Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co nie działa?

Podaj wersję programu na PC?

Podaj wersję firmware w ARM?

Powiedz czym się łączysz? USB czy Bt?

Jeśli Bt, to czy wbudowanego, czy z dongla (dłuższy) czy z "grzybka"?

Za mało konkretów i robi się zamęt, stąd prośba o konkrety.

W chwili obecnej z najnowszym firmware V3.57b (beta) działa prawidłowo program na PC w wersji V3.57.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę :)

Windows 7, łączę się przez grzybka, firmware i soft 3.57 ( na 99% ale na 100% mogę potwierdzić w poniedziałek ) .

A reszta tak jak pisałem wyżej. Dodatkowo mam nieaktywne gniazdo 5 ( nie podświetlone na PC i ARM ) a działa :)

"Przy zapisie ustawień z PC dobrze jest kliknąć przycisk 2 razy. Wówczas na pewno się zapisze "

Podwójnie "klikanie" nic nie daje. Przy próbie zassania ustawień na PC program się wiesza i pomagają tylko trzej królowie :)

Pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przez USB ?

Opisana sytuacja może mieć miejsce przy używaniu programu na PC w starszej wersji niż V3.56.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa działa :-)

Pametaj aby odpalac program "jako Administrator"

a co do 3.57b to zglaszam swoje obserwacje.

Przy ustawianiu czasu i daty jak klikne pobierz z ARM to krzyczy ze data ma nie poprawny format. ('12-8-0' is not valid date. )

Nie pobieraja sie w tym samym oknie parametry dotyczace ph itp...

W oknie ustawiania zalaczen wyjsc czasami w polach pokazuja sie dziwne opcje zamiast 1 to np. 15.

Dodatkowo jak nie odpalasz "jako Administrator to nie daje zmienic nazw wyjsc i pluje bledami violation.

Mufti - no i podrzuc to zdjecie jak dodac dodatkowe wyjscie :-)

a i please daj jakis opis ustawiania wyjsc bo sie gubie :-)

raz sie zalacza raz nie w zaleznosci co ustawie na pierwszej pozycji ( cyferka od 0 do 9 )

Nie bardzo kumam "co autor mial na mysli"

Dodatkowo powiedz czy przewidujesz korekte zalosenia spod programu?

aktualnie mocno mi przeklamuje ARM. Sonda na innym mierniku pokazuje OK.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opublikowałem najnowszą, stabilną wersję Firmware do ARM. Wersja V3.58.

Podsumowanie możliwości:

- pomiar temperatury wody w oC

- pomiar zasolenia wyrażony w g/cm3

- pomiar odczynu pH wody w zakresie pH4 do pH9

- 2 pomiar odczynu pH wody za pomocą wejścia ORP (opcjonalnie) w zakresie pH4 do pH7, dokładność 0,02pH

- pomiar stopnia utleniania REDOX

- 5 niezależnych wyjść sterujących 230V

- każde z wyjść konfigurowane do dowolnego parametru pomiarowego

- wbudowany port USB

- wbudowany moduł Bluetooth

- programowanie procesora z PC przez USB oraz Bluetooth za pomocą darmowej aplikacji

- T-Komputer (kontrola temperatury i sterowanie grzaniem/chłodzeniem)

- mV-Komputer (kontrola ORP - potencjału redox i sterowanie ozonatorem / lampą UV itp.)

- LF-Komputer (kontrola zasolenia - gęstości i sterowanie np. RO czy zaworem zlewowym)

- pH-Komputer (kontrola poziomu pH - można sterować np. dozowaniem wody wapiennej Kalkwasser czy też innego odczynnika)

- RO-Kontroler (sterowanie dolewką RO - reakcja na dowolny czujnik zwierny lub rozwierny)

- D-Kontroler (sterowanie dozownikiem - włączanie dowolnej pompki dokładnością sekundową w zadanym czasie - idealne przy dozowaniu pompką perystaltyczną)

- F-Generator (sekundowe (1-9 sek.) sterowanie pompami obiegowymi - pracuje jako generator fali - minusem jest stukanie przekaźników, ale można sobie to wytłumić)

- ustawianie daty i godziny

- ustalanie dnia załączenia wyjść na wybrany dzień tygodnia lub na stałe.

- ustalanie zwłoki załączenia wyjścia Delay On w sekundach oraz Delay Off w minutach

- ustawianie czasu histerezy dla parametru czujnika dolewki RO

- współpraca z darmową aplikacją na PC V3.58, w której można ustawić większość parametrów oraz podglądnąć wartości kalibracji i wyników pomiarów.

