Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

Yo Mufti, znalazles juz problem z tym swieceniem? :_)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opublikowałem właśnie Firmware i program na PC w kolejnej wersji V3.59

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:

- dodana możliwość zaprogramowania oprócz 1 lub 7 dni w tygodniu również kombinacji 2 dowolnych dni. Przydatne przy dozowaniu funkcją D, kiedy np. chcemy coś załączyć w poniedziałek i w czwartek

- poprawiono datę, konkretnie przestawianie miesiąca

- poprawiono mały bug programowy mogący się objawiać dziwnym zachowaniem załączeń.

Być może to jest to o czym sledzik-wawa pisze...

Firmware V3.59:

http://www.sq9gl.com/SOFTWARE/ARM35/AQUARM359.ZIP

Aplikacja V3.59:

http://www.sq9gl.com/SOFTWARE/ARM35/AquaReef359.ZIP


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supoer!!!

sprawdze i ci powiem juz za 2 godziny :-)

Powalcz jeszcze z ta reszta opcji to ustawiania :-)

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na szybko

Po wgraniu ( bez problemów ) zresetowalem ustawienia output i ponownie ustawilem godziny zalaczania wyjsc ( lamp )

W efekcie po zapisaniu zalaczylo sie wyjscie 1 i 2 na On mimo ze godzina jest 19:42

Dopiero reczne wejscie do ARM i zmiana godziny o 1 minute zgasilo wyjsice numer 2.

Czesto czyta krzaki jak na zalaczonym zdjeciu

opcje parameters odczytuja sie w ogole bez sensu ( temp -10 ) itp.

To tak na szybko. A ... wszystkie zmiany robione poprze kabel USB.

post-13397-0-80230700-1346607829_thumb.jpg


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po każdym update firmware w ARM należy wyłączyć ARM i włączyć ponownie. Tak przynajmniej powinno się robić.

Wówczas na pewno wszystkie wyjścia ustawiłyby się jak należy.

Co do programu na PC, to na razie nie ma co komentować ustawień kalibracyjnych,bo nie są jeszcze gotowe. To że pisze temp. -11 to nie znaczy już teraz od razu, -11 stopni, tylko 1.1 stopnia Celsjusza odchyłki w przyszłości, kiedy na dobre ustawienia z PC zadziałają, o czym powiadomię.

Nie mam czasu ostatnio za bardzo, stąd niezbyt szybko zmieniam soft. Ale póki co to jest chyba najkorzystniejsza wersja firmware w historii ARM. :)

Aha, a te krzaczki na ekranie, to albo przypadek sumy kontrolnej, albo coś nie za dobrze na PCB przy jednym z 2 tranzystorków. Tak się dzieje, jak tranzystor odłączający Bt w chwili podłączenia USB nie zadziała. Np z powodu mikro zwarcia itp. Ale to jedna z przyczyn. Równie dobrze może być to kabel, albo po prostu kiepski egzemplarz procka w ARM, który ma sporą odchyłkę częstotliwości (taktowanie wewnętrzne) i nie jest dobrze z transmisją po RS. Ale zaś zaprzecza temu całkowicie fakt, że udało Ci się wgrać firmware... Sam nie wiem.

U mnie "niestety" krzaki się nie pojawiają, ale może trafi się egzemplarz.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPox, krzaczki nie problem

Problem jest jednak z tym zalaczaniem co robi sie MEGA upierdliwe. Ale nie chce wracac do starszych wersji firmware'u gdzie bylo OK.

Mufti ustaw sobie prosze zalaczanie dowolnego wyjscia w godzinach 08:00 do 21:00

i zaopserwuj co sie dzieje od 21:00

21:00 gasnie , pozniej sie wlacza i nastepnie znow wylacza po kolejnych ..nastu minutach.

Co ciekawe jak ustawie 08:00 do 21:30 to i tak zgasnie o 21:00 :thumbsup: :thumbsup:

Zrobił byś tego bug'a bo z tym to się nie da funkcjonować :alien:

Nie mówie juz o zwierzakach którym gaśnie światlo o 21 a włacza za kilkanascie minut :animier:


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robię, robię, przed chwilą wróciłem z pracy... Mało czasu mam, ale patrzę co jest. U mnie objaw podobny. A nie będę cofał wersji wstecz, bo przecież najbardziej funkcjonalna jest, gdyby nie te bugi....


