Skocz do zawartości
Qbab

Nowa zabawka dla "chemików"

Rekomendowane odpowiedzi

Przydatny w zasadzie dla firm zakładających i serwisujących zbiorniki.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz z naszego forum moze wiecej z wlasnego doswiadczenia podzielic sie uwagami na temat tego urzadzenia?

thx


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie na jakiej zasadzie to działa ? bo jak trzeba sypać odczynniki a mała kamerka w pudełku "czyta" kolor i obrabia to jakiś program na kompie to ... o kant :clowning pobić taką zabawke...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne sa te informacje na stronie producenta

1.Slaby opis np. na ile pomiarow wystarczy tych odczynnikow przy zakupie calego setu.

2.Mozna kupis samo urzadzenie lub komplet z odczynnikami natomiast niewidze cen samych odczynnikow (czy wogole sa oferowane a jezeli tak czy ceny nie z kosmosu)

Jestem ciekaw ile osob nabylo to ?


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi - spectrofotometry to dosc zaawansowane urzadzenia. W wiekszosci laboratoriow sa uzywane wiec nie wiem czemu biadolisz. Dla mnie najwiekszy problem w oznaczaniu np NO3 to odczyt koloru. Taki spectrofotometr jest niewrazliwy na zewnetrzne swiatlo, poza tym co jest chyba najwazniejsze dla mnie, podaje dokladne, powtarzalne wartosci. Dzieki temu widzisz postep albo dzienne zmiany w zawartosci NO3, a nie tylko 50-25, 25-10, 10-5 itp. Dwa lata pracowalem w laboratorium analiz srodowiskowych, miedzy innymi obslugiwalem spectrofotometr - mowie Ci bedzie super jak to wyjdzie. O ile oczywiscie bedzie dobrze zrobiony.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester - nie obchodzi mnie czy tam siedzi spektrofotometr czy coś innego ale jak tam siedzi zwykła mini kamera to wole sam odczytać kolor , no chyba że to zabawka adresowana dla daltonistów ...

Wychodzi na to że to pudełko tylko czyta kolor z tradycyjnych testów.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem działa podobnie do Hanki. W środku jest dioda emitująca jakieś światło a po drugiej stronie kuwety fotoelement odbierający światło po przejściu przez kuwetę z wodą.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi, to szacun jak potrafisz odczytać po4 z testu - 0,02 może 0,1 heh

Niestety to hobby robi z ludzi pod pewnym względem perfekcjonistów i dla większości ma to różnice czy no3 jest 5, 10, a może 1.

Sam używam hanki i nie uważam się za daltonistę, więc troszkę się zagalopowałeś z wydawaniem opini o użytkownikach tego typu "urządzeń".


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy się zagalopowałem ? ... powinienem napisać że " to zabawka adresowana dla daltonistów "i leniuchów nie chcących wytężyć wzroku i użyć szarych komórek, natomiast odczytanie poprawnie 0,02 a 0,1 nie stanowi najmniejszego problemu. Chyba Włodek dał mi odpowiedz na moje pytanie ale czy ten fotoelement nie jest zwykłą mini kamerką ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi, nie jest to minikamerka. Nadajnikiem jest dioda emitująca określoną długość fali a odbiornikiem fotoelement mierzący tą falę po przejściu przez ciecz. W 2009 roku, jesienią na Zlocie w Bolszewie była premiera tego urządzenia i wykład z pokazem. Byłem i widziałem. Wtedy był to jeszcze prototyp.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spektrofotometr


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo coś w sprawie polskiej hanki :) bo na stronie nadal można kupić urządzenie ale nadal nie ma odczynników i nadal nie wiadomo czy zostały wyeliminowane problemy z odczytem


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem :rolleyes:

Urządzenie będzie już na dniach, chyba premiera miała być na targach ?

W każdym razie, obiecane mam jako Wasz przedstawiciel - że dostanę jedną sztukę do testów, żeby sprawdzić jak to się ma do dużej Hanki i żeby Wam wszystko opisać.

Także........ czekamy B)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ,pewnie tak - pod jednym warunkiem - jak dostanę :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nasza drużyna, wierzymy że coś będzie z tego :rolleyes:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem jakies 3 tygodnie temu w Krakowie w Aquareefie, rozmawialem z tworca tego urzadzenia i zrobili przy mnie jego prezentacje. Musze powiedziec ze jest to super urzadzenie zarowno pod wzgledem technicznym jak i wizualnym. Jak wejdzie na rynek napewno stanie sie szybko przebojem.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny już znane, ciekawe jak będzie wyglądała sprawa odczynników, bo jeśli nie będą drogie to może faktycznie się to kalkulować. Plus ten Design B)

Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem :rolleyes:

Urządzenie będzie już na dniach, chyba premiera miała być na targach ?

W każdym razie, obiecane mam jako Wasz przedstawiciel - że dostanę jedną sztukę do testów, żeby sprawdzić jak to się ma do dużej Hanki i żeby Wam wszystko opisać.

Także........ czekamy B)

w takim razie czekam z niecierpliwoscia na testy porownawcze :smilieA13:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzym plusem tego urzadzenia jest jego soft. Mozna sobie dowolnie przegladac badane parametry w postaci roznych wykresow, tabelek itp na kompie, takze mamy bierzacy wraz z historia obraz zmian parametrow w Naszym zbiorniku. Sam pomiar jest w zasadzie natychmiatowy.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat. jakieś newsy?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat. jakieś newsy?

Oficjalnie mówię :coffee: ni hu hu, nie wiadomo nic.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rafal to nie dostales od nich sprzetu do testowania aby sprawdzic co i jak.?


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rafal to nie dostales od nich sprzetu do testowania aby sprawdzic co i jak.?

No nie. :coffee:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.