Skocz do zawartości
dany

Długość życia ryb w naszych akwariach

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo żyją u Was ryby w zbiornikach? Mam dwa pokolce białobrody i flava, które maja już po 5 lat i zastanawiam się ile jak długo one żyją w niewoli? Jakie macie doświadczenia?


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie dobre pytanie.

najdłużej żyjący w akwarium błazenek o jakim słyszalem miał bodajże 24 lata... i zmarł w skutek infekcji bo porzeniesieniu do nowego zbiornika. wlasciciel sie popłakał podobno. w coral magazine jakis norweg opisywal swoje akwarium z blazenkiem ktorego ma od 18 lat...

bialobrody : jak wrzucilem zapytanie w google to dostalem kilka linków pod ktorymi bylo info o dlugosci zycia 3 , 10 lub 20 lat :clowning jak widac rozstrzal duzy. stawiam na cos miedzy 10-20 lat. z uwaga taka, ze jednak zwierze w akwarium w dobrych warunkach jest w stanie przezyc znacznie dluzej niz w naturze bo brak zagrozenia ze strony drapieznikow.

ale z drugiej strony informacja o zebrasomie flavescens w necie jest taka, ze zyje do 30 lat na rafie , a do 10 w niewoli... kto wie moze chodzi o to , ze w akwarium zyje czesto w znacznie cieplejszej wodzie niz w naturze, wyzsza temperatura oznacza szybszy metabolizm, a wiec szybsze wypalanie sie jak rozumiem na chlopski rozum.

jakby nie bylo ryby sa dosc dlugowieczne...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma pokolca od 8 lat. 'wielka dori' jak to mówi moja córka ma ok 18 cm długości i robi wrażenie ;) jak staruszek sie nie zachowuje ;) myślę, że więcej ludzi trafia w totka niż jest akwarystów którym ryba padła ze starości ;) pozdrawiam


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę odgrzeje:ice: kotleta jakie są najlepsze parametry dla rybek takie jak dla korali czyli no3 i po4 dążące do zera czy może wolą "brudniejszą" wodę :detective:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie temp.bo standart to 25st ma ktos mniej?wiem ze skoki temp.są najgorsze,jak by zrobic stabilne 23st.?ryby żyły by dłuzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie najdłużej żyje para błazenków i cryptocentris cintus - mam je od początku tj. od 1 marca 2012 r. Po drodze parę plag i cięzkich chwil i zmiana zbiornika - dość radykalne doświadczenia:)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.