Skocz do zawartości
mustang

Kupilem żywa skale (tragiczny stan) - pomocy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem skale 19 kg do nowego aqwa 350l w reefshopie tak jak polecaliscie. Skala dotarla do mnie po 3 dniach od nadania temperatura w której byla transportowana to +2*C, wyglada na obumarłą strasznie smierdzi mi teraz ze zbiornika, wylatuje jakis szlam.

Jeżli ten co wysyła paczkę by sie interesował jaką firmę wynajmuje do wysyłki by mojej tragedi nie było Niewiem co mam robic jestem załamany tym aqwa, mam dobra filtracje i odpieniacz miniflotor. Co mam robić!!! Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 350 litrach masz miniflotor ??

Jeśli możesz to albo zmień odpieniacz albo pożycz od kogoś kto ma w zapasie jakiś bo IMO to mało

Do mnie tez przychodziła skała z reefshopu zimą , zimna i było OK. Nawet wszystkie kraby przeżyły ..;)

Skałę trzeba było opłukać , oczyścić. Staraj się dotlenić wodę - ruchem jej powierzchni tj lustra - np jedną z pompek ustaw tak by poruszała lustro wody

A pzrede wszystkim dobry odpieniacz - bo to on jest teraz najbardziej obciążony.

Ratunek może być też w podmianach wody

MOże ktoś inny coś jeszcze podpowie

BTW jaka to filtracja ?

Darek S


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, z prawie każdej skały wydostaje się dużo syfu. Z mojej przez pół roku ... Jakieś robale tam siedza i żrą skałę, drążąc ją.

Poza tym w większosci wypadków wygląda optyczny nie jest ciekawy. Fioletowe kolorki , ładne zielone makroglony itp pojawiają się po jakimś czasie.

Nowa skałą z frachtu jest brzydka po prostu

Zobacz na stronie kolegi

http://www.aqua.un.pl

Ale tam pracuje odpieniacz Deltec AP600 ...

Darek S


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jakieś robale tam siedza i żrą skałę, drążąc ją.

a wiesz po co i dlaczego ? :) , a tak moim zdaniem to super że draża ;) , gorzej by było jak by ich nie było.co do nowej skały z frachtu to taką na podmiane z pare kilo z wiosną zakupie ,a pozatym kto madry kupuje zimą co kolwiek ;):) .co do smrodu zapodaj tam ozon na pare dni i przestanie smierdzieć.nie zapomnij o mixerze ,co do odpieniaczy to deltek to taki sam wynalazek jak aqa- medik , kawałek badziewiastego plastyku i nić więcej.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... a jaki odpieniacz polecasz?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

Ten co wysyłał - to ja. Ten z którym Pan rozmawiał telefonicznie to też ja. Widzę z przykrością, że zapomniał Pan treści tej rozmowy.

ZOSTAŁ PAN POINFORMOWANY o terminie wysyłki, paczka wyszła zgodnie z ustaleniami, wysłałem Panu potwierdzenie faktu nadania paczki. Prosże nie mieć do mnie pretensji, że nie odbierał Pan poczty. Tak jak Panu powiedziałem w trakcie rozmowy - przykro mi że tak się stało - ale DZIWI mnie fakt, ze widząc iż ma do Pana przyjść paczka, znając nr tel. do firmy kurierskiej NIE ZADZWONIŁ Pan z pytaniem gdzie jest paczka którą winien Pan otrzymać? Tak jak starałem się to Panu wytłumaczyć w trakcie rozmowy - to NIE NASZ pracownik wozi te paczki - po nadaniu jej reszta jest w rękach klienta - umówienie się z kurierem na konkretną godzinę , czy tez miejsce odbioru paczki. Nie wiem dlaczego Pan pomysłał że może paczka nie została wysłana, skoro do Pana nie doszła - gdybym ja był na Pana miejscu, to pozwoliłbym sobie na telefon do firmy kurierskiej albo choć do nas do sklepu - otrzymałby Pan wtedy ustne potwierdzenie tego co się stało - czyli faktu nadania paczki.