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam problem z ARM, a konkretniej z temperatura. Otoz otrafi sobie zrobic temp. 40 st.C, restarty nie zawsze pomagaja. Ma ustawiona temp. 27 st. C(slodkie akwarium) i czesto wracam do doamu a tutaj temp. 24,8, a na ARM 40.1?!

Wersja softu: 3.52 (ARM wysylany do Poznania, niestety ze zlaczem COM, narazie nie moge wgrac nowego softu).

To moj drugi ARM i zawsze ejst jakis problem ...


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

no pieknie, a teraz z kolei jest 29 st. C bo Arm twierdzi, ze jest mniej ... :/


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób porządnie kalibrację, ale po wejściu do funkcji kalibracji temperatury poczekaj z pół godziny albo dłużej, niech czujnik się ustabilizuje we wzorcowej temperaturze 25 st. C i dopiero zatwierdź OK.

U mnie też czasem zdarzało się, że bezpośrednio po kalibracji (po kilku/kilkunastu sekundach) ARM zaczunał pokazywać temperaturę inną niż 25 stopni. Wtedy kalibrację trzeba było robić od nowa. I czasem pomagało dopiero skalibrowanie na zupełnie abstarkcyjną temperaturę (np. 60) podczas gdy czujnik był w 25. Po tym, gdy robiłem już normalną kalibrację to było OK.

Pozdrawiam

PS

Może być także tak, że czujnik się rozszczelnił, musiałbyś podgrzać końcówkę. Czujnik jets zatopiony w kleju terrmo w rurce termokurczliwej. Tylko podgrzewaj przy wyłączonym ARM.

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam rozszczelnienei czujnika.

z drugiej strony strasznie nam plywa ten ARM

Ph , zasolenie, temp :-(


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Sledzik-wawa

Powinieneś wiedzieć, że pH rano jest 7 a wieczorem ponad 8 (dla przykładu) i to jest normalne.

A sposób pełniejszego kalibrowania (opisany z resztą w Manualu) za pomocą parametrów set calib.pH4 i pH9 bez wyciągania elektrody z baniaka już Ci opisywałem.

Skoki parametrów mogą być odczuwalne w momencie załączenia /wyłączenia któregoś z wyjść. To już cecha procesorów Atmel. Nie mniej wyniki szybko się stabilizują.

Przypadek opisany przez kolegę Arrowb wskazuje na rozszczelnienie czujnika. Wówczas rzeczywiście podgrzanie zapałką, lub zapalniczką lekko czujnik na krańcach czarnej rurki powinno pomóc.

Poza tym V3.52, to zabytek trochę... Niezbyt kompatybilny z nowszymi modelami.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muffi taki przyslales ...

Mialem tez ARM 2.0 i zawsze ejst to samo ... - teraz wiem dlaczego nie warto kupowac "domowych" sterownikow. Tym bardziej od ludzi, pokroju Muffiego, tak tak przypomnij sobie ile czasu wysylales do Poznania i co pisales ...

Ogolnie niby wszystko ok, ale mnie szlag trafia, bo wydaje kase na sterownik, a mam z nim duzo problemow - ARM 2.0 doprowadzil mnie do posiwienia, osoba, od ktorej go kupilem na wstepie powiedziala, ze cos sie pusje z temp. i zawsze cos jest nie tak.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Sledzik-wawa

Powinieneś wiedzieć, że pH rano jest 7 a wieczorem ponad 8 (dla przykładu) i to jest normalne.

To nie jest normalne - chyba że w zbiorniku o rozchwianej równowadze. Fluktuacja PH oczywiście występuje i związane to jest z procesem fotosyntezy, ale nigdy w takiej skali w stabilnym zbiorniku.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne - chyba że w zbiorniku o rozchwianej równowadze. Fluktuacja PH oczywiście występuje i związane to jest z procesem fotosyntezy, ale nigdy w takiej skali w stabilnym zbiorniku.

