklo, oswietlenie i sprzet z szafka i stelazem. Czy moglbys zdradzic publicznie badz w PW? :(

jeszcze raz, piekne! :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.