Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam u Was po aktualizacji i co z niechcianymi mignieciami?

Wysłane z mojego LG L9 przy użyciu Tapatalka.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej to samo :)


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś w sumie podłączylem finalne oswietlenie czyli ledy 2 x 120w, mocno się przygladalem jak swieci no i niejako przy okazji zauwazylem że jest jak bylo.

Wysłane z mojego LG L9 przy użyciu Tapatalka.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwariował mi czujnik temperatury. Da sie to jakoś wymienić?

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz do Muftiego pytanie ale zapewne tak.

Wysłane z mojego LG L9 przy użyciu Tapatalka.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwariował mi czujnik temperatury. Da sie to jakoś wymienić?

wysłane przez tapatalk

Około strony 22 pisano już na temat czujnika temperatury...:devil:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podać mi jak ma ustawioną funkcję chłodzenia i grzania w sterowniku ? To znaczy jakie parametry ma po kolei ustawione, jak podłącza sterownik pod kompa ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw jak to ustawic bo powoli trzeba bedzie chłodzic... temperatura rośnie :/

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować ustawienia jakie dostałem na PW, po zadaniu pytania (też w tej formie)

Chłodzenie:

0-All 00:00 23:59 T-Temperature Off 26.5 0 0

Ogrzewanie:

0-All 00:00 23:59 T-Temperature On 24.9 0 0


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam u Was? Podlaczyliscie wentylatory? U mnie grzanie dziala bez problemu od dawna a jutro podlacze wentylatory (czekam na kuriera). Ustawilem jak podał Dale i momentalnie program na pc przy zczytywaniu i ladowaniu danych przez bluetooth umiera.... Mufti mi kiedyś mówił że tam sie "gryza" cyfry w ustawieniu temp., chyba 5 i 0 nie mogą być obok siebie. Moze już to bylo poprawione, Nie wiem. W każdym bądź razie bluetoothem nic nie zdzialam. Recznie na ARM owszem.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w takim ustawieniu jak podales u mnie wentylatory nie startuja :/ nie wiem co zle robie ale nie dziala.

Napewno bedzie parametr Off?

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michu23 (wyświetl historię edycji)

120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić temp. z końcówką 0,3 lub 0,6 stopnia - może faktycznie ma jakieś problemy z "0" i "5" ? No i sprawdź biegunowść pomiędzy zasilaczem a wiatrakiem - może tu jest pies pogrzebany ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawie się jeszcze... no mam nowe went, 6 sztuk Jebao, kupiłem razem z Wp-40... i lekki zonk z tym że nie smiga...

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione na 25 stopni i śmiga aż miło.

Ustawiałem ręcznie tak jak pisał Mufti

Aha, jest chyba jakaś zwłoka czasowa, załączenia i wyłączenia wentylatorów, bo temp pokazuje 25,1 stopni przez kilka minut i wentylatory się dopiero włączają.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ogarnalem temat i jest ok :) pogubilem sie z wejsciami na listwie, zle przykleilem naklejki kiedyś tam :)

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak funkcja się załącza, zapala się dioda i przekaźnik "pyka" - myślałem że tego efektu nie ma :)...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak u Was dziala odczyt zasolenia na ARM z najnowszym firmware?

U mnie pokazuje non stop 1,023-024 niezaleznie czy elektrode wloze do slodkiej wody czy slonej ,czy plynu kalibracyjnego...dopiero wyjecie elketrody z wody i osuszenie powoduje,ze ARM reaguje i pokazuje wartosc ponize 1,00

Jak to jest u Was?

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie posiadasz sondę gęstości. A w ARM do pomiaru zasolenia wykorzystany jest pomiar konduktometryczny sondą przewodności (konduktancji)...

Dodam, że na chwilę obecną kalibracja odbywa się dla gęstości 1.023g/cm3 (funkcja w menu ARM), ale za pomocą sondy konduktometrycznej i przy zamoczonych pozostałych elektrodach, jeśli są podłączone...

Ogólnie przyjęto, że przewodność 50mS/cm odpowiada gęstości 1.023g/cm3, ale dla odpowiednio przyjętych warunków, w tym temperatura 25oC...

Poza tym UWAGA. Przy elektronicznym pomiarze zasolenia (poprzez pomiar przewodności) należy wziąć pod uwagę rodzaj zastosowanej soli w akwarium. Są producenci, którzy celowo podają odchyłki przy pomiarach tych parametrów z powodu bogatej zawartości bardziej przewodzących związków chemicznych (np. TM BA)...

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, a czy AMR kompensuje wynik pomiaru zasolenia zależnie od temperatury ? I czy jest możliwość wprowadzenia poprawki ? Np. względem refraktometru?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowo zastosowano kompensację temperatury pomiaru (wewnętrzny czujnik w urządzeniu) oraz kompensację względem czujnika T wody badanej. No ale spora poprawka będzie w chwili publikacji firmware wraz publikacją ARX (do kilku dni).


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie :) Mam jeszcze pytanie techniczne - bo zamierzam zmienić miejsce mocowania - czy urządzenie może być ok 15 cm od dwu starterów świetlówek t5 (2x4x24W) ? I kable elektrod będą przebiegały w takiej odległości od nich ? Czy nie będzie zakłóceń ?

Bo nie chcę zepsuć sprzętu...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic się nie stanie. Można tak ułożyć ARM.

Problem dotyczy elektrod, gdyby je umieścić blisko takich źródeł zakłóceń elektromagnetycznych.

Samo urządzenie będzie normalnie pracować.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spora poprawka będzie w chwili publikacji firmware wraz publikacją ARX (do kilku dni).

Witam, czy poprawka uwzględni również losowe "mignięcia" wyjść, które nadal się zdarzają? Migają również załączone wyjścia - np. mrugnięcie włączonym oświetleniem (ARM i soft najnowszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poprawka będzie w chwili publikacji firmware wraz publikacją ARX (do kilku dni).

Nie chciałbym popędzać, ale trochę mnie denerwuje strzelanie elektrozaworów o nieprzewidzianych porach dnia i nocy. No i reszcie urządzeń to miganie też chyba nie wychodzi na zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.