Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

Android z racji posiadania tabletu, jak najbardziej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na rynku jest chyba najwięcej urządzeń przenośnych z systemem android.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy na dodatkowym module można będzie zrobić zachody i wschody na ledach? Jeśli tak to kiedy będzie premiera nowego modułu? :D

Edytowane przez marksman (wyświetl historię edycji)

400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie można zrobić płynną regulację na LED, i to na 4 oddzielnych kanałach. Można będzie to samo zrobić na T5, stosując odpowiednie przetwornice dla T5 sterowane napięciowo 0-10V.

Prezentacja możliwości modułu ARX odbędzie się do paru dni. Chwilowo jeszcze dopracowuję programy dla zastosowanych procesorów w module ARX, w tym programowanie przez sieć LAN.

Wracając do zadanego przeze mnie pytania w sprawie przydatności implementacji aplikacji pod inne systemy operacyjne widzę, że zarówno iOS jak i Android jest mile widziany. Tak też mi się wydawało... ;)

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek a czy możesz dodac pomiar no3 i po4??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest histereza przy pomiarze pH? Jak można ją zmienić? Mam ustawione wyłączenie przy zejściu do pH7, ARM pokazuje 6,85 i wyjście jest nadal włączone.

W górę włącza się dokładnie przy pH7.

Uprzedzam pytania - tak, wszystko jest ustawione jak należy, skalibrowane, itp.

Edytowane przez fotomoto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak tu mamy koncert życzeń to się podepnę :)

1) czy zamiast lampami na wyjściach sterowalnych byłaby możliwość sterowania pompami stałoprądowymi <24V> zarówno obiegowymi jak i cyrkulacyjnymi czyli możliwość generowania trybów pracy zarówno w pracy ciągłej jak i pracy losowej czy też falownika... dla obiegu regulacja wydajności oraz to co mile widziane to soft-start :)

2) czy byłaby możliwość przyjęcia zewnętrznego sygnału z UPS o zaniku zasilania i w takim wypadku wyłączenie tego co niepotrzebne oraz przełączenie pomp (przy założeniu że powyższe jest spełnione) w tryb energooszczędny dla zwiększenia czasu podtrzymania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak tu mamy koncert życzeń to się podepnę :)

1) czy zamiast lampami na wyjściach sterowalnych byłaby możliwość sterowania pompami stało-prądowymi <24V> zarówno obiegowymi jak i cyrkulacyjnymi czyli możliwość generowania trybów pracy zarówno w pracy ciągłej jak i pracy losowej czy też falownika... dla obiegu regulacja wydajności oraz to co mile widziane to soft-start :)

2) czy byłaby możliwość przyjęcia zewnętrznego sygnału z UPS o zaniku zasilania i w takim wypadku wyłączenie tego co niepotrzebne oraz przełączenie pomp (przy założeniu że powyższe jest spełnione) w tryb energooszczędny dla zwiększenia czasu podtrzymania.

Ad. 1. Tak, to znaczy można bez problemu zasilić pompy, ale z zastosowaniem zasilaczy 24V. Każde wyjście sterujące ARM bowiem jest uniwersalne, Opisy na naklejce są tylko sugerowane. ARM posiada od dłuższego czasu funkcję F-Generator, którą można włączyć dla dowolnego wyjścia. Działa jak generator fali. Jeden z kolegów wykorzystuje ją chyba do włączania potrząsania złoża przy zastosowaniu biopellets (tak chyba coś wspominał). Inna funkcja to podobna funkcja D-Doser, służąca do cyklicznego załączania na krótki czas dowonego urządzenia, np pompki perystaltycznej jako dozownik,itp.

Jeśli ARM miałby sterować tyko pompami na 24V, to można zamiast 230V, podłączyć na wejście listwy 24V ze wspólnego zasilacza. Jeden z kolegów tak waśnie ma sterowane wszystko, łącznie z oświetleniem LED na 24V (bez regulacji jasności rzecz jasna).

Co do sterowania miękkim startem pomp, to już inna sprawa, której ARM nie posiada. Do tej funkcji potrzebny jest układ przetwornicy AC/AC wytwarzający zmienną częstotliwość na wyjściu zamiast standardowego ok. 50Hz z sieci.

