Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

#253883 Jacek123 :

@Amnor-niestety pomiar Ph arm'em nie jest zbyt dokładny-przy najmniej w moim.Praktycznie niemożliwa kalibracja 7,00-zawsze pokazuje wyższą wartość niż płyn kalibracyjny.Nie ma też płynności pomiaru-pomiar przeskakuje co 0,26 jednostki.Na razie,moim zdaniem, nie można mieć zaufania do wyników pomiaru a już sterowanie np.reaktorem jest mocno ryzykowne.Poza tym, podłączenie kilku sond zakłóca pomiar Ph.Wg mnie,jeśli chodzi o pomiary Ph, Lajon jest dużo pewniejszy.

Uwaga godna zauważenia:waving. Już podjąłem kroki aby poprawić przytoczone niedociągnięcie. Prostota konstrukcji ARM sprawia, że procesor reaguje negatywnie na kilka czynników. Na szczęście tak jak już powiedziałem powyżej poprawiam software w tym względzie (liniowość pomiaru, poprawa kalibracji).

@Amnor otrzyma już nową wersję softu :) Jak się potwierdzi, że ok, wyślę chętnym zaprogramowany procesor lub sami będą mogli sobie ściągnąć soft ze strony www i zaprogramować we własnym zakresie (na razie mając dostęp do programatora itp.).

Poza tym porównywanie ARM do Lajona to duże wyróżnienie :) Pozwolicie że zaznaczę, iż ARM to konstrukcja amatorska, doskonalona, Lajon zaś to już urządzenie fabryczne, dopracowane.

Oczywiście dołożę starań, aby poprawić software, bo w nim jest parę luk.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufti, powiedz lepiej kiedy planujesz uruchomic dodatkowe porty 220v to bym sobie cyrkulacyjnymi sterowal :-)

teraz nie moge bo 3 zajmuje swiatlo i swiatlo sump oraz 1 na grzalke i... koniec :_)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufti!

Spora już obsuwa czasowa, kiedy wysyłka, jakieś znaczne zmiany wprowadzasz czy problem z czymś innym?

Baaardzo zniecierpliwiony

Pozdrowienia:waving:waving


Początek marca 2010 ruszamy: 100x38x40-160l,sump78x30x40-90l,odp.:DeltecAPH525,obieg:NewJet4500,cyrk.:2xKoralia3-3200l/h,ośw.:Boyu HQI-1x150W+T5-2x24+LED+went,LR-20kg,LS-18kg-Zwierzyniec w fazie ustalania;Akwa w zabudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@juart

Odpisałem Ci na priv, jaki to mój "inny problem" :)

W każdym razie już jestem. Wysyłka w piątek 30.04.2010. :)

pozdrawiam

Wojtek


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spojrzałeś na posty, najpierw był na ogólnym, a potem na priva ci wysłałem zapytanie.

Nie napisałem , że twój problem tylko z czymś.

Sorry, jeśli odebrałeś to osobiście.

Pozdrawiam:waving


Początek marca 2010 ruszamy: 100x38x40-160l,sump78x30x40-90l,odp.:DeltecAPH525,obieg:NewJet4500,cyrk.:2xKoralia3-3200l/h,ośw.:Boyu HQI-1x150W+T5-2x24+LED+went,LR-20kg,LS-18kg-Zwierzyniec w fazie ustalania;Akwa w zabudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jest gotowa wersja programu V2.14 zawierająca:

- poprawki w kodzie (zoptymalizowane działanie programu)

- poprawiona kalibracja pomiaru pH

- zwiększona dokładność i stabilność pomiaru pH do dokładności 0,03pH

- dodana funkcja ręcznego włączania 1 wyjścia jeśli wyłączone

Szczegóły dotyczące aktualizacji - na PRIV

Soft V.2.14 można też pobrać ze strony WWW:

AQUARM214.ZIP

i zaprogramować bądź na programatorze wyjmując procesor z podstawki, bądź podłączając się do płytki przez ISP (na płytce są pady pod podłączenie bez wyjmowania procesora. Można programwoać przez port LPT w komputerze - szczegóły - PRIV)

Aktualnie Planowana wersja V2.20 zawierająca już obsługę update softu przez złącze RS232 (np. przez przelotkę RS232/USB).