I proszę nie mieć za to do nas jakichkolwiek pretensji - gdyz nie widzę tu żadnej winy naszej firmy - wszystko było wczesniej ustalone, o wszystkim był Pan poinformowany - gdyby zainteresował się Pan losem paczki, a nie czekał następne dwa dni i dopiero zadzwonił Pan do naszej firmy sytuacja wyglądała by na pewno zupełnie inaczej.

Swoją drogą - pierwszy raz GLS nie dostarczył paczki na drugi dzień - ale tak jak Panu powiedziałem może Pan zareklamować niewłaściwie wykonaną usługę - tyle że musi być sporządzony protokól podczas odbioru paczki - co również Panu doradziłem. To tyle powiem jako właściciel firmy.

Prywatnie zaś - dziwi mnie to, ze przez telefon ludzie zachowują się inaczej, natomiast przez net - zupełnie inaczej. Dużo łatwiej przychodzą osądy i zarzuty, choć czasem niewłaściwie skierowane. Proszę nie odebrac tego personalnie, ale takie nasuwają mi się czasem wnioski - choć nie uważam abyśy zawsze pozostawali idealnie bezbłedni i nieomylni.

Reasumując - przykro mi że tak się stało - jednak winić (pośrednio) powinien Pan samego siebie.

Takie jest moje zdanie w tej sprawie.

Pozdrawiam

Przemysław Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mustang....

dales ciala kolego nie interesujac sie przesylka...tym bardziej ze mamy zime i warunki drogowe zmieniaja sie blyskawicznie.....

grzesiek juz Ci powiedzial...ze zakopow "zywego" nie powinno sie robic zima....lepiej poczekac kilka tygodni niz wywyalic kasiore w bloto....bo cos tam nie dojechalo...albo panu zepsul sie po drodze samochod...albo jeszcze inny kataklizm nastapil...

jesli Ci bardzo zalezy to sam jedz i przywiez..w odpowiednich warunkach...(ja osobiscie wraz z silna grupa pod wezwaniem..;)...tak uczynilem)......

skale mam nadzieje uratujesz..bo co masz nie uratowac...i cos pozytywnego na koniec..;). masz troche przykra lekcje na cale zycie....

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zibi...dlaczego Ty jeszcze dziecko drogie nie spisz o tej porze....:;)..;).....ahahahahahahahahahahaaaaaaaaa

pozdrawiam


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac Zle to napisałem wersje AP to dla mnie juz przezytek tak jak dla Zbycha wapno TM/ i ztym się z nim wpełni zgadzam ,to nie działa / a z delteka to tylko i jedynie Turbo skimery. z USA to etesa jeszcze nie testowałem ,nieodpowiadają mi pompy rodem USA raczej ich specywiczna praca to coś ala pralka .i zostaje narazie przy venturim delteka i pomp aqabee ten wynalazek mi jakoś lepiej leży to taka jakby radziecka maszyna nie do za...bania/czytj- zajechania w swej prostocieiniewiem i niewim do jakiego kawałka plastyku byś to podlączył w /ustawieni - rozwiazaniu deltc turbo skimer / to to odpieni.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano niespie , bo mama pozwolila mi troche poczytac nano po dobranocce ;)

Posty mustanga i Przemka to sa dwa posty roku ;) buachacha :) , przypomnial mi sie tutaj kawal Bogusia Lazuki , ktory "troche" tutaj pasuje hehe,

wypadl Bogus na scene i opowiada tak ;

Spotykaja sie dwie sasiadki jedna gluchawa a druga slepawa i jedna mowi do drugiej(ta slepawa) ..Pani kochaaaana , tego roku to taki nieurodzaj ..ogoreczki takie male , a pomidirki to takie tyci tyci sienkie lololo takie ociupenkie pokazuje :D a ta glucha kiwa glowa i kiwa i w koncu przemowila tak ; wie pani ale z tego naszego sasiada to moze byc calkiem dobry czlowiek :)

Ta jej o pomidrach prawila , ogorkach a ta rozumiala ze o sasiedzie mowa :) hehe zrozumialy sie swietnie ;)

pozdrawiam :)

Ps; Otoz to Panie Grzegorzu , wapno tm nadaje sie tylko na dodatek do tynkow:D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do delteca

Ja jestem pod jego wrażeniem. Piana gęsta, równiutka, wysoka, w kubku co trzeba.