Ad. 2. Tak. Można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszy jaki mi się nasuwa, to np. wykorzystanie wejścia na czujnik RO. Jeśli nie jest wykorzystywany, to można zaprogramować dowolne wyjście w funkcji RO. Jeśli nastąpi zanik, wówczas odebrany sygnał z UPS (niskie napięcie sygnalizacyjne, do 5V lub zanik tego napięcia z UPS w chwili pracy awaryjnej) ARM zinterpretuje jako zadziałanie czujnika RO i wyłączy zaprogramowane wyjście. Każde z 6 wyjść można tak wysterować równocześnie.

Dodatkowo można ustawiać zwłokę załączania i zwłokę wyłączania każdego wyjścia (Don i Doff w ustawieniach wyjść).

Analogiczny sposób można wykonać zamiast wejścia RO wykorzystując np. wejście pomiarowe ORP w przypadku niewykorzystania go rzecz jasna. Wszystko podobnie, tylko zadziałanie oprzeć można na wpisaniu jakiejś wartości napięcia Redox na poziomie powiedzmy 500mv (normalnie bez podłączenia jest to poziom rzędu 0mV, czyli nic nie ma). Odebranie sygnału spowoduje wzrost napięcia na wejściu pomiarowym ORP i tak samo nastąpi wyłączenie zaprogramowanych wyjść, itp...

Chyba też można podziałać z wejściem pomiarowym zasilenia również ustawiając jakąś wyższą wartość... Kwestia prób.

Jeden z kolegów wykorzystał wejście RO jako załączanie potężnej syreny zasilanej z jednego z wyjść sterujących sparowanych z parametrem RO. Załącza mu się syrena w chwili, gdy przelewa mu się woda z sumpa (ma własny pływak na tym wejściu rzecz jasna :D )


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mufti, a odpowiedź na moje pytanie (sprzed dwudziestu dni)?

I kiedy (o ile w ogóle) powstanie soft, który zlikwiduje sekundowe włączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mufti: czy jest jakaś prosta metoda naprawienia czujnika temperatury? Mój chyba po ponad dwóch latach powiedział "dosyć" i bez względu na to gdzie go umieszczę pokazuje ciągle 29 stopni... Gdy mówię o prostej metodzie to interesuje mnie taka bez konieczności wysyłania ARMa do Ciebie czy wymontowywania całości z szafki:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest taka metoda.

Zakładając, że uszkodzenie polega na rozszczelnieniu czujnika w obrębie samego czujnika, to można spróbować go uszczelnić ponownie. Należy w tym celu wyjąć czujnik, osuszyć, a następnie np. zapalniczką podgrzać go równomiernie z każdej strony aż będzie widoczne lekkie zmięknienie. Podgrzewać nie dłużej niż 5 minut. Na końcu czujnika może się wydostać trochę białego kleju silikonowego. To dobry znak.

Po takim zmiękczeniu odczekać z 10 minut, sprawdzić lekko czy nie jest już gorący i czy jest znowu twardy. Umieścić czujnik w wodzie. Po paru minutach zaobserwować, czy działa już poprawnie.

To, czy czujnik ma rozszczelnienie, można stwierdzić w przypadku posiadania elektrody pH lub ORP. Wyjęcie uszkodzonego w ten sposób czujnika z wody powoduje na pewno od razu widoczne spore wahnięcie pomiaru. I na odwrót. Włożenie czujnika z powrotem powoduje ponowne wahnięcie w drugą stronę.

Usterka pomiaru temperatury może też być z powodu np. przetarcia kabla od czujnika lub jego wewnętrzne uszkodzenie. Przetarcie może być widoczne na zgięciu przy krawędzi zbiornika.

Jaką wersję Firmware posiadasz w swoim ARM?

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja firmware V4.73 zawierająca kilka poprawek.

http://www.aquareefm...0/aquarm473.zip

Do zaobserwowania, czy nadal występują sporadyczne, losowe resetowania wyjść.

W najbliższym czasie opublikuję nowy program do obsługi za pomocą zewnętrznego komputera. Na platformy Win32, Win64 oraz MAC OS X (komputery Apple)... Będzie to wersja testowa, ale i docelowa.

(W planach też wersja mobilna na iOS oraz Android, ale póki co zasobność mojego portfela nie pozwala na zakup odpowiedniego kompilatora).

