Skocz do zawartości
jacekkudla

[960l] - relacja z zakładania - jacekkudla

Rekomendowane odpowiedzi

Jacku a czy z obsady nic nie padło???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robercie, prócz krewetek o którcyh pisałem że padły to reszta się dzielnie trzyma....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie to wina soli , ostatnio pare osób narzekało na Preisa. Sprawdz poziomy Kh, Ca i Mg


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po 3 piwach to nie dam rady ale jutro niechybnie to uczynie :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że jak zalewałem baniak na początku dałem koło 20 kg soli aquarium system, reszte preisa i było ok, to teraz z tego samego worka niecałe 2 kg w 55 litrach wody zmętniło wodę?


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zaobserwowałem ,po podmiankach na Preisie jakieś dziwne paprochy unoszące się w wodzie.

Może czas pomyśleć o zmianie soli...

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WielkiWalkerze, tyle że ja kupiłem 40 kg worek więc spróbuje dać mu jeszcze szanse:) i nie o paprochy chodzi tylko o mleczność wody...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jadę z 40kg worka,wcześniej było ok,a przy ostatnich trzech podmianach pojawił się właśnie ten pyłek.Podejrzewałem już moją córeczkę,że dosypała jakieś "suplementy" do soli :)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja córa ma 8 miesięcy więc nie jest jeszcze taka pomysłowa, więc u mnie ten trop odpada... Rozmawiałem też z Andriew on podpodpowedział by narazie zaprzestać dodawać bakterie biodigest i podmiany co tydzień czynić...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 1,5 roku więc WSZYSTKIEGO można się spodziewać :)

Miejmy nadzieję,że odstawienie bakterii pomoże


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odstawiłem bakterie, włożyłem węgiel rowa, wate filtrującą na dobe wsadziłem i dalej kurna d*pa, mętna woda jak była tak jest... nie mam pojęcie co się dzieje, jedna szczepak acropory chyba poleciała bo tyle co udaje mi się widzieć to zbielała, euphylie też się nie pompują, nawet rurówka widze podupada.... Ma ktoś koncepcje co to może być? Postaram się wrzucić fotkę dodatkowo...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry musze sprawdzić jutro, ale przed podmianą było w normie wszystko, czyli NO2-0, NO3-0, kh-7,4, Mg-1230, Ca-430, PO4-0,1. I zbliżone parametry utrzymywały się od zalania... Po kratce wrzuciłem węgiel na ponad dobę wiec powinno środek ten wyciagnąć... także dalej jestem zamotany...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacekkudla :

Szymonie tak troszkę z innej beczki, czy Ty też nie miałeś jak ja obecnie wykrywalnych (na początku przynajmniej) NO2 i NO3? ja mierze od początku i póki co nie wykrywalne ni jedno ni drugie... Pytanie do Ciebie gdyz domyślam się iż jak w baniaku jest LR to część padłych istot się przeistacza w NO2 i NO3 natomiast jak to u nas jest an ceramice?

Trochę późna odpowiedź ale ostatnio mocno zajęty jestem ;(

U mnie przy ceramice wymieszanej z żywa skałą od samego początku i bez przerwy było , jest i mam nadzieje ,że będzie nie mierzalne PO4, NO3 i NO2 .

2-3 kostki na dzień , o ile nie jest to karmienie 3-4x na dzień po 2-3 kostki ;) ( niektórzy piszą takimi właśnie skrótami myślowymi ;) ), nie powinno zrobić krzywdy zbiornikowi , ja na początku karmiłem podobnie.

Co do odstawienia bakterii to chyba za wcześnie by zobaczyć tego efekt - poczekaj 5-10 dni , bo jeśli to było przyczyną to trochę zejdzie zanim efekty będą widoczne.

A co do węgla to chyba powinien deczko dłużej niż dobę popracować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po 3 dniach od kiedy jest węgiel zmiany żadnej a nawet gorzej, zaczęły ryby się źle mieć, jeden antias raczej rana nie doczeka, możliwe że więcej ma się podobnie tyle że ich nei widzę...

poniżej fotki z obecnego mlecznego baniaka... podpowiedzcie coś bo normalnie głupi całkiem jestem...

