Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Na pewno kupię w przyszłości Twój Komputer razem ARX do Malawi. Od 2 lat obserwowałem zaangażowanie i wytrwałości w jego tworzeniu. Składam Gratulacje. Mówię to jako hobbysta AVR, gdzie stworzenie własnego komputera przy Twojej ilości pracy włożonej, funkcjonalności i cenie - staje się nieopłacalne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Czy da się ustawić w ARM opóźnienie załączenia , po wyłączeniu prądu, aby światło HQI lub odpieniacz załączał się dopiero po 5-15 minutach.

Jeżeli tak to jak.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie producent deklaruje, że opóźnienie może wynosić 99 sekund, ale przy wpisaniu takiej wartości nie udało mi się uzyskać opóźnienia większego niż 30 sekund.

Jak zgłosiłem ten problem to uzyskałem odpowiedź, że nikt wcześniej tego nie mierzył i na tym skończyło się wsparcie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyt:

"W ARM (we wszystkich wersjach) jest taki parametr, który dla dowolnego wyjścia domyślnie ma wartość 00. Nazywa się Don (od Delay On) oraz drugi parametr Doff (odpowiednio od Delay Off).

Jeśli ten parametr (Don) ustawi się na np. 50, to nastąpi zwłoka załączenia wyjścia o ok. 1 minuty. Mówię ok, bo czas jest orientacyjny, Wartość maksymalna to 99, co oznacza ok 3 minuty."

Taka była teoria , ale praktyka jest daleka od teorii.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o tym pisałem, maksymalne opóźnienie (przy ustawieniu 99) faktycznie wynosi ok 30 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Autora urządzenia :) Przyznam się że nie chce mi się szukać po sieci, więc jeśli wybaczy lenistwo moje i odpowie,

będę wdzięczny :)

Czy AMR może być użyty do słodkiego, celem sterowania dozowania co2 ? (zależnie od pH)?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak.

Mamy możliwość wyboru czy przy danym pH ma się złączać wyjście czy wyłączać. Kalibracja odbywa się na płynach 4 i 9.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępna jest nowa wersja oprogramowania dla komputerów ARM i ARX:

MS Windows 32bit:

AquaReefMeter V5.44

MS Windows 64bit:

AquaReefMeter V5.44

Mac OS X:

AquaReefMeter V5.44

Android - Tablet:

AquaReefMeter V5.10

Android - Smartfon:

AquaReefMeter V5.10

Wersje dla iOS (iPhone, iPad chwilowo wstrzymane ze względu na wysokie koszty dystrybucji licencji i nikłe zainteresowanie)

Strona domowa została niedawno zmieniona, będzie rozwijana:

www.aquareefmeter.com

W nowej wersji poprawiono kilka rzeczy, głównie polegających na eliminacji dotychczasowych błędów działania w komunikacji.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić info o cenach sprzętu na priv.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z wersji na androida da się połączyć do ARM bo chyba nie widzę funkcji połącz do ARM ani menu bluetooth? Czyżbyś zapomniał o użytkownikach ARM?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lebcio (wyświetl historię edycji)

 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, na Android działa najnowsza wersja ARM zawierająca moduł WiFi :)

Będzie też poprawka, dzięki której połączymy się z Androida do ARM poprzez Bluetooth. Chyba o to pytał Lebcio ?

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, na Android działa najnowsza wersja ARM zawierająca moduł WiFi :)

Będzie też poprawka, dzięki której połączymy się z Androida do ARM poprzez Bluetooth. Chyba o to pytał Lebcio ?

Tak o to pytałem , dziękuję.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona domowa została niedawno zmieniona, będzie rozwijana:

www.aquareefmeter.com

Popraw może stronę w wolnej chwili. Klikam "about us" i nic, klikam 'open source" też nic. Są też błędy w opisach.

W każdym razie bardzo ciekawy projekt. Sprzedajesz kolego te urządzenia? Niedługo uruchamiam nową solniczkę i takie cudo przydałoby się, a zbyt leniwy jestem na takie robótki ręczne :evil: .