Nie, nie, no kolega wziął przykład zbyt dosłownie. Oczywiście nie chodzi o dokładne pH7.00 i pH8.00, a o przykład, że w nocy pH jednak ma tendencje spadkowe, nad ranem jest to wartość najniższa (zależna od każdego zbiornika). Z resztą nie będę się doktoryzował po raz "n"-ty w tym samym temacie. Na tym forum można na pęczki znaleźć opisy zjawiska wahnięć pH...

Post wyżej kolegi Arrowb uznaję jako niegodną tego tematu. Rozumiem frustrację z powodu opóźnień z wysyłką itd... Ale na Boga co to ma wspólnego z działaniem urządzenia? Trochę jak narzekanie na najnowszy elektrowóz kolejowy, bo pociąg się spóźnia...

Ale do rzeczy, ARM wersja 2.0 to jest sporo do tyłu konstrukcja, pierwotna (nie licząc wersji 1.0 na procesorze 89C4051), Od tego czasu zmieniło się dużo. Jak kolega wspomniał wcześniej, ma problem z rozszczelnionym czujnikiem temperatury. Prawdopodobnie. Stąd błędny pomiar. Zauważam również, że wersja V3.52 to wersja dość stara, nie posiadająca bootloadera. Poza tym nie wiem, czy kolega posiada aktualnie kontroler z 4 czy 5 wyjściami?

No i zauważę, że kolega nabył ten kontroler od kogoś innego... No cóż za wszystko nie mogę odpowiadać.

Pragnę zaznaczyć, że konstrukcja jak to kolega nazwa "domowa" rozwija się mimo wszystko, w chwili obecnej jest to już dość zaawansowane oprogramowanie. Niestety kosztuje to sporo pracy, głownie z uwagi na konieczność pisania większości kodu w assemblerze ze względu na ograniczenia pamięci procesora (szkoda że od razu nie włożyłem kostki 32kB, tylko 16kB).

Na koniec przedstawię się koledze ponownie. Mój pseudonim to mufti a nie Muffi.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufti wybacz ale mam identyczne spostrzeżenia jak Arrowb. Szanuję Twoją pracę ale w Twoim urządzeniu tak na prawdę można polegać tylko na sterowaniu oświetleniem i być może pomiarze redoxu. Być może, bo nie mierzyłem. Reszta - tj pomiar ph (w obu trybach), zasolenia, temperatury pozostaje wiele do życzenia i zwyczajnie odczytom nie można ufać.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o przykład, tj. wersja oprogramowania w ARM?

Jest taki myk, ze kilka wersji wstecz zwalony był soft z pomiarem w niektórych egzemplarzach temperatura wariowała, zasolenie też.

Obecnie jest to już naprawione ale od wersji V3.58. W wersji V3.53 pomiary były jeszcze stabilne.

A poza tym od początku bębnione jest, że dokładność pomiaru pH jest rzęczu 0,06 pH, Dostaję czasem po uszach, że komuś skacze pH np. z 7,95 na 8,01 i że skacze i skacze. Ależ to jest dokładność pomiaru.

Znany jest też problem z chwilowym skokiem pomiarów w momencie załączenia niektórych urządzeń, ale szybko się stabilizują.

Z resztą... Co tam, wypisałem poprzednio możliwości najnowszej wersji firmware. Jest wielu użytkowników, którym nie przeszkadzają pewne niedoskonałości ARM, ale pomimo tego staram się je sukcesywnie eliminować. Uwierz mi, na prawdę nie jest to czasami proste.

P.S.

Z lepszych wieści, to to, że opracowuję moduł ARX (Aqua Reef Extender) z wyjściami 230V (6 dodatkowych gniazd) sterowanych triakami (dobre do falownika na zwykłych pompach 230V), 3 wyjściami 0-10 PWM (sterowanie LED oraz elektronicznych przetwornic dla T5), czyli ściemnianie, rozjaśnianie itd... Oraz oczywiście moduł LAN RJ45 do sieci Ethernet. Wbudowany serwer WWW oraz komunikaty głosowe. Dodatkowo opcjonalnie powiadamianie SMS.