Teraz pracuję również nad poprawą pomiaru zasolenia dla mierzenia w tym samym zbiorniku, w którym są zamoczone pozostałe elektrody.

pozdrawiam

Wojtek


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim oczekiwaniu wkońcu dostałem ARM wersja 2.14, podłączony jest już pare dni i wszystko śmiga jak należy. Niemam z tym sterownikiem żadnego problemu polecam tą zabawke :reading

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś stosuje może ARM jako regulator temperatury ?

Jak się sprawuje ?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#258126 mufti :

Aktualnie Planowana wersja V2.20 zawierająca już obsługę update softu przez złącze RS232 (np. przez przelotkę RS232/USB).

Teraz pracuję również nad poprawą pomiaru zasolenia dla mierzenia w tym samym zbiorniku, w którym są zamoczone pozostałe elektrody.

Wiadomo coś więcej o wersji 2.20 ? :) jakiś wstępny przewidywany czas ukończenia?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna wersja programu V2.16 do pobrania ze strony www.sq9gl.com zawierająca:

- poprawki w kodzie (zoptymalizowane działanie programu)

- poprawione działanie pomiaru gęstości (zasolenie)

- dodana funkcja korekty pomiaru pH i ORP przy pomiarze sondą konduktometryczną (zasolenie)

- dodana funkcja ręcznej korekty fluidów pH4 i pH9. Możliwość ręcznego definiowania bez konieczności posiadania fluidów!

Program ten można zaprogramować w procesorze programatorem ISP, na zewnętrznym programatorze, albo wymienić procesor (PRIV).

Sienki

Następna planowana wersja to już V2.20 wprowadzająca możliwość wgrywania softu przez port RS232/USB.

Przewidywany czas ukończenia i publikacji - koniec sierpnia 2010.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275304 mufti :

Aktualna wersja programu V2.16 do pobrania ze strony www.sq9gl.com zawierająca:

- poprawki w kodzie (zoptymalizowane działanie programu)

- poprawione działanie pomiaru gęstości (zasolenie)

- dodana funkcja korekty pomiaru pH i ORP przy pomiarze sondą konduktometryczną (zasolenie)

- dodana funkcja ręcznej korekty fluidów pH4 i pH9. Możliwość ręcznego definiowania bez konieczności posiadania fluidów!

Program ten można zaprogramować w procesorze programatorem ISP, na zewnętrznym programatorze, albo wymienić procesor (PRIV).

Sienki

Następna planowana wersja to już V2.20 wprowadzająca możliwość wgrywania softu przez port RS232/USB.

Przewidywany czas ukończenia i publikacji - koniec sierpnia 2010.

Więc mam nadzieję, że z początkiem września będę mógł już złożyć zamówienie na tą wersję :D


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie Mufti :-) dzis upgradeuje :-)

Ja bym tylko sugerowal abys na stronie umieszczal changelog:

Bedzie wiadomo co zmienione nie wchodzac na forum :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www.sq9gl.com jest najnowsza wersja softu V2.20 do Aqua Reef Meter.

Jest to wersja zawierająca wszystkie poprzednie poprawki oraz przede wszystkim zawierająca bootloader umożliwiający wgrywanie nowszych wersji softu do kontrolera poprzez kabelek RS232/USB przez użytkownika.

Program Aqua Reef Meter ma już uaktywnioną funkcję aktualizacji softu przez RS232/USB w kontrolerze ARM.

Zatem gdy pojawi się nowsza wersja softu, można ją władować we własnym zakresie :)

Aplikacja jest gotowa i wygląda mniej więcej tak:

1586-arm_appl.jpg1586-img_1700.jpg

Na razie umożliwia odczyt mierzonych parametrów: Temp., Gęstość (Zasolenie), pH, Redox, rysowanie wykresów czasowych dla tych parametrów w przedziałach cykli zmian od co 1 sekundy do co 1 miesiąca oraz wyświetla stan załączonych wyjść.

Niebawem w nowszej wersji aplikacji będzie możliwość ustawiania parametrów z komputera PC.

Aplikacja ta działa również z dotychczasowymi wersjami ARM posiadającymi kabel RS232 :)

Nowość!

