Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

he he numeracje opanowalem - marker i zaznaczylem numery na gniazdkach :)

Co do ustawien swiatla glownego to nie ma problemu - opanowane

tyle ,ze : swiatlo mam tak :

1 grupa od 12.30 do 23.30 glowne swiatlo

2 grupa od 13.33 do 23.59 takie startowe (bo nie mam jeszcze obiecanego 3 miesiace temu 0-10V :p )

3 swiatlo - nocne i te musze dac od godz 00.00 do 8.15

Problem polega na tym, ze po wylaczeniu o 23.59 jest minuta przerwy i nie da rady tego obejsc :(

Edytowane przez Mariusz1974 (wyświetl historię edycji)

1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę, ustaw nocne na ten sam czas lub minutę przed wyłączenia drugiej grupy. Musi zadziałać:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie da rady - Mufti pisal wczesniej - musi byc dobowo (nie przechodzic przez polnoc ) i to wlasnie mnie boli echhhh


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jakos powolutku ogarniam sterowniczek , zauwazylem ,ze ustawianie z PC jakos dziwnie dziala - nie ma pewnosci ,ze w ogule zadziala :(

Przygode z termometrem tez zaliczylem he he z tym , ze podgrzanie dalo tytlko tyle - odpadl czujnik calkowice :)

Dzieki temu ,iz podobne mam w domu (1 wire) udalo mi sie to poskladac :)

I wymyslilem jak zrobic "przejscie przez polnoc" dla swiatla nocnego : prosty przekazniczek podlaczylem do wyjcia zasilajacego swiatlo dzienne (jest zasilanie -styki otwarte i off: brak zasilania styki opadaja i wlaczaja nocne)

Plywa mi jeszcze PH - ale to wina braku plynow kalibracyjnych (dopiero jada do mnie)


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sterownik własnie do mnie dotarł. Instalacja przebiegła bez problemów.

Ale mam pytanie. Jako "Measure parameter" można wybrać F-Wave generator. Ale nie wiem jak rozumieć wartości które można wpisać w polu VALUE.

Może ktoś już korzysta z tych ustawień ??

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę nie ma jeszcze aktywnej funkcji dozowania i generowania fali.

Obie funkcje będą dostępne w nowszej wersji softu. Niebawem (parę dni).


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w 3.51 jeszcze to nie działa...

Mufti, kiedy będzie nowa wersja softu ???

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w 3.51 jeszcze to nie działa...

Mufti, kiedy będzie nowa wersja softu ???

T

Ok. wtorku, 24.07 prawdopodobnie będzie soft 3.55.

Z uwagi na mój pobyt za granicą, nie mogę wcześniej upublicznić softu.

w nowym sofcie oprócz poprawek, kilka nowości, w tym kalendarz z ustawianiem załączeń na każdy dzień tygodnia osobno, D-doser, G-generator, kalibracja wyjść względem pomiarów (eliminacja odchyłek pomiarów w trakcie załączania wyjść), itd... :D


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opublikowałem nowy firmware Ver. 3.54, do ściągnięcia ze strony:

http://sq9gl.com/SOFTWARE/ARM35/AQUARM354.ZIP

Na razie do testów włączone są funkcje F-falownik i D-Dozownik.

Dla F-Falownika należy wybrać wartość od 1-1 do 9-9, co oznacza sekundy załączenia i wyłączenia. Np. 2-5 oznacza włączenie wyjścia na 2 sekundy i wyłączenie na 5 sekund.

Funkcja działa ciągle w zaprogramowanym czasie. Można ustawić wszystkie wyjścia niezależnie jako generatory (dla tych, którym nie przeszkadza stukanie przekaźników)

Dla D-Dozownika należy ustawić czas załączenia wyjścia w sekundach w zakresie 1-9999. Załączenie działa tylko raz w zaprogramowanym czasie w ciągu doby.

Docelowo prawdopodobnie opcja ulegnie modyfikacji do możliwości podania ilości powtórzeń dozowania co równy okres w zadanym czasie.

To jednak zależy od sugestii użytkowników?

Ponadto dodane jest w Menu ARM ręczne ustawianie opóźnienia reakcji parametru RO na czujnik poziomu wody. Aby ustawić to ustawienie prawidłowo należy wejść w menu do funkcji RO histerese i ustawić np. 20.0 (dwa zera) co odpowiada zwłokę ok. 20 sekund. Aby ustawić 5 sekund, należy zjechać na wartość 50. (jedno zero).

Niebawem kolejne usprawnienia, ale to po potwierdzeniu działania powyższych funkcji.