Linki do oprogramowania:

Firmware do ARM V3.58

Aplikacja V3.58

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W chwili obecnej opracowuję opcjonalny moduł do ARM, który ma następujące założenia:

- wejście LAN w standardzie RJ-45 do podłączenia do sieci ethernet

- wbudowany serwer WWW obsługujący całość, łącznie z ARM

- wyświetlacz graficzny z panelem dotykowym

- 3 wyjścia PWM +5V do sterowania np. LED

- 3 wyjścia 0-10V do sterowania jasnością świetlówek T5 np. za pomocą przetwornic Philips

- opcjonalnie 3 wyjścia 12-20V ze zmienną częstotliwością do sterowania regulowanych pomp Tunze

- opcjonalnie o ile czas pozwoli wejście na małą kamerkę internetową robiącą fotki co parę sekund do podglądu akwarium zdalnie przez sieć.

Moduł podłączony z jednej strony do ARM przez USB, a z drugiej strony do dowolnego routera może służyć jako zdalny serwer akwariowy z możliwością zdalnego podglądu i modyfikacji parametrów.

Na razie to prototyp w trakcie konstrukcji. Z uwagi na ograniczenia czasowe termin może być różny, Przewiduję połowę września.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 3.58 jest ok, sprawdziłem już większość funkcji i jak na razie wszystko śmiga. Komunikacja via BT ok, USB też.

Udało nam się w końcu (mufti online help) przeprogramować ARM'a z użyciem złącza serwisowego i od dzisiaj wszystkie parametry ustawiam i odczytuję zdalnie.

Z fajnych nowości to ustawienia histerezy RO, kalendarz w połączeniu z funkcją dozownika ... :) Czekam na moduł LAN!!!

ps. chciałem przestrzec wszystkich sceptyków, aby wytrzymali i odczekali swoje - mufti jest jeden :)


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i please daj jakis opis ustawiania wyjsc bo sie gubie :-)

raz sie zalacza raz nie w zaleznosci co ustawie na pierwszej pozycji ( cyferka od 0 do 9 )

Nie bardzo kumam "co autor mial na mysli"

Pierwsza liczba to dzień tygodnia - ustawiasz na zero - ustawienia obowiązują cały tydzień


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę smile.gif

Windows 7, łączę się przez grzybka, firmware i soft 3.57 ( na 99% ale na 100% mogę potwierdzić w poniedziałek ) .

A reszta tak jak pisałem wyżej. Dodatkowo mam nieaktywne gniazdo 5 ( nie podświetlone na PC i ARM ) a działa smile.gif

"Przy zapisie ustawień z PC dobrze jest kliknąć przycisk 2 razy. Wówczas na pewno się zapisze"

Podwójnie "klikanie" nic nie daje. Przy próbie zassania ustawień na PC program się wiesza i pomagają tylko trzej królowie smile.gif

Pozdrawiam Janusz

Janusz - miałem podobnie - tylko wgranie softu z bootloaderem może ci pomóc. Mnie się udało zrobić to samemu - jeśli jesteś z okolic W-wy to mogę ci zflashować ARM'a osobiście.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko zasugerował małą ankietę mufti w ramahc naszych rozmów.

Osobiście przy tak ich opcjach jak daje teraz ARM jestem za tym aby rozwijać głównie funkcje dostępne przez oprogramowanie z kompa.

Jak wiemy najbardziej obciąża komputerek ta cała logistyka z menu.

Zastanawiam się jakie są wasze odczucia?

ARM - programowanie z guzików vs Zaawansowane oprogramowanie i mniej opcji ustawianych guzikami?

Co preferujecie?


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pozostałbym przy guzikach jako awaryjne rozwiązanie ponieważ nigdy nic nie wiadomo, a jak padnie komp to lipa, a przyciski są i będą działały.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufti, nie moge zrobi cupdate do 3.58 z 3.57b

Łącze sie z ARM , wybieram firmware klikam update.

Program wypisuje Updating , ARM sie restartuje i zachwile krzyczy ze nie mogl i abym zrestartowal procek...