3692-dscn0525_1024x768.jpg

3692-dscn0526_1024x768.jpg

3692-dscn0529_1024x768.jpg


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak kwitnienie :/ nie przesadziles z bakteriami ?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to jedna z koncepcji, z tymi bakteriami, bo dawałem co 2-3 dni fiolkę biodigesta... teraz całkiem odstawiłem i węgiel wrzuciłem i czekam... ale koralom i rybom nie wsmak to wszystko...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, jak masz to włącz lampe uv ...powinno pomóc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ci pisałem lampa UV na max 2 dni i będzie cacy masz pierwotniaka


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego w 112l,nie wróży to nic dobrego.

Czy zauważyłeś mocny zapach jak gdyby chloru wydobywającego się z akwa?

U mnie stan ten utrzymywał się przez 3-4 dni,odpieniacz szalał,pluł mokrą pianą w potwornych ilościach.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, zapodałem lampe UV (WIELKIE DZIĘKI ROBERCIE!!!) i zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Wrzuciłem także watę filtracyjną coś może też wyłapie...

Odpieniacz jakby troszkę więcej przed włożeniem lampy wyyrzucał syfu, zobaczymy ile będzie teraz wywalał...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Neno :
jacekkudla :

Szymonie tak troszkę z innej beczki, czy Ty też nie miałeś jak ja obecnie wykrywalnych (na początku przynajmniej) NO2 i NO3? ja mierze od początku i póki co nie wykrywalne ni jedno ni drugie... Pytanie do Ciebie gdyz domyślam się iż jak w baniaku jest LR to część padłych istot się przeistacza w NO2 i NO3 natomiast jak to u nas jest an ceramice?

Trochę późna odpowiedź ale ostatnio mocno zajęty jestem ;(

U mnie przy ceramice wymieszanej z żywa skałą od samego początku i bez przerwy było , jest i mam nadzieje ,że będzie nie mierzalne PO4, NO3 i NO2 .

2-3 kostki na dzień , o ile nie jest to karmienie 3-4x na dzień po 2-3 kostki ;) ( niektórzy piszą takimi właśnie skrótami myślowymi ;) ), nie powinno zrobić krzywdy zbiornikowi , ja na początku karmiłem podobnie.

Co do odstawienia bakterii to chyba za wcześnie by zobaczyć tego efekt - poczekaj 5-10 dni , bo jeśli to było przyczyną to trochę zejdzie zanim efekty będą widoczne.

A co do węgla to chyba powinien deczko dłużej niż dobę popracować ?

Hejka, przy akwa prowadzonych na naszej ceramice(nie wiem jak to jest z francuską czy niemiecką,tu musiałbyś zapytać ludzi którzy jej używają...) w stosunku 60-70%ceramiki do 40-30%LR lub mniej,NO2,NO3 będzie niewykrywalne,oczywiście o ile akwa jest prowadzone "normalnie"(odpowiedni odpieniacz,obsada,karmienie itd...).Przy miękasach i lps "trzeba" dećko NO3 podnosić,ja osobiście robie to najprostszą metodą;),stosuje 2 spore gąbki,które są płukane na przemian raz w miesiącu lub rzadziej,przez co udaje mi sie podnieść NO3 do poziomu 3-5. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem parametry dziś i dalej NO2 i NO3 niewykrywalne, Mg~1200, Ca~400, kh~7,7 więc nic się nie zmieniło prócz mleka w baniaku... no ale będe raportował dalej....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakwit pierwotniaków jak koledzy wcześniej pisali, UV powinna załatwić sprawę w max 2 doby, przesadziłeś grubo z bakteriami, niestety sporo zwierzaków pożytecznych mogło polecieć z braku tlenu, z tego powodu też ryby mogly polecieć, przy takim zakwicie pierwotniaki zużywają olbrzymie ilości tlenu, ja bym jakąś pompą starał się sfalować mocno powierzchnie wody, żeby dostarczyć jak najwięcej tlenu, sam odpieniach może nie wystarczyć, do tego jeszcze bym obniżył poziom wody w kominie, może i będzie hałas, ale też wymiana gazowa bedzie duzo lepsza:waving Póki jeszcze z tanka nie jedzie jak z szamba to bądź dobrej myśli, wyjdzie na prostą, a Ty bedziesz bogatszy w doświadczenia ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przeserdecznie,

Dziś rano już woda niemalże "kryształ" także wielkie dzięki wszystkim za konstruktywne podpowiedzi no i RobertowiK za pożyczenie awaryjne lampy UV w niedzielny poranek ;)

Pytanko teraz jak długo to jeszcze traktować UV no i jakie dalsze kroki polecacie?

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.