Czy AQUA REEF EXTENDER mierzy też temperaturę? Czy też trzeba mieć oba, żeby mieć taki "all singing, all dancing", jak mówią starzy indianie, ;) komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....

Od kilku dni jestem również szczęśliwym posiadaczem ARM a . Jak na razie wszystko wydaje się być w porządku. Super komputerek za super kasę. Nie mniej jednak martwi mnie jednak jedna rzecz. Sprzęt kupiłem głównie w celu sterowania reaktorem. I tu moja mała bolączka. Brak ustawiania histeryzy Ph. W urządzeniu ustawiona jest oryginalnie na 0,2 stopnia co wydaje mi się bardzo dużym zakresem.

Przeczytałem cały temat i wiem że kiedyś była o wiele mniejsza ale została zwiększona ze względu na szaleństwa pomiarowe. ale to było chyba w wersjach 3.xx. Widziałem gdzieś że w planie było zmniejszenie tej histeryzy.

Moje pytanie brzmi czy planowane i czy możliwe jest zmniejszenie tego parametru lub dodanie możliwości recznego ustawienia. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrzucić ziarnko goryczy do tego wiaderka miodu.

Też jestem posiadaczem tego sterownika, jednak następny zbiornik (w trakcie stawiania) będzie obsługiwał już profesjonalny sprzęt.

Dlaczego? Ano dlatego że jak na prosty sterownik typu "timer" obsługa jest relatywnie uciążliwa (na przykład brak klawiszy szybkiego startu wybranych funkcji, urządzenie cały czas świeci - przeszkadza w nocy). Zaś jak na "komputer" - zbyt dużo niedociągnięć. Autor projektu zamiast dopracować ta wersję urządzenia, zajął się rozwijaniem projektu - co mnie jako posiadacza i potencjalnego klienta zraziło. Co mi po ARX, skoro AMR potrafi "mrugnąć" świetlówkami w nocy (resetowanie). Ostatecznie zraziło mnie że Autor wypuścił soft na androida, jak obsługuje on wyłącznie ARX...

Nie wiem z czego wynika fakt zapomnienia o tych, którzy już kupili urządzenie - ale niesmak pozostaje.

Brakowało mi też kabli wpinanych na gniazda do urządzenia - konkretnie termometru. Ale to drobiazg.

No i nie wiem czemu, ale soft dosyć często odmawiał współpracy z XP. Pompy dało się sterować bez problemu (ebtech) - natomiast AMR, różnie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ceny gdzies sa oficjalnie czy tylko na priv?


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Sorki za glupie pytanie, ale czy w tej cenue 1400zl jest tam wszystko co na fotkach czy w opisie?

Tablet, dwa komputerki, probniki etc

Aha sonda osobno... A reszta? I czyvta jedna sonda starczy do wszystkiego czy kilka trzeba? Pytam bo nigdy nie mialem takiej elektroniki a cos bym chcial takiego zakupic co by mi mierzylo ph, zasolenie, redox itp itd...


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamuwilem pelen pakiet i nadal czekam na przesylke , i cos kiepsko to widze mija 2 tygodnie i nadal nic a kontakt z Wojtkiem

Pozostawia wiele do zyczenia

A teraz zaczynajom sie straty zycia w zbiorniku nie wiem co robic jak na razie jestem zawiedziony i rozczarowany tym zamuwieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zamuwilem pelen pakiet i nadal czekam na przesylke , i cos kiepsko to widze mija 2 tygodnie i nadal nic a kontakt z Wojtkiem

Pozostawia wiele do zyczenia

A teraz zaczynajom sie straty zycia w zbiorniku nie wiem co robic jak na razie jestem zawiedziony i rozczarowany tym zamuwieniem

Nie Ty pierwszy i pewnie nie ostatni. Też to przerabiałem. Potem jeszcze problemy ze zwrotem pieniędzy. Sprzęt być może fajny ale twórca nie traktuje poważnie kupującuch.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie nie wiem co robic , mam pytanie czy istnieje komputer ktury robi wszystkie pomiary takie jak NO3/PO4/Ca/Mg/KH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i najlepiej, jak by miał wbudowaną autokorektę błędów ortograficznych.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.