Skocz do zawartości
balon

Oceanarium Wrocław

Rekomendowane odpowiedzi

KemoT, źródło jest.. z samego źródła ;) Jednak bez zgody z owego źródła nie napiszę Wam więcej.

Zaskakująco wymijająca odpowiedz. Może mimo wszystko udzielisz odpowiedzi bo wybacz ale mozna by sądzić ze wywróżyłeś to z fusów od herbaty :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat sepher jest osoba ktora zna odpowiednie osoby w zoo. Bylo mi dane tego doswiadczyc przy tegorocznych targach zoo botanica. Poczekajcie cierpliwie, jezeli uzyska zgode u zrodla to z pewnoscia sie z nami podzieli ta wiedza.

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę że jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już wiem,jaka JUŻ jest sól,ale też nie mogę powiedzieć.Oceanarium samo to ogłosi. :thumbsup:

Ech kolejny Dyrektor Mieczysław :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa szczucie tematem :). Wiem ale nie powiem :).

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może by tak zaprosić przedstawicieli tego przybytku co by honorowo opowiedzieli troszkę o projekcie bo wszystkich tu to żywo interesuje ... jakich podopiecznych planują... jakieś szczegóły techniczne... może jakaś relacja z drogi od pierwszych pomysłów do wbicia łopaty w ziemię ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Publiczne pieniądze to mozna wywalać na "plastikowe" kiczowate korale. Może niech jeszcze wsadzą do zbiornika rózowego dyndajacego słonia i żóltą łódź podwodną. Przecież to takie słodkie... Do takiego zbiornika powinni nalać wybielacza - wtedy nic nie zarosnie glonami. Dodać gumowe zrobotyzowane ryby i będzie gitara. A jakie to będzie wtedy ekologiczne i "trendy". Będa o tym pisać we wszystkich kolorowych gazetach i na plotkarskich portalach. doda się tablicznę z unią i gwiazdkami oraz twarz premiera i będzie euro-entuzjazm.

Co do soli to powiem tylko że dla mnie to że oceanarium nie potrafi zrobić swojej mieszanki jest mega żałosne.

A to że ich "niby" specjalna mieszanka jest dużo droższa od najdroższych soli i że jest niby lepsza to jest czysta propaganda sukcesu. Skład wody morskiej jest wszystkim znany. Nie ma w tym żadnej magii. W czym niby ma być lepsza? Chyba tylko w tym że kolega musi zarobić na nową forę i super zegarki.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do soli to powiem tylko że dla mnie to że oceanarium nie potrafi zrobić swojej mieszanki jest mega żałosne.

Konrad jesteś po prostu mistrzem :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie ja nie jestem mistrzem. To jest prosta sprawa. Trudniej jest zrobić zupę jarzynową. Dlatego dziwi mnie fakt że taka instytucja nie będzie w stanie zrobić prostej "zupy z jarzyn".

ooo piwo -- to jest misterna mieszanina. Jak bym zrobił piwo to byś mógł mówić ze jestem mistrzem. A tak to grzeszysz.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko żeby ugotować zupę jarzynowa na taką skalę potrzebujesz 4 porządne kucharki i dużą kuchnie na stałe. A tak zamawiasz sobie katering który przyjedzie z własną zastawa i na dodatek posprząta po sobie a w gratisie zostawi kilo kiełbasy i bułkę wrocławska bo dla nich to nie tylko dobry klient ale i super reklama. Pamiętaj ze to jest biznes nawet jeśli po części państwowy to nadal biznes.

Ps. Nie lubię zupy jarzynowej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żałośne że takie oceanarium nie zrobiło sobie samo akrylu i innych rzeczy :)

Konrad a niby kto to ma robić w tym oceanarium tą sól? chyba laboratorium linia produkcyjna to też jakieś koszty ? od tego są producenci i tyle a sól będzie najlepszej jakości i tego się dowiemy prędzej czy pózniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Publiczne pieniądze to mozna wywalać na "plastikowe" kiczowate korale. Może niech jeszcze wsadzą do zbiornika rózowego dyndajacego słonia i żóltą łódź podwodną. Przecież to takie słodkie... Do takiego zbiornika powinni nalać wybielacza - wtedy nic nie zarosnie glonami. Dodać gumowe zrobotyzowane ryby i będzie gitara. A jakie to będzie wtedy ekologiczne i "trendy". Będa o tym pisać we wszystkich kolorowych gazetach i na plotkarskich portalach. doda się tablicznę z unią i gwiazdkami oraz twarz premiera i będzie euro-entuzjazm.

Tak, "Kiedyś ławeczka przed sklepem, teraz fora dyskusyjne... Tylko eksperci Ci sami"

Głupotą jest identyfikowanie takiego zbiornika z swoim akwarium w domu... A widzę że niektórzy robią to nałogowo;)

zobaczmy sobie 10 największych zbiorników, wśród których zawita i wrocławski:

http://www.touropia.com/largest-aquariums-in-the-world/

Oh no! Oni też nie mają korali! Jak to ? Nie zrobili tego na podobieństwo mojego akwarium ? Niemożliwe! Amatorzy!

Ocean kolego nanokaczor nie składa się tylko i wyłącznie z rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sepher, właśnie wyjaśniłeś wszystkim dla czego nie warto nabierać się na reklamy typu "sól używana w największych oceanariach" a były takie reklamy.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz @Miklas w oceanariach używa sie soli które spełniają ich wymogi a one są bardzo rygorystyczne :).

Po drugie we Wrocławiu będzie zastosowana sól najlepszej jakości tam nie ma miejsca "fuszerka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jeśli ktoś szuka soli dobrej jakości do akwarium FO to do niego skierowane są te reklamy? Rozumię.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a ja piszę o spełnianiu rygorystycznych norm :) a Ty o FO ?? więc skoro produkuje sól dla FO to i może nie bedzie miała problemu wyprodukowania soli dla rafowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale tego możemy się tylko domyślać.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Możesz mnie Panie @sepher wyzywać od żuli. Ale rzeczywistości nie oszukasz. Gumowe, korale z formy są kiczem.

Może i duży ale i tak w porównaniu z oceanem jest to poprostu nano akwarium. Taki zbiornik jak ten w zoo nie jest w niczym podobny do naturalnego oceanu i nigdy taki nie będzie. Możecie zrobić sobie imitację jeziora roś albo malawi w mikro skali ale oceanu nie odtworzycie.

W sumie prywatne akwaria bardziej mi imponują niż morskie lub słodkowodne zbiorniki w zoo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.