BTW kazdy odpieniacz to kawałek plastikowej rury, za którą ostatecznie można dać 100 zł a nie np 1700 !!!

Nie odnosicie takiego wrażenia

Porównując kompikację budowy odpieniacza do budowy np video a reacje cenowe, gdzieza jednego delteca można kupić trzy magnetowidy lub jeszcze więcej DVD to nóż się w kieszenie otwiera

Dotyczy to też cen reaktorów, mixerów i wogóle większości morskich klamotów

Rozumiem drogie zwierzęta - bo jadą/lecą z daleka, cło itp ale plastiki :>>>>>

Jaki konkretnie odpieniacz polecacie do takiego 350 l akwa

Darek S


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz kolejny przypadek ze skala wyslana z reefshopu przemarzla. Chyba to nie najlepszy moment na robienie takich promocji. Od czwartku ma byc cieplo. ;)

Darek S: ceny sa takie bo chinczyki tylko weipro potrafia na razie robic. Ale jak skopiuja Delteki to ceny spadna. Pytanie czy skopiuja, bo jednak odpieniaczy sprzedaje si emneij niz elektroniki domowej.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o sprawę odpieniacza to uważam ze i Grzegorz ma rację i Darek S. Sprawa jest prosta zalezy kto z jakiej półki startuje,ja startowałem od Weipro a potem przeszedłem na Delteca i jestem "posikany" z wrażenia, Grzegorz jechał na Deltecu ale przeszedł na coś z wyższej półki i dla niego Deltec to taki Weipro.

Sprawa Delteca hmmm, nie dokońca zgodzę się z Darkiem S że można za Delteca kupić trzy DVD lub więcej, jak będziesz chciał kupić profesjonalne DVD to i dwa Delteci ci nie starczą na jedno DVD, jak kupisz firmy Blue ... to faktycznie masz 5 szt. DVD ;). A sprawa prostoty budowy, myślę ze właśnie za takie proste rozwiązania które dobrze fukcjonują firma Deltec każe sobie płacić słono.

P.S. Kwestia skały, no cóż kiedyś nie zainteresowałem się co mówi pani na peronie ogłaszając że pociąg przyjedzie na inny peron z moja skałą, przeniesienie skały do bagażu przez technicznego kosztowało mnie 30 zł, a kolega za swoje opieszalstwo.......

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i mam mieszane uczucia,ja wysłałem ty sie martw co dalej argument do kitu Jak bym wiedział że bym sie przewrócił to bym sie położył- głupia gatka .Pożycz od kogoś odpieniacz- to nie sól od sąsiadki- drętwe rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się z wami zgodzić nie mogę.

Zakładamy taką sytuację.

Zamawiam 25kg skały(jeden box) u Przemka. Ten przyjmuje zamówienie, pakuje wszystko w karton, opisuje jak się należy i woła kuriera. Kurier przybywa, paczuszkę odbiera i zobowiązuje się w przeciągu powiedzmy 24 godzin dostarczyć. I tu rola Przemka się kończy, no poza podaniem mi numeru listu przewozowego. Teraz to moja sprawa żeby zadzwonić do kuriera i się dopytać kiedy do mnie dotrze, czy powiedzmy da radę dzisiaj czy dopiero jutro, kiedy i o której godzinie. Kurier działa jak działa i mało go obchodzi czy np. dostarczy nam paczkę na początku trasy powiedzmy rano czy dopiero pod koniec około 18. Uważam, że zwłaszcza w okresie zimowym powinniśmy się losami przesyłki zainteresować. Ja osobiście gdybym coś zamówił i czekał na przesyłkę to zainteresowałbym się kiedy i o której kurier ją dowiezie. Po pierwsze większość firm kurierskich udostępnia możliwość śledzenia przesyłek przez www a jak nie to można dzwonić 24godziny na dobę. I niewidzę powodu żeby zwalać winę na sklep, że wysłał i d*pa. Wysłali i podali numer listu, dalej martw się sam.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy powiedzmy w przeciagu 24h- umowa to umowa żeby skały sie posrały- ma być i.................. a przesyłki kurierskie dobiera sie do potrzeb ma być o tej i otej i koniec nie dzwonił bym aby sie dowiadywać czy jest tu czy tam bo mnie to pełen zwis widocznie ta firma zajmuje sie zdjeciami z wakacji -mam w nosie a raczej w d.... takie przesyłki niech Przemek doliczy pare groszy za szczeólne przesyłki ale bez tłumaczenia ---dałem kurierowi i seee dzwon tak to zrozumiałem A kuriera to mam w d*pie -Podjoł sie jego sprawa JESTEM w handlu 15 l i nie jednego bym nauczył jaki to kawałek chleba staram sie unikać błędów których ja nie unikłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :

