Skocz do zawartości
balon

Oceanarium Wrocław

Rekomendowane odpowiedzi

Do 2012 we wrocku powstanie oceanarium na skale światową:goofy, 9mln. litrów wody:playing,na powierzchni ponad półtora hektara:clapping,może nasz kochany dolnyśląsk stanie się stolicą morszczyzny:bump1,największe akwarium już mamy:tongues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakies potwierdzone fakty? Mozna gdzies o tym poczytac? Jakies potwierdzenie wiarygodnosci:)?

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapowiada sie kozacko:)

Pzdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w zoo wrocławskim działa juz ten zbiornik 11 tys litrów co był budowany w tamtym roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutek mnie ogarnia jak zawsze Trójmiasto w tyle ................


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba ten 11 tys litrów , byłem z rodzinką miesiąc temu i powiem szczerze,myślałem do tej pory ,że p. Gucwińscy dobrze prowadzili to ZOO. podczas wizyty jednak szczęka mi opadła ,tyle nowego tam powstało (włącznie z akwariami morskimi )że przez 40lat jak żyję to takich zmian w tym Zoo nie widziałem :goofy .Naprawdę warto tam teraz iść .POLECAM!!!!

281-1.jpg

281-2.jpg

281-3.jpg

281-4.jpg

ps. i jakie ładne rybki mają . szczególnie jedną:(


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie pamietam dokładnie jaki to miał byc litraz bo byłem tam podczas budowy tego zbiornika i szefo mnie oprowadzal po calym zoo od zaplecza . ale kształetem przypomina to co widzialem gdy bylo jeszcze suche . A zoo ..gucwinscy maja mase zwierzat na prywatnej posiadlosci , a nowy szef faktycznie troche zrobil , samo to ze czesc zwierzakow biega wolno, leniwiec wiszacy nad glowa . motylarnia i wiele innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech jeszcze koło tego nowego potężnego zbiornika postawią jakiś nowy stragan z morszczyzną to w ogóle będzie super :goofy


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt przydałby sie porządny sklep....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wrocławiem nie jest już tak żle , są conajmniej dwa sklepiki gdzie można coś kupić.

Darku ..nastepnym razem bedziesz mógł pokazać palcem swoją rybe :goofy bo tu sie troche rozmazała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wcześniej na radość...

"Projekt, który nie dostał dofinansowania z UE, ma być gotowy do 2014 roku. Część pieniędzy będzie pochodzić z budżetu miasta, reszta z kredytu. By go zaciągnąć, miasto przekształci ogród zoologiczny z zakładu budżetowego w spółkę "

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,6649070,Oceanarium_we_wroclawskim_zoo_bedzie_z_kredytu.html

Jeszcze się budowa nie zaczęła a już obsuwa o 2 lata :goofy


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj w TV wizualizacje tego oceanarium, całkiem ładnie się zapowiada...tylko troche sobie poczekamy na tę radość

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to nie będzie oceanarium a Afrikarium :goofy

Tu można troszkę poczytać i obejrzeć fotki LINK

Z tego co wiem ma jeszcze powstać "Odrarium". Ma to być seria akwarii prezentujących życie Odry na poszczególnych jej etapach. Takie info kiedyś obiło mi się o uszy. Również tu jest planowany słony baniaczek z życiem Bałtyku u ujścia Odry. Choć to tylko pogłoski, ale fajnie by było gdyby i ten projekt wypalił :(


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jeden powod, zeby zawitac we Wrocku.

Ostatni raz w zoo bylem tam jakies 10 lat temu a tu prosze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę wiem na ten temat więc sprostuję kilka spraw:)

Największy morski zbiornik ma 7000L netto cały na sprzęcie AM. Teraz będzie miał jakoś rok czasu obecnie same miękasy. Drugi co do wielkości to około 2000L netto ten dość skąpy w korale/ ukwiały ale z tego co wiem miał być typowo dla skrzydlic, miały być rekinki chyba bambusowe, a korale miały być w innych (prawdopodobnie coś pojawi się na czasie). Są jeszcze dwa dużo mniejsze ale obecnie w remoncie. Co do Odrarium faktycznie ma to powstać ale nie będą to typowe baniaki faktem z jednej strony ma być szyba z drugiej łagodny brzeg(imitacja rzeki oczywiście), co do ujścia każda rzeka ujście ma tym bardziej ta będzie miała, ale jak zrobią to lekkie zasolenie heh nie wiem sam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak zapowiada się ciekawie.

Nie zapominaj też o akwarium z konikami i akwarium z tymi węgorzykami które siedzą w piasku, nie pamiętam nazwy. Też ciekawe, choć przydałoby się włożyć w nie troszkę więcej życia i pracy by zapierały dech.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ZOO to dawno nie byłem ale w miescie nic nie słyszałem co by się budowało.

Znalazłem tylko wizualizację:


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz dzis wysylam CV. Znajac Wroclaw uda sie :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem w Gazecie Wrocławskiej iż budowa rusza po wakacjach. Czyli będzie się działo :)


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#198479 big_ben :

Z wrocławiem nie jest już tak żle , są conajmniej dwa sklepiki gdzie można coś kupić.

Darku ..nastepnym razem bedziesz mógł pokazać palcem swoją rybe :) bo tu sie troche rozmazała

Hej, jeden jak rozumiem w galerii Arkay, a drugi gdzie ?

pozdrawiam

malin


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio tam gdzie się kupuje i przypadkowo w jednej z hurtowni spotkałem właśnie osobę z Wrocka który jest odpowiedzialny za zoo i Arkay szykuje się u Was sporo :) tylko gratulować :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.