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połącz się przez USB. Coś Ci szwankuje Bt.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz teraz robie tylko przez USB odkad mi polecial firmware :-)

BT narazie nie uzywam.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

W wersji 3.57b na PC i w ARM faktycznie pomogło uruchamianie jako administrator. Mogłem programować wyjścia przez PC. Po wgraniu 3.58 i uruchamianiu tej wersji na PC znowu to samo. Uruchamiam jako administrator i nie moge zczytać ani wysyłąć przez BT do ARM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj wersji nie ma wpływu na to, jak działa Bt. To sprawa sprzętowa. Jest kilka powodów braku działania połączenia:

- słaby zasięg

- zakłócenie od WiFi jeśli router blisko lub od tel. bezprzewodowego (rzadko)

- wyłączono ARM i włączono ponownie. W takim przypadku należy albo zrestartować PC, albo odczekać ponad 10 minut, zanim komputer nawiąże ponownie połączenie

- zmieniony fizyczny adres urządzenia Bt. Wówczas wystarczy usunąć urządzenie z listy w PC u wyszukać na nowo, podając kod parowania 1234.

We wszystkich przypadkach należy upewnić się, że w programie na PC do ARM wybrano właściwy, działający port COM oraz oczywiście jak wyżej wspomniano uruchomić aplikację w trybie jako Administrator, aby zapewnić odpowiednie uprawnienia dostępu do portów COM (sys.oper.Win7)

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo yo mufti , cosik zwalone jest z tym zalaczaniem wyjsc - tak jak ci mowilem

mam ustawiony 1 kanal 08:00 do 21:00 ( 4 i 5'y tak samo )

jak nastała 21:00 to zgaslo pieknie

jak nastała 21:24 to wlaczyly sie kanaly 1, 4, 5 i nie daja sie ich wyłączyć

pewnie o 21:50 znow zgasna

AKTUALIZACJA: 21:40 zgasły 1, 4 i 5

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufti i wpadles na cos?

Strasznie to upierdliwe.

Ile bym minut nie ustawil to gasnie 21:00 zapala sie 21:24 i znow gasnie okolo 21:48


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sledzik - jak masz kłopoty z softem to może trzeba wrzucić go na nowo - możemy umówić się na wtorek/środa i wrzucę ci soft z programatora czyszcząc eprom - pewnie siedzą w nim jakieś śmieci


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Rodzaj wersji nie ma wpływu na to, jak działa Bt. To sprawa sprzętowa...

Wróciłem do 3.54 i wszystko z kompa moge robić. Na tej najnowszej wersji jak zaprogramowałem wszystko z ręki to nic nie działało. Na wersji b było ok poza programowaniem przez PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wyczyszczeniu pamięci i wgraniu programatorem 3.55 (z bootloader'em), potem update z poziomu programu do 3.58 - wszystko działa.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do 3.54 i wszystko z kompa moge robić. Na tej najnowszej wersji jak zaprogramowałem wszystko z ręki to nic nie działało. Na wersji b było ok poza programowaniem przez PC

Proszę po wgraniu najnowszej wersj V3.58 użyć programu V3.58 uruchamiając go z prawami administratora (uruchom jako Administrator).

Proszę najpierw podłączyć się przez USB i sprawdzić komunikację. Przy tym proszę upewnić się, czy właściwie działa port COM i czy na pewno wybrano właściwy. Prawidłowo podłączony ARM wysyła wyniki pomiarów widoczne w programie na PC.

Najważniejsza sprawa:

Proszę po wgraniu firmware bezwzględnie wejść do ustawień w PC i wcisnąć RESET. Wysłać tak zresetowane dane do ARM klikając przycisk wysyłania kilkakrotnie i dla pewności wczytać ustawienia, aby sprawdzić, czy na pewno się wszystko wyczyściło.

Ma to związek z różnicą w adresacji danych w EEPROM względem poprzednich wersji w tym, 3.57b.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 3.58 zadziałało/pomogło ręczne (przyciskami w sterowniku) ustawienie trybu F- wave generator (akurat to wybrałem sobie). Po tym zaczęły działać funkcje z poziomu PC - load i send - najpierw zrobiłem load, żeby sprawdzić czy program prawidłowo odczyta to co ustawiłem ręcznie.

Wcześniej program zawieszał się na jednym i drugim, chociaż reset robił poprawnie.

Pozdrawiam


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie u mnie roznie.

nadal sporo opcji z 3.58 dostepmnych jest tylko z panelu ( zmiana ORP/PH itp )

mimo pelnego resetu itp nie udalo mi sie zapisac daty jak i poprawnej temperatury

Musialem to zrobic z panelu :-(

Resety tez jakos nie bardzo

I to oczywiscie po kablu.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno zmiana ORP/PH jak i RESET oraz zapis daty i godziny w wersji V3.58 nie są jeszcze obsługiwane z poziomu PC.

Będzie to wszystko w nowszej wersji firmware.

Na razie działają odczyty tych ustawień.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to luz :-) to działa :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.