Dodatkową planowaną nowością jest zastosowanie modułu przewodowego bluetooth. Właśnie pracuję nad możliwością opcjonalnego montażu bluetooth zamiast kabla RS232. W efekcie ARM zgłosi się jako kolejny port COM. Aplikacja będzie działać jak dotychczas, tylko bezprzewodowo. Zasięg do 10m.

Oczywiście będzie istniała możliwość domontowania tego modułu do każdego egzemplarza ARM w wersji 2.X.

Pozdrawiam

Wojtek

SQ9GL


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zaiązku z tym, że od kilku dni sprzęt u mnie zainstalowany mam kilka pytań:

1 - na odczycie mam duże skoki pH (skacze w bliżej nie określonych przedziałach zazwyczaj co około 0,08-0,16-nawet 1,5 jednostki). Sonda Hydrometu skalibrowana fluidami 4 i 9. Co może być przyczyną ? Czy to normalne ? Może sonda musi się wymoczyć ??

2 - Mam problem z odpaleniem programu ARM pod Windows 7. Po uruchomieniu CMD i wprowadzeniu polecenia otrzymuję komendę o błędzie.

3- Czy można odpalić program na palmtopach typu MIO 560 pod Windows Mobile ?

Na razie tyle :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie elektrody podłączyłeś? ORP? pH? LF? Nie napisałeś w jakim czasie masz te skoki pH?

Co parę sekund, minut, czy w większych przedziałach?

2. Odpalenie pod Win7.

W pliku Readme.txt jest napisane, że należy uruchomić wiersz poleceń (CMD) z uprawnieniami administratora. W tym celu należy z menu Start wybrać Akcesoria i prawym przyciskiem uruchomić Wiersz poleceń z opcją "Uruchom jako Administrator". Po tym zabiegu polecenie zadziała :)

3. Nie można odpalić programu pod Windows Mobile. Potrzebny kompilator pod tą platformę. Ale pomysł dobry. Może pomyślę?...:)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie elektrody podłączyłeś?podłączyłem sondę pH Hydromet ERH-111

Nie napisałeś w jakim czasie masz te skoki? co kilka sekund. Mam na 4 wyjściu ustawione, żeby uruchamial sie elektrozawór z CO2 gdy pH osiągnie powyżej 6,15.

2. Odpalenie pod Win7.

W pliku Readme.txt jest napisane, że należy uruchomić wiersz poleceń (CMD) z uprawnieniami administratora. W tym celu należy z menu Start wybrać Akcesoria i prawym przyciskiem uruchomić Wiersz poleceń z opcją "Uruchom jako Administrator". Po tym zabiegu polecenie zadziała :)jakoś umknęła mi ta magiczna literka "b" :-)

Reszta ustawień spisuje się znakomicie, stosuję go również do regulacji temperatury, jedynie nie mam jeszcze podłączonej elektrody do pomiaru redox.

Co do Windows Mobile to dla mnie osobiście byłoby to bardzo wygodne, ale jak sie nie ma tego, co się lubi...;-)

Acha przydałoby się jeszcze kilka gniazdek :-) Szacuneczek dla Twórcy :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#289533 mufti :

3. Nie można odpalić programu pod Windows Mobile. Potrzebny kompilator pod tą platformę. Ale pomysł dobry. Może pomyślę?...:)

to mysl prosze myśl i jeszcze jak by się dało tak zeby na pda były wyświetlane wszystkie dane;) to już w ogóle szał


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może w drugą stronę... co zrobić, żeby uruchomić Twój program na starym sprzęcie np komp 486 i pod win 98 ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wymagań co do procesora. Powinno działać na 486, ale problem jest z biblioteką Active-X, która wymaga systemu 32-bitowego. Poszukam wersji na 16-bitowy system i odezwę się.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto zapowiedź nowej wersji kontrolera Aqua Reef Meter V3.0

Właśnie opracowuję prototyp nowej wersji kontrolera, posiadającej kilka nowych funkcji, w tym:

- interfejs Bluetooth

- interfejs USB

- 5 wyjść sterujących 230V

- pomiar zasolenia z izolowanym podłączeniem sondy konduktometrycznej

- pomiar pH dokładniejszy w stosunku do poprzedniej wersji (nawet trzykrotnie)

Oto zdjęcia prototypu. Działa już USB i bluetooth! :D

1586-img_1763.jpg

1586-img_1764.jpg


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Grzecznie ustawiam się w kolejce oczekujących :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.