Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

A odpowiem tu. Przyda się info dla innych kolegów.

Co prawda większość lamp HQI ma już zabezpieczenie w postaci zwłoki załączenia przy przypadkowym wyłączeniu i ponownym włączeniu. No ale czasem zachodzi potrzeba zabezpieczenia się przed takim przypadkiem.

W ARM (we wszystkich wersjach) jest taki parametr, który dla dowolnego wyjścia domyślnie ma wartość 00. Nazywa się Don (od Delay On) oraz drugi parametr Doff (odpowiednio od Delay Off).

Jeśli ten parametr (Don) ustawi się na np. 50, to nastąpi zwłoka załączenia wyjścia o ok. 1 minuty. Mówię ok, bo czas jest orientacyjny, Wartość maksymalna to 99, co oznacza ok 3 minuty.

Odpowiednio kolejny parametr - Doff - działa podobnie, tylko przy wyłączeniu wyjścia. Wyjście pomimo tego, że upłynął czas załączenia, nadal jest załączone do czasu przeminięcia tego przesunięcia z tego parametru.

Podsumowując

Ustawienie każdego wyjścia ma 3 kroki:

- 1:00-00:00-23:59 (godziny załączenia)

- 1:pH :On :8.20 (wybrany parametr sterujący)

- 1:Don:00-Doff:00 (parametry zwłoki odpowiednio załączenia i wyłączenia)

Oznacza to, że można takie wyjście z powodzeniem zaprogramować ze zwłoką załączania.

Można też zastosować zwłokę wyłączania, np. do elektromagnesu, aby ni zakłócił pracy innych urządzeń pomiarowych.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępna jest nowa wersja firmware V4.61 przeznaczona dla kontrolerów Aqua Reef Meter w sprzętowej wersji 4 (wszystkie 4-ki).

Można pobrać z mojej strony korzystając np. z linku powyżej.

Do władowania firmware zalecam podłączać się kablem USB, zamiast bluetooth.

Nowa wersja ma poprawiony pomiar zasolenia oraz wyeliminowane "mignięcia" wyjść 230V w losowych momentach (do zaobserwowania.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś aktualizował? Jest tam jakiś myk, czy bez problemu zrobię?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Miałem taki plan, żeby wsadzić sondę do zbiornika na podmiany i dosypywać sól do zasolenia ustawionego w zbiorniku głównym. Ciekawe, czy sonda będzie działać tak samo po przełożeniu jej do zbiornika na podmiany i pozostawieniu sondy pH i redox w sumpie?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem aktualizacje softu. Poszlo ok. Narazie obserwuje że dobrze dziala aplikacja na pc i nie ma efektu "blysku".

Wysłane z mojego LG L9 przy użyciu Tapatalka.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam u was ARM po aktualizacji?

Wysłane z mojego LG L9 przy użyciu Tapatalka.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po aktualizacji wszystko ok. brak zauważalnych (samo restartujących się) losowo wybranych wyjść.

Aktualizacja wprowadzona tuż po ukazaniu się na stronce Aqua reef meter.

Pozdrawiam.

Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie kablem nie dało się. Nawet nowy kupiłem, ale dalej informacja urządzenie nieznane. Kupiłem moduł bluetooth i w ten sposób aktualizacja przeszła bez problemu. Najważniejsze, że nic się nie pogorszyło :D. Czy się polepszyło? Jeszcze nie wiem. Tych przypadkowych załączeń było bardzo mało, albo może większość była niezauważona, bo zauważyć można tylko te załączenia, które działają na światło. Co do zasolenia to mam pytanie. Czy sonda ustawiona w baniaku na 1,023 po włożeniu do RO powinna pokazać 0,00? U mnie schodzi do 1,015-1,016 i niżej nie zeszła, chyba, że trzeba poczekać dłużej niż kilka minut do stabilizacji?

Muszę też doprowadzić do wzrostu i spadku zasolenia w baniaku, zmierzyć refraktometrem i porównać wskazania ARM, czyli sprawdzić przy małych typowych wahaniach zasolenia w zbiorniku w związku np. ze zbyt intensywnym odpienianiem.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem ARM w wersji 4.61 i czy moze Mi ktos wyjasnic jak wyglada kalibracja temperatury bo szukałem w necie instrukcji obslugi co prawda znalazlem ale do starszych wersji. Wiec nadal niewiem jak to mam zrobic :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest stara ale aktualna wciąż. Z tego co wiem to trzeba sprawdzic jaka temerature masz na termometrze, po czym na ARM ustawiasz wlasciwa czyli ta z termometru. I już. Ja wyposrodkowalem temp z dwoch termometrow, analogowego że tak powiem i cyfrowego. Po ustawieniu temperatura będzie juz pokazywana prawidlowo.

