Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja również nabylem ARM, narazie z powodu braku sondy czy to do pomiaru pH czy innej zdazylem wyprobowac sterowanie swiatlem, grzalka i wszystko dziala bez zarzutu. W tym tygodniu mam zamiar podlaczyc czujnik dolewki. Dobry jest jak mówi Rah dlugi kabel pomiędzy listwa a sterownikiem. Calosc można ladnie zawiesić w szafce, bluetooth i komunikacja z pc fajnie dziala, także nic tylko POLECAM.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez michu23 (wyświetl historię edycji)

120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio opracowałem czujnik poziomu wody. Zaprezentowany tutaj na fotce czujnik posiada 2 sensory zamocowane na uchwycie. Jeden jest niżej, drugi wyżej w celu opcjonalnego zabezpieczenia.

CAM00078.jpg

Oczywiście czujnik ten można podłączyć do każdego kontrolera. Standardowo czujnik taki, ale w opcji z pojedynczym sensorem, o połowę węższej, polecam do zastosowania razem z kontrolerem ARM V4.6 lub w przyszłości wyższej.

CAM00079.jpgCAM00080.jpgCAM00081.jpg


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać jak taki czujnik podłączyć i w jaki sposób skonfigurować ARM aby działało ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba posiadać ARM z wejściem na taki czujnik (zwykle wersje 4.X posiadają wystający dwużyłowy kabelek).

Wystarczy podłączyć kabelek od czujnika z kabelkiem w ARM, przewód do przewodu i tyle (zlutować, czy skręcić i zaizolować taśmą).

W opcjach Menu w ARM jest opcja RO. Należy ją wybrać dla danego wyjścia, do którego podłączona będzie pompka dolewki.

Przykładowe ustawienie dla tego czujnika (zwierny) jest takie:

RO :Off: NONE

Czas zadziałania ustawia się do woli. Z reguły całą dobę (00:00-23:59), ale można np. nad ranem do południa, kiedy spada pH i podaje się wodę wapienną. To jden z przykładów (osobiście zapodaję za pomocą ARM i takiego czujnika Kalkwasser z miksera).

Edit2:

Nie pamiętam jaka histereza jest w 3.X, ale w sofcie 4.X histerezę dolewki ustala się parametrem w menu - RO hysterese. Ustawiając np. 10 będzie to zwłoka ok. 5 sekund. 50 da więc ok. pół minuty w przybliżeniu. ja mam 50.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję 3 i kabelek jakiś wystaje. Podłączone i co dalej?? jak wyjście ustawić?? Nic w instrukcji ni ma o tem...

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem post w między czasie. Zerknij.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co w końcu z usunięciem babola pomiaru zasolenia w ARM 4.6? Kiedy można spodziewać się poprawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do paru dni pojawi się nowy firmware do samodzielnego wgrania do ARM.

(Dla wtajemniczonych w elektronice: problem z pomiarem zasolenia jest czysto software'owy, polega bowiem na na tym, że główny zegar w procesorze generowany jest wewnętrznie w układzie RC). Niestety jak się okazało zegar ten ma tendencje do wahań na poziomie kilkudziesięciu kiloherców - w skali 8 MHz - co wpływa na właściwe zliczanie impulsów pomiaru zasolenia w przetworniku K/f). Obecny układ elektroniczny w wersji V4.6 posiada wewnętrzną kompensację temperaturową z układem LM75, ale ów wpływ wahań zegara głównego powoduje skoki odczytu pomiaru. Dlatego poprawka będzie polegać na wykorzystaniu zewnętrznego kwarcu, który jest w układzie zegara czasu rzeczywistego, co niewątpliwie poprawia wyniki pomiaru. Testy przeprowadziłem i są imponujące. Dodanie zewnętrznego kwarcu do procesora głównego załatwiłoby problem, ale wiązałoby się to z kolejnymi koniecznościami wysyłki do przeróbki, co nie ma sensu i kosztuje każdego. Dlatego zdecydowałem się rozwiązać problem w sposób podobny, ale czysto programowy, na co pozwala obecny firmware. Proszę więc o cierpliwość)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do paru dni czyli na święta :) ?

Fajnie by było gdyby Tobie to wyszło. Z doświadczenia jednak wiem że to chyba będzie trudne bo nawet GHL ma z tym problemy - chodź oficjalnie pomiar zasolenia w profku jest ok :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak skończy arx'a to wspólnie szykujemy małą niespodziankę dla jego posiadaczy. Ale żeby nie zapeszać to na razie sza...