[] .Pożycz od kogoś odpieniacz- to nie sól od sąsiadki- drętwe rady

Nie taka drętwa - bo w tej akurat chwili jestem w stanie pożyczyć od kolegi odpieniacz - bo stoi pusty - stąd rada. Każdy patrzy pod pewnym własnym kątem i to dobrze, bo są w ten sposób różne pomysły.

Pewnie prościej poradzić :kup porzadny odpieniacz do 350 litrowej rafy i już albo zjechać ( słusznie zresztą) gościa za to że zaspał i nie zadbał o własny interes. Chyba nie o to chodzi.

BTW z solą (morską - jak myślę ;) ) od sasiadki byłby pewnie większy problem niż skombinowanie odpieniacza w mieście od kogoś

Znasz może taka firmę przewozową, której pracownik stoi pod drzwiami od rana do wieczora na mrozie czekając na łaskawe przyjście klienta, bo ma dla niego paczkę ?

Zostawia avizo i do widzenia

Darek


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Piona? niebędę dalej tematu wiercił, widzę, że pieniacze dalej na tym forum są, byli i będą ;)

A z drugiej strony takie podejście jak prezentujesz to raczej źle świadczy o tobie. Zamówiłem i niech się martwi sprzedawca, to może jeszcze paczuszki nieodbierać bo godzninę później dotarła?? Troszke kultury osobistej, wyrozumiałości i koleżeństwa. Po jakiego grzyba robić zamęt i na sklep winę zwalać skoro mozna samemu sprawę popchnąć, wkońcu towar w paczce jest dla nas i to nam zależy żeby dotarł świeży. Chyba że jesteś z tych co wolą poczekać i odebrać troszke podmęczone, żeby było z czego sensacje robić.

pozdrowionka:D

Ps. Zaraz upomnienie od admina dostane za pieniactwo:P


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie wam pogadac a umnie coraz gozej pojawily sie glony brunatne ktore pokrywaja caly zwir woda cuchnie , wymienilem odpieniacz pozyczylem od kumpla turbo flotor ledwo wlazl ale nie widze poprawy . chyba wszystko wypier...ole i zrobie od poczatku skalke przesle gratis do umum (tylko poczekam na mroz) ikupie nowa tym razem u konkurencji , konkurencja lała ze smiechu jak jej to dzisiaj napisalem jak potraktowli mnie powaznie a przeciez dopiero zaczynam masa zakupow przedemna , napiszcie gdzie kupowac bezpiecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za swoim- o mojej kulturze ty nie bedziesz decydował .jesteś za cienki ,aby prowadzić z tobą rozmowę.A co ja repręzetuje to ty tylko 5 schodów poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki noell

widze ze nie tylko ja tak wtopilem i popelniam bledy duzo wiecej osób wtopilo w te promocje . prawda jest taka ze jak cos jest tanie to do d..py http://rafa.home.pl/reef_news.php?pn1=1&pn2=1&pn3=218324&pn4=218215&site=1

ciekawe kiedy ona zyła?

i kto z niej usunoł zycie i kiedy

kto to odkupił

bede prowadzł własne dochodzenie piszcie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.