Wysłane z mojego LG L9 przy użyciu Tapatalka.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie instrukcja od starszej wersji pasuje do tej mojej ,dziekuje za info i pozdrawiam Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

testowal juz ktos dolewke w polaczeniu ze sterownikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem "na sucho", bo nie mogę się doprosić o przysłanie czujników od muftiego :no

Gdzieś parę postów wcześniej mufti tłumaczył, jak zaprogramować ARM, żeby czujnik działał ze zwłoką i nie reagował na chwilowe zafalowania. Do tego możesz dać załączanie tylko w określonym czasie i ustawić tak, że nawet jak czujnik nawali to ARM poda określoną wydajnością pompy i czasem pracy wodę do zbiornika i przestanie lać. Jak ustawisz sobie czas działania pompy do wydajności pompy po obliczeniu dziennego zapotrzebowania w wodę to będziesz miał podwójne zabezpieczenie, a stosując czujnik dwupływakowy nawet potrójne.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytalem te posty i podlaczylem tak jak bylo napisane i u mnie nie dziala albo ja robie cos zle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam na czujnik od Muftiego... wiec sprawdzic moglem tylko na sucho i dzialalo ok.

Wysłane z mojego LG L9 przy użyciu Tapatalka.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ciekawe , wychodzi na to ze ja cos zle robie ....a probowaliscie z jednym czy dwoma czujnikami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie masz czujniki.

Są 2 typy - zwierne i rozwierne. Standardowo są rozwierne, czyli taki, ktore przy obniżonym stanie są rozwarte, a przy podniesionym zwarte.

Przy domyślnie zwartych należy połączyć je szeregowo oraz ustawić jedno z wyjść:

1:00:00-23:59 i dalej RO :Off:None i dalej Don:00 Doff:00

Przy domyślnie rozwartych należy połączyć je równolegle oraz ustawić jedno z wyjść:

1:00:00-23:59 i dalej RO :On :None i dalej Don:00 Doff:00


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za info jutro bende testowal i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Podrawiam Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zamówiłem i ja" - parafrazując znane powiedzenie :) Jaki jest koszt orientacyjny elektrod zasolenia i ph, czy warto mierzyć potencjał redoks (i ile taka elektroda kosztuje), oraz czy elektrody wymagają częstej kalibracji ?

Oraz pytanie do Twórcy, czy jest szansa żeby powstał moduł rozszerzeń z funkcją sterowania pompami dozującymi ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - ceny elektrod masz w linku. Z mojego doświadczenia - ORP nie ma co mierzyć, no może można jak chcesz mieć ozon tym sterowany ale nawet pomimo tego, że to mam to i tak zbytek. pH - sens ma przy reaktorze. Kalibrować trzeba i uważać trzeba by jej nie zalać. Ja kalibrowałem raz w miesiącu a teraz nie kalibruję bo wiem, ze jst padnięta i pokazuje głupoty. Bez reaktora w sumie można bez niej żyć. Zasolenie - kolejny zbytek. Jako początkujący w to poszedłem, teraz nawet nie patrzę na to. Mam refraktometr, wiem co leję przy podmiance i to mi wystarcza. Jakbyś wpadł w piątek tobyś posłuchał jak chłopaki z dużym zapleczem sprzętowym powoli rezygnują z zabawek uproszczając setupy. W prostocie siła:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał :) Też do tego doszedłem już jakiś czas temu :) Tyle że w morszczyźnie jeszcze eksperymentuję. Tak myślałem z elektrodami. Sterownika też bym nie brał, ale posypało mi się chłodzenie, a nie chcę kolejnego modułu robić.

Zasolenie przydało by mi się pomierzyć, bo nie wiem w sumie jak mi się zmienia przy dolewce i czy ma to aż takie znaczenie. Ale masz rację, Szkoda nie skorzystać z dogi przetartej przez innych :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Oraz pytanie do Twórcy, czy jest szansa żeby powstał moduł rozszerzeń z funkcją sterowania pompami dozującymi ?

Tak, jest taki moduł już testowany u mnie. ARX. Powstał osobny wątek Aqua Reef Extender, w którym zaprezentuję niebawem w całości to urządzenie.

W wątku tym można przeczytać, co to maleństwo potrafi dodatkowo uzupełniając możliwości ARM.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u innych wygląda sprawa przełączania przekaźników? Myślałem, że jest dobrze i że mam przywidzenia, ale wczoraj wieczorem i dzisiaj rano widziałem, jak mi światło wyłączyło na moment i po chwili włączyło.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj mi mignelo. Cały czas się zastanawiam co na to cała elektronika wypiera pod ARM tj. Lampy led, grzalki itp. Nic to nie robi?

Wysłane z mojego LG L9 przy użyciu Tapatalka.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.