Dodatkowe wejście pomiarowe pH o dużej dokładności z separacją elektryczną oraz eksperymentalne wejście pomiarowe dla innych wielkości chemicznych (na razie nie ujawniam jakich).

Urządzenie podłączane będzie przez USB do ARM.

Do całości będzie również przyszłości dostępny wyświetlacz graficzny z panelem dotykowym. Ale można go będzie również przez USB podłączyć do ARM bez konieczności posiadania modułu ARX.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.58 i wszystko mam stabilne, co więcej miałem problemy natury sprzętowej, ale ogarnęliśmy to z muftim na odległość - mogę przeprogramować komuś ARM'a "od ręki" poprzez złącze serwisowe. Steruję dolewką, grzałką, w lato wentylatorami, mam wpiętą sondę PH. Czekam na ARX'a i touchscreen.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jak już walczysz z tym ARX'em to moze wczesniej udalo by sie poprawic zalaczanie wyjsc?

No bo niby nowa funkcjonalnosc a standardowe zalaczanie wyjsc o danych godzinach zwalone :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

To jakby nie byl dobrze obsluzony LCD :yes Mufti wzialbys sie i to naprawil.

Uiwerz mi ze to upierdliwe - sam to masz.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opublikowałem właśnie sam Firmware w kolejnej wersji V3.59a

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:

- poprawiono duży bug programowy mogący się objawiać dziwnym zachowaniem załączeń.

To jest to o czym sledzik-wawa pisze...

- naprawiono obsługę czujnika dolewki RO

Firmware V3.59a:

http://www.sq9gl.com.../AQUARM359a.ZIP

Uwaga. Po załadowaniu firmware dobrze jest wyłączyć i włączyć ARM. Wówczas dla pewności spowodujemy załadowanie nowych ustawień.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne 2 spostrzezenia....

1. Dlaczego bez zalaczonego wyjscia 5 pH jest 7,4 a jak zalacze ( zrobilem to przypadkiem ) to jest 8,5 ?

Na wyjsciu 5 nic nie mam podlaczone wiec tak naprawde to nic nie zalacza

I ktory odczyt jest prawidlowy? :smiling::thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

2. ARM cyklicznie robi restart ( albo puka przekaznikami ) nie umiem sprawdzic bo jak podejde to juz jest OK :-)

Tak jakby watchdog zalapywal cos.

U mnie ARM mierzy tylko wartosci i zalacza 3 wyjscia z lampa

Sytuacja wystepuje kilka razy dziennie


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Masz w ARM starszą pytkę PCB wer. bodajże 3.5 bez RO, na której mogła być wada projektowa objawiająca się właśnie takim zachowaniem pomiaru przy zał. wyjścia 5. Swojego czasu w sofcie była korekta LF correction do pozbawienia się tego buga, ale z racji braku pamięci, chwilowo to usunąłem. W nowszej wersji firmware opcja będzie przywrócona...

2. Co do resetów, to już nie mam pojęcia. Chyba kwestia egzemplarza. u mnie nie ma nic takiego. Inni użytkownicy nie zgłaszali jak dotąd takiego zachowania, przynajmniej nie mam takiej wiedzy na tą chwilę oprócz Twojego sygnału.

Zatem trudno mi obwiniać od razu firmware o jakiś bug, skoro nie mam pewności, czy to na prawdę chodzi o jakiś programowy byk.

Mój egzemplarz testowy "na złość" działa teraz bez zarzutu...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszyles :-( to przy ktorej opcji jest prawdziwe Ph ?


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez załączenia 5 wyjścia... ;)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, temat ogarniety.

Ph mierzy sie prawidlowo

Korekta wieczorna i poranna rozwiazala problem.

Dodatkowo info dla innych sondy nie powinny byc w mocnym przeplywie

Ja dolozylem "kielichy" na sondy co powoduje ze nurt ich nie rusza i sie ustabilizowaly


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.