Wysłano z Xperia P za pomocą Tapatalk 2


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wypas będzie na maksa, ale jak wspomniałeś, na razie sza...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile dni do aktualizacji firmware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim pomiar zasolenia działał tylko kolidowały ze sobą sondy. Teraz oprócz pomiaru zasolenia wszystko inne działa znakomicie. Czekam więc na te zmiany i kibicuję muftiemu. Na Mikołaja się nie wyrobił to może na Gwiazdora? :-D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojtku! No i co z tą aktualizacją firmware ARM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak skończy arx'a to wspólnie szykujemy małą niespodziankę dla jego posiadaczy. Ale żeby nie zapeszać to na razie sza...

No wypas będzie na maksa, ale jak wspomniałeś, na razie sza...

żadne sza dawać jakieś info ,bo mnie już skręca z ciekawości

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zastosowaniu Twojego czujnika poziomu wody do dolewki RO jaką najlepiej zastosować pomkę do przepompowania?Czy są jakieś sprawdzone patenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stosuję do dolewki pompkę ok. 500l/h kupioną w Castoramie w dziale ogrodniczym (nawiasem mówiąc kupiłem tam przy okazji zaworki, przedłużki czy przelotki z dużego na mały wężyk, bo stosuję Kalkwasser z dolewką).

Nadaje się dowolna pompka, np zwykład 300l/h i można sobie regulować przepływ. Jako przykład AquaEl 650Pro itp...

Stosowałem też pierwotnie pompkę perystaltyczną na początku, ale kiedy miałem 200L.

Teraz mam 450L i spokojnie Kalkwasser dolewa mi się pompką ok. 500l/h z Castoramy (też AquaEl).

Zasadnicza sprawa to ustawić sobie czas działania, czyli histerezę, którą reguluje się w ARM w zakresie 0-99, gdzie np. 10 oznacza ok 3-5 sekund w przybliżeniu. Ja ustawiłem 50, co daje mi ok. 1,5 minuty zwłoki. Dzięki temu zero problemów z efektem drgania wskutek fal na tafli wody itp. :D


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadne sza dawać jakieś info ,bo mnie już skręca z ciekawości

pozdrawiam Jacek

Projekt w testach, ale trzeba poczekać ;)


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie :D Jeszcze nie info o nowym firmware :D

Uprzejmie informuję o tym, ze wystawiony jest kontroler ARM w pełnej wersji MAX (pływaki, bluetooth) na aukcji WOŚP Jurka Owsiaka. Całkowity dochód oczywiście idzie na cel fundacji.

http://aukcje.wosp.o...4-6-max-i936289

Zapraszam do licytacji - jest okazja!!

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba broda jak u popa mi wyrośnie, zanim doczekam się aktualizacji softu ARM. Takie wsparcie to żadne wsparcie dla produktu. Może czas zmienić na coś innego producenta :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt w testach, ale trzeba poczekać ;)

CZY JUŻ MOŻNA COŚ POWIEDZIEĆ


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie...

Nowy firmware będzie dostępny lada chwila, kwestia dwóch-trzech dni.

Pragnę zaznaczyć, że to wcale nie jest jakaś tam poprawka, tylko trochę pracy trzeba włożyć, bo programowanie procesorów jednoukładowych nie jest takie tam proste, zwłaszcza, gdy należy znaleźć dziurę w całym programie.

I tak do ARM dałem sporo - darmowa aplikacja na PC (będzie rozwijana niebawem dużo mocniej, więcej funkcji) oraz przygotowywana aplikacja w JAVA dla przeglądarek, również darmowa, co pozwoli na uruchamianie na dowolnej platformie, w tym tabletach.

Proszę o cierpliwość, normalną rzeczą jest, również z resztą u większych producentów, że poprawki firmware są umieszczane co pewien czas, ale nie co miesiąc, czy tydzień...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - czy jest możliwość w tym reef meter MAX 4.6 zabezpieczenia HQI przed gorącym startem, czy da się to jakoś ustawić ? bo chętnie bym taki komputerek zamówił, tylko ta niejasność na razie mnie trzyma, bo nie wiem czy to jest czy trzeba dodatkowe zewnętrzne urządzenie - prosze o pilną odpowiedź, może być na prv


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.