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Została opublikowana nowa wersja programu na PC oraz MAC - V5.00 Beta

Jest to wersja stworzona na bazie poprzedniej, ale w nowym środowisku z myślą o kilku platformach uruchomieniowych.

Na razie jest to wersja 5.00 Beta.

AquaReefMeter for MAC OS X - wersja MAC OS X 5.00 Beta

AquaReefMeter for Windows 32bit - wersja Win32 5.00 Beta

AquaReefMeter for Windows 64bit - wersja Win64 5.00 Beta

Nadal poprawiany jest firmware dla ARM w celu eliminacji występujących losowych załączeń wyjść. Co prawda bardziej sporadycznie, ale jeszcze występują...

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ?

(dzięki za zwrócenie uwagi :D, ten pośpiech...)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaszalałem... Przemogłem się i tworzę oprogramowanie na Android oraz iOS. Niebawem wersja testowa. Równocześnie prace nad pierwszą wersją ARX idą ku końcowi.

Poniżej fotka powstającej aplikacji mobilnej :D

IMG_2610.JPG


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow

Nie mogę się już doczekać, softu na antka no i ARX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie spodziewana cena ARX'a?


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadal poprawiany jest firmware dla ARM w celu eliminacji występujących losowych załączeń wyjść. Co prawda bardziej sporadycznie, ale jeszcze występują...

Nadal występują, wcale nie rzadziej, chociaż mam wrażenie że z nowym softem na innych wyjściach.

Dwa miesiace temu pytałem o histerezę dla wyjścia sterowanego pH, bez odpowiedzi :veryangry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Histereza 0,2pH. Niebawem w nowszej wersji firmware będzie opcja regulacji ręcznej histerezy załączania dla pH.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja firmware V4.74

http://www.aquareefmeter.com/software/arm40/aquarm474.zip

- poprawiony bug odnośnie losowego wyłączania wyjść na ułamek sekundy

- dodana obsługa ujemnego Redox (ujemne ORP).

Nowa wersja programu V5.02 BETA na PC (win32/64) oraz Mac OSX

http://www.aquareefmeter.com/software/arm50/502/arm-osx-win32-64.zip

- poprawione niektóre pola wypełniania ustawień wyjść

- poprawiona wydajność programu

- przyspieszony odczyt parametrów

- dodana obsługa ujemnego Redox

UWAGA. Firmware do ARM należy wgrywać wyłącznie poprzez kabel USB. Próba wgrywania przez buetooth może spowodować wykasowanie programu z pamięci komputera ARM i zablokować ponowne wgranie programu.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem....

Ściągnąłem do swojego AMR nowy soft, ściągnąłem nowy program pod windows... Odpaliłem nowy program, ustawiłem właściwy port (u mnie 22), kliknąłem połączenie - wyskoczył komunikat że nie ma pliku...

Po dłuższej walce i kilku resetach odpaliłem program, podłączyłem i było OK. Kliknąłem aktualizację firmware. Oczywiście przez USB. No i problem. Zaczął aktualizować ale po kilku godzinach, nadal pasek postępu stał, jak stał na zerze.. Dłużej nie mogłem siedzieć z kompem przy baniaku, Smyk szedł spać. Wyłączyłem całość, no i na ekranie mam malownicze kwadraty.... :( Co teraz mogę zrobić ?

edycja...

Próbuję ponownie, bo udało się podłączyć, ale nie wiem czemu całość staje na 1 - góra 10 %... i wisi....

edyta....

Godzina 6;05, niedziela. Siedzę od 5;15, sterownik zrobiony i śmiga na nowym sofcie... :))))))))) Wina leżała po mojej stronie, port gryzł się z oprogramowaniem do teleskopu zainstalowanym na lapku, też używa com--->usb.

Kończę składać sprzęt i zabieram się za kończenie lampy do akwarium.

ps. chyba mi odbiło żeby w niedzielę o tej porze dłubać przy baniaku :(

ps2 zaczynam odkładać kasę na ARX, ten sterownik plus elektrody i hybrydowa lampa - to jest "mój target" na jabliższe pół roku. Lampa oczywiście DIY.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja firmware V4.74

- poprawiony bug odnośnie losowego wyłączania wyjść na ułamek sekundy

Niestety, nadal nieskutecznie.

Czy to w ogóle da się wyeliminować? Bo widzę, że soft jest naprawiany pod tym kątem od ,co najmniej, półtora roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.