Do ściągnięcia jest również nowsza wersja programu na PC - V3.54:

http://sq9gl.com/SOFTWARE/ARM35/AquaReef354.ZIP

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze raz opublikowałem nowy firmware, tym razem kolejna wersja V.3.55, do ściągnięcia ze strony:

http://sq9gl.com/SOFTWARE/ARM35/AQUARM355.ZIP

1. Poprawiony pomiar parametrów w trakcie przełączania niektórych urządzeń z dużą impedancją, np. przetwornic, czy dławików w lampach. Mierzone parametry (T, pH, ORP, G) nie powinny mieć dużych chwilowych wahnięć w chwili przełączenia któregoś z wyjść z wyjątkiem wyjścia piątego, które posiada specjalny tłumik dla dużych impedancji obciążenia.

2. Wprowadzony po raz pierwszy prosty kalendarz. Można ustawić aktualną datę oraz osobno dzień tygodnia. Jest to funkcja przygotowana pod następną wersję softu, w której będzie możliwość dowolnego zaprogramowania wybranego wyjścia wielokrotnie z podziałem na wybrane dni (bądź domyślnie wszystkie 7 dni tygodnia).

Będzie możliwość zaprogramowania wybranych wyjść wielokrotnie w ciągu doby w różnych odstępach czasowych, z różnymi parametrami itd...

3. Poprawiono kilka innych rzeczy. Proszę o przetestowanie tych ustawień, czy działają prawidłowo?

Niebawem kolejne usprawnienia, ale to po potwierdzeniu działania powyższych funkcji.

Do ściągnięcia jest również nowsza wersja programu na PC - V3.54:

http://sq9gl.com/SOFTWARE/ARM35/AquaReef354.ZIP


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze raz opublikowałem nowy firmware, tym razem kolejna wersja V.3.55, do ściągnięcia ze strony:

http://sq9gl.com/SOFTWARE/ARM35/AQUARM355.ZIP

1. Poprawiony pomiar parametrów w trakcie przełączania niektórych urządzeń z dużą impedancją, np. przetwornic, czy dławików w lampach. Mierzone parametry (T, pH, ORP, G) nie powinny mieć dużych chwilowych wahnięć w chwili przełączenia któregoś z wyjść z wyjątkiem wyjścia piątego, które posiada specjalny tłumik dla dużych impedancji obciążenia.

2. Wprowadzony po raz pierwszy prosty kalendarz. Można ustawić aktualną datę oraz osobno dzień tygodnia. Jest to funkcja przygotowana pod następną wersję softu, w której będzie możliwość dowolnego zaprogramowania wybranego wyjścia wielokrotnie z podziałem na wybrane dni (bądź domyślnie wszystkie 7 dni tygodnia).

Będzie możliwość zaprogramowania wybranych wyjść wielokrotnie w ciągu doby w różnych odstępach czasowych, z różnymi parametrami itd...

3. Poprawiono kilka innych rzeczy. Proszę o przetestowanie tych ustawień, czy działają prawidłowo?

Niebawem kolejne usprawnienia, ale to po potwierdzeniu działania powyższych funkcji.

Do ściągnięcia jest również nowsza wersja programu na PC - V3.54:

http://sq9gl.com/SOFTWARE/ARM35/AquaReef354.ZIP


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufti a ty juz jestes w polsce? Jest szansa na plytke na ktora czekam? ;-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie opublikowałem kolejną wersję firmware V3.56.

http://www.sq9gl.com/SOFTWARE/ARM35/AQUARM356.ZIP

Tym razem kilka poprawek w stosunku do poprzedniej wersji, m.in.

- zmiany związane z funkcjonowaniem daty i dnia

- zwiększono czas tłumienia zakłócenia wskutek załączenia niektórych urządzeń

- zmodyfikowano algorytm obliczania średnich wartości wyników

Niebawem obiecana możliwość programowania dnia załączenia wybranego wyjścia.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak długo należy przytrzymywać przycisk SET aby wprowadzić komputer w tryb aktualizacji ????

U mnie cały czas (już jakieś 5 minut trzymam) wyświetlane są napisy a zgodnie z instrukcją powinien być tylko kursor w lewym górnym rogu.

I kolejne pytanie: kiedy puścić przycisk SET - zgodnie z instrukcją przy wciśniętym przycicku nacisnąć UPDATE w kompie i trzymać nadal czy puścić ???

Pozdrawiam

T

PS

Dzięki błyskawicznej (BADZO DZIĘKUJĘ) reakcji kolegi MUFTI już wiem, że od wersji 3.53 nie jest konieczne wprowadzanie sterownika w tryb aktualizacji. Aktualizacje robi się z poziomu programu PC wgrywając odpowiedni plik HEX.

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Aktualnie opublikowałem wersję firmware V3.57b.

Jest to wersja testowa, ale zawiera wszystkie dotychczas zebrane poprawki.

Zachęcam do tego firmware do ARM. W razie komplikacji, można przywrócić stabilną wersję V3.53, dostępną na mojej stronie www.sq9gl.com.

http://www.sq9gl.com/SOFTWARE/ARM35/AQUARM357b.ZIP

Poprawki i nowości w stosunku do poprzedniej wersji, m.in.

- zmiany związane z funkcjonowaniem daty i dnia - do przetestowania!

- zmodyfikowano algorytm obliczania średnich wartości wyników (pomiar jest nieco szybszy)

- usunięto problem z kalibracją i pomiarem temperatury występujący w wersjach V3.54 do V3.56.

- zwiększono histerezę pomiaru pH do 0,2 pH (poprzednio 0,06pH co przy dokładności pomiaru ARM skutkowało sporymi skokami załączeń urządzeń)

- funkcje zwłoki załączania i wyłączania wyjścia - Delay On i Delay Of są aktywne. Oba parametry można ustawiać zarówno w menu ARM jak i z poziomu PC. Delay On wpisywany jest w sekundach, Delay Off w minutach!

W menu ARM parametry te ustawiane sa na końcu ustawiania godzin załączenia wyjścia.

- ustawienie dnia załączenia wyjścia. Można wpisać wartości 0-7. Jeśli wpisane jest 0, wyjście załącza się codziennie, pozostałe 1-7 oznaczają kolejne dni w tygodniu. Parametr ten ustawiany jest jako pierwszy w menu ustawienia godzin załączeń wyjścia.

Do ściągnięcia jest również nowy program Aqua Reef Meter V3.57, który ma poprawione ustawianie załączeń wyjść (On i Off) oraz poprawnie współpracuje z nowym firmwarem V3.57b.

http://www.sq9gl.com/SOFTWARE/ARM35/AquaReef357.ZIP

Przypominam, że aktualizacja firmware jest teraz prosta. Wystarczy tylko wcisnąć przycisk Update! w programie PC.

Nie naciskamy nic w ARM.

Zalecam przeprowadzenie aktualizacji Firmware za pomocą USB. Połączenie Bluetooth może czasami być zakłócone co może skutkować zablokowaniem działania ARM.

Niebawem opublikuję nową instrukcję obsługi, bo już sporo zmian jest i nie bardzo obecna instrukcja pasuje do nowego softu...:D

Z uwagi na notoryczny brak czasu spowodowany innymi obowiązkami oraz problemami zdrowotnymi ewentualne aktualizacje mogą się opóźniać, za co przepraszam szanownych użytkowników.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bacznie obserwuje...

Kurcze tylko ciagle brak sterowania pomkani Tunze.

Mufti pomyslisz o tym?

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewidziany jest niebawem moduł do ARM podłączany przez USB

Funkcje w module:

- Graficzny wyświetlacz z panelem dotykowym

- Port LAN do podłączenia do sieci Ethernet

- wbudowany serwer WWW zawierający wszystko co w programie do ARM na PC

- Możliwość zatem podłączenia ARM za pomocą modułu do sieci internet za pomocą routera mającego np. aktywne DDNS

- 3 wyjścia PWM 5V (sterowanie sterowników Led itp.)

- 3 wyjścia 0-12V do sterowania sterowników np. lamp T5

- opcjonalnie dołączana malutka kamera robiąca zdjęcia akwarium z prezentacją na wewnętrznym serwerze WWW

Prace konstrukcyjne trwają.

Z powyższych wynika, że można będzie sterować pompkami Tunze, lecz nie wiem na teraz jakie jest potrzebne napięcie i czy to jest 0-10V, czy 0-24V czy może PWM plus zasilacz sterowany PWM ?

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tunze smiga na napieciu od 12v do 24v


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tunze smiga na napieciu od 12v do 24v

A no to dorobimy i 12V-24V i będzie większy wypas :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam.

Ja mam taki problem, że nic przez PC nie moge ustawić. Ręcznie jak ustawiam wszystko jest ok, jak robie to samo przez PC niby przesyła do ARM ale ustawienia się nie zapisują. Mam wersję 3.54, jeszcze nigdy nic nie ustawiłem przez PC BT, po kablu nie prubowałem.

Własnie wczytałem 3.57b i nie moge wczytać ustawień z ARM ani zamknąć ikienka

Pozdrawiam

Edytowane przez michalfa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Nie wiedziałem jak edytować z wstawieniem zdjęcia dlatego kolejny.

post-9584-0-02567200-1345890391_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie dokładnie mój post odnośnie wersji V3.57, a znajdziecie informację, że jest link do nowej wersji programu na PC - V3.57 właśnie.

Ze względu na to, że firmware w ARM ma sporo zmian,w tym zmiany adresacji ustawień w EEPROM i sporo kodu w assemblerze, siłą rzeczy należało również dostosować zmiany w programie na PC.

Zatem - program na PC w wersji V3.54 nie będzie działać z firmware V3.57b.

Zatem - Proszę ściągnąć program V3.57 i na nim ustawiać wsystko.

Trzeci raz tego nie będę powtarzał.

Przy zapisie ustawień z PC dobrze jest kliknąć przycisk 2 razy. Wówczas na pewno się